«Гостинний двір» нехай завалиться?

«Гостинний двір»  нехай завалиться?


 Проблема історичної споруди на луцькій вул. Кафедральній, 4 знаходить вирішення.

Але згодом цивілізоване вирішення проблеми знайшли: гілки влади обласного та міського рівнів здійснили обмін приміщеннями, які перебувають на їх балансі… 

Що буде далі з «Гостинним двором» ще чеської побудови, почали з’ясовувати 15 листопада  під час засідання постійної комісії облради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, котре відбулося під головуванням Миколи Буліги. Начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату облради Мирослава Якимчук доповіла про аварійний стан будинку та про ініціативу Луцької міськради взяти на свій баланс цей об’єкт та виділити кошти на капітальну реконструкцію.
«Це територія історико-культурного заповідника «Старе місто», там розташована судово-медична експертиза та корпус №3 Луцького базового медичного коледжу. Навчальний заклад звідти майже виїхав. Луцька міська рада готова прийняти будівлю на баланс та інвестувати у її збереження», – деталізувала Мирослава Якимчук.

Екс-заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань, недавній перший заступник Луцького міського голови та депутат облради Святослав Кравчук підтримав цю пропозицію:
«Це приміщення має історичне значення, ніхто його зносити не буде, але воно зараз повністю у тріщинах. І на його реставрацію ми не знайдемо коштів на рівні області, а от міський бюджет – потужніший, тому варто піти назустріч Луцьку. Зауважу, що нині історичний комплекс «Старе місто» занедбаний, і своїми діями ми дамо змогу місту покращити ситуацію».
Аналогічна точку зору і в радника голови облради Ігоря Палиці, керівника фракції УКРОПу В’ячеслава Рубльова.

Але вистачило й опонентів цієї ідеї. Приміром, представник «Батьківщини», адвокат Сергій Слабенко, який не входить до чинної більшості в облраді та загалом голосує в унісон із БПП «Солідарність», котру де-факто очолює голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, заперечив. Так само як ще один депутат –  на той час ще член фракції БПП «Солідарність», голова Любешівської райдержадміністрації та новообраний голова Любешівської об’єднаної територіальної громади Олег Кух. Нині він – голова Любешівської ОТГ і до справ обласного рівня стосунку вже не має…

Під час голосування голосів для ухвалення рішення не вистачило, тому голова комісії Микола Буліга, як зазначає прес-служба облради, констатував:
«Тут ви боретеся незрозуміло за що, коли комунальні приміщення занепадають. Своїми діями ви проповідуєте комуністичну ідею: хай все розвалиться, але нікому не дістанеться».
Та унікальну історичну споруду на Кафедральній, 4 у м. Луцьку таки треба врятувати від руйнації. Хоча б тому, що вона – по сусідству з музеєм родини Косачів, де свого часу проживала легендарна Леся Українка.

В усякому випадку, чеський «Гостинний двір» упродовж кількох століть був окрасою Старого міста, тут зупинялися найповажніші гості, які відвідували м. Луцьк. Наразі ж будівля справді покрита суцільними тріщинами. Не приваблює туристів її зовнішній вигляд, де навіть хтось демонтував охоронну табличку історико-культурного об’єкту. А всередині, через пластикові вікна, чітко проглядаються сліди екстреного демонтажу та руйнації. 
Та й на «задньому дворі» ситуація не краща: споруду обсіли якісь фірми та фірмочки…
Тому цивілізоване вирішення цієї проблеми дає шанс «Гостинному двору» отримати нове життя. Тим паче, що влада м. Луцька готова інвестувати в реконструкцію значні кошти…

Світлана КОМА.

На фото автора: колишній «Гостинний двір» – по-сусідству з меморіальним будинком родини Косачів, але тріщить буквально по швах; в історичній споруді зараз функціонує лише кілька установ: бюро судмедекспертизи та фітолабораторія; вигляд будинку з двору.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%