Школярі ризикують здоров’ям та освітою…

Школярі ризикують здоров’ям та освітою… Заради амбіцій опозиції?
Поки лідери волинської опозиції виголошують полум’яні промови і закликають земляків «стояти до останнього», змерзлі до кісток переважно студенти та школярі по черзі бігають грітися в сусідні кафе та магазини. Школярі легко вбрані – дехто ходить на мітинги в перезувному взутті, іноді без шапок і шарфів. Бо зазвичай учні самовільно йдуть із уроків. Залишають класи і аудиторії, аби підтримати опозицію, яка, до речі, заперечує, що між лавами протестувальників є неповнолітні студенти та школярі.
Те, що більшість учасників, скажімо, блокування приміщення облради та облдержадміністрації 3 грудня – луцькі студенти та школярі, помітити не важко. Діти відверто веселяться, витанцьовуючи на морозі та скандуючи гасла-примовки на взірець «Хто не з нами – той москаль». Кому не сила дрижати на крижаному вітрі, шукають теплого прихистку. Благо, поряд із Київським майданом працівники кафетерію «Брама» відігрівають дітей, дозволяючи дійти до тями за столами кафе та погрітися біля спеціально принесених калориферів.
– Мусили поставити додаткові обігрівачі, занесли в залу більше стільців для учасників мітингу, – каже продавчиня кафетерію. – А ще тимчасово зробили безплатним туалет. Подивишся на цих діток, стає шкода – мусять мерзнути, поки дорослі дядьки ділять владу. Ну хіба не так? Ще питання: чи батьки знають, як вчиться їхнє чадо?
У залі кафетерію – людно. Випадковим клієнтам ніде сісти попоїсти, розвертаються і йдуть геть. Зате хлопці й дівчата окупували територію, бавляться серветками, обмальовують столи «тут був майдан».
– Та які з них революціонери, коли ще забавки в голові? – посміхається офіціантка бару. – Дивує, що політики запрошують на мітинги дітвору. Гнати їх треба до школи, бо всі знаємо, самі такими були: все одно куди йти, аби не на уроки.
Врешті, луцькі студенти училищ та інститутів не приховують, що пішли із заняття.
– Із занять не відпустили. Але майстер нормальний, домовилися. Пропуски якось потім відпрацюємо, – каже 15-річний студент ВПУ №9 Олександр. – Був на майдані біля ЦУМу, зараз прийшли сюди. Бо тут всі.
Особливо не криються й учні міських шкіл. Більшість стоїть на мітингу зрання, без сніданку й обіду.
– Із уроків, якби-то сказати, не зовсім відпустили. Ми походу на майдан не афішуємо і не боїмося, що за пропуски можуть вигнати, – каже учень 11-го класу СШ №24 Дмитро. – Прийшли протестувати, поки революція не закінчиться – майдан не кинемо. На уроки не ходитимемо, а школу якось закінчимо. Будемо до вечора, до кінця. Щоб не змерзнути, стрибаємо час від часу. Закутуємося шарфами. Холод страшенний.
Хто привів дітей на мітинг, де маститим вуличним агітаторам важко годинами встояти на морозі й вітрі? І чи етично використовувати неповнолітніх з їхнім несформованим світоглядом, не те що політичними переконаннями, на догоду власним інтересам?
– Тут немає учнів, лише повнолітні студенти, – запевнив журналістів один із активістів та співорганізаторів акції Богдан Шиба.
Колишній мер лукавить, бо відеозйомку та запис-інтерв’ю не спростуєш. Супроти цих аргументів Богдан Шиба виправдався: «Вони самі собі прийшли. Я не можу їм заборонити, щоб вони сюди прийшли і подивилися. Але учасниками акції виключно є молоді люди, старші за 18 років. Тобто вже самостійні люди».
Нещирим виявився й активіст блокування облдержадміністрації Володимир Бондар. Ось короткий діалог-інтерв’ю з колишнім губернатором Волині:
– Що роблять діти, школярі на мітингу-блокуванні?
 – Які школярі? Ви їх бачили?
– Ми щойно спілкувалися з учнями шкіл №10, 18, 24…
– Я думаю, що їм не байдуже, в якій державі вони будуть жити.
– А хіба можна дітям у страйках брати участь?
– Якщо їм батьки дозволяють... Ми попередили всіх директорів шкіл, що повнолітні беруть участь в акції за бажанням. Неповнолітні беруть участь в акції тільки на одній підставі: коли їм дозволяють їхні батьки.
Гірко чути, що опозиція радіє за прогули школярів і студентів, не цураючись підтримки дітей, яка згодом обернеться для них відставанням від навчальної програми. Хто їх візьме в Євросоюз, коли він неук?    
«Цікаво: їхні діти теж тут мерзнуть?» – обурено запитують працівники міської бібліотеки по сусідству з Київським майдану, що спорожніла без студентів – усі мітингують.
До слова, обласне управління освіти, як і личить справжнім педагогам, не схвалює участь студентів у мітингах. Більше того, начальник облуправління освіти Олександр Хомич нагадує-попереджає: «У протестних акціях заборонена участь неповнолітніх. Діти мають вчитися».
Заодно головний освітянин Волині застерігає вчителів: якщо через вистоювання на морозі із застудою зляже півкласу, відповідальність нестимуть, насамперед, педагоги. Бо саме вони мусять стежити за здоров’ям учнів, їхньою безпекою, коли батьки відіслали дітей до школи. Зрештою, після майданів лише вчителям доведеться розплачуватися за шкільну неуспішність.
– Ми забезпечуємо повноцінний навчально-виховний процес, а не постачаємо дітей на барикади, – наголошує Олександр Хомич.
Тим часом на дверях луцьких магазинів опозиціонери вивісили безграмотно написані листівки із закликом-зверненням до волинян: «Ніхто не піде в понеділок до інституту, школи та на роботу!!! В теперішній Державі немає сенсу вчитись та працювати!».
Петро МИХАЛЬЧУК.
На фото автора: безграмотний заклик та неповнолітні – як поліна для дорослих барикад.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%