Юстиція прозвітувала

Юстиція прозвітувала


На зустріч із журналістами волинських ЗМІ до конференц-залу готелю «Україна» в м, Луцьку Головне територіальне управління юстиції у Волинській області прийшло майже у повному складі. 

А його начальник Валентин Кухарик, перший заступник начальник управління юстиції області Сергій Філюк, заступники начальника управління юстиції Ольга Семенюк та Сергій Харченко, начальник Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Тетяна Ярема, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Євгеній Блащук 6 лютого особисто прозвітувалися про діяльність своїх підрозділів за минулий рік. 
Розпочав прес-конференцію начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного теритуправління Микола Герасимик, запросивши першим до слова начальника Валентина Кухарика. 
– З початку 2017 року головними напрямками роботи юстиції Волині стали захист прав громадян та бізнесу, а також реалізація проектів Міністерства юстиції України, – зазначив очільник відомства. – Зокрема, було запроваджено проект «Онлайн будинок юстиції», що дає можливість кожному отримати інформацію з реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадські формування, отримати дані про електронний цифровий підпис. 
Йшлося також про завершення розбудови повноцінної системи безоплатної правової допомоги, яку визнано однією з найкращих у світі. Дуже важливим нововведенням у цьому році стала така послуга, як SMS-Маяк, яка відстежує будь-які зміни, що відбуваються з нерухомістю в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно і повідомляє вас. 
Важливо, що у серпні 2017 р. із метою запобіганню рейдерському захопленню землі було організовано роботу оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя. 
Під час прес-конференції озвучено конкретні статистичні дані, наведено приклади ініціатив та новаторської діяльності, що засвідчує про загальноукраїнський досвід та лідерські позиції Головного територіального управління юстиції у загальнонаціональному контексті. Наприклад, впродовж року вчинено 209629 нотаріальних дій, стягнуто 720622 грн державного мита, ще понад 305,2 млн грн «відвойовано» до бюджету у рамках виконання судових рішень, повернуто до державної та комунальної власності 8 земельних ділянок загальною площею понад 123 га, стягнуто понад 2,4 млн грн заборгованості по заробітній платі перед громадянами з недобросовісних роботодавців, здійснено 2043 перевірок нормативно-правових актів проведено 249 правоосвітніх заходів, надано 629 юридичних консультацій… І це лише дещиця усіх добрих справ юстиційників Волині.
– Минулого року ми забезпечили батьків новонароджених повним пакетом послуг, які можна отримати, не виходячи з медичної установи, – зокрема акцентувала заступник начальника управління юстиції Ольга Семенюк. – Окрім безпосередньо отримання свідоцтва, це і реєстрація місця проживання новонародженого, і оформлення державної допомоги при народженні дитини онлайн. Тільки за 2017 рік було видано 4881 свідоцтво. 
На сьогодні вдало функціонує також електронний сервіс із проставлення апостиля на офіційних документах. Всього апостильовано 2372 документи. Великою популярністю серед жителів та гостей області користується проект «Шлюб за добу», яких вже укладено 394. Окрім Луцька цей проект запроваджено також у м. Нововолинську та м. Ковелі. 
Здійснюється он-лайн звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Цією послугою скористалися вже 1153 особи. 
Налагоджено і роботу центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги. Безоплатну правову допомогу вже отримали 19 414 громадян. Задля її покращення центрами регулярно проводяться навчання-тренінги для працівників центрів і бюро та адвокатів, які її надають. 
Заступник начальника Сергій Харченко розповів про захист прав дітей, зупинившись на аналізі роботи органів ДВС області зі злісними неплатниками аліментів. При цьому наголосив, що впродовж минулого року виконавча служба стягнула з них понад 47 млн грн аліментів на користь 19 тис. дітей.
Він же акцентував, що одним із важливих моментів роботи ДВС області залишається захист права на виконання судового рішення. 
– Міністерством юстиції України запущено Реєстр боржників по виплаті аліментів, який буде відкритий для загального доступу в мережі «Інтернет», – зокрема наголосив доповідач. – Кожен охочий матиме змогу отримати відповідну інформацію.
Отже, головними пріоритетами в роботі управління юстиції та системи БПД минулоріч стали захист прав громадян та бізнесу, а також розвиток сучасних сервісів. А ще Юстиція Волині активно реалізовує загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!», який допомагає українцям захищати свої порушені права. Активно підтримала й інші ініціативи Мін’юсту на чолі з Павлом Петренком.
Журналіст «Волинської газети» поцікавився у Тетяни Яреми, яку роль управлінці відводять пресі і чи надають якісь преференції чи то друкованим ЗМІ, чи телебаченню і радіо, або ж інтернет-виданням? На це начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти зауважила, що управління на рівноправних умовах співпрацює з усіма ЗМІ без виключення, усіма дорожить і цінує їх працю. При цьому наголосила на ефективності співпраці управлінців і мас-медійників.
Керівництво Головного територіального управління юстиції у Волинській області зазначило, що такі прес-конференції для журналістів будуть традиційними. 

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото автора: звітує теруправління на чолі з Валентином Кухариком.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (267) - 86.1%
Пізно (10) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%