Медицина нових технологій

Медицина нових технологій

Нещодавно «Волинська газета» вже докладно розповідала про успішне сьогодення та плани розвитку обласної клінічної лікарні, яку впродовж 35 років очолює Іван Сидор.

Але здобутків у цього дружного колективу медиків так багато, що редакція вирішила однією публікацією під заголовком «Практику поєднують із наукою», яка побачила світ 25 січня ц. р., не обмежуватися.

Тож сьогодні – докладніше про розвиток обласної клінічної лікарні, котру журналісти нещодавно відвідали знову та дізналися багато цікавого від в. о. головного лікаря Івана Сидора.

– Іване Миколайовичу, з кожним роком у нас збільшується кількість людей з погіршенням зору, у тому числі і в дітей. Як запобігти цьому процесу?
– У нас функціонує офтальмологічний центр, який оснащений найсучаснішим діагностичним та хірургічним обладнанням і в повному розумінні цього слова відповідає рівню європейських офтальмологічних клінік. Щоденно виконується велика кількість лікувально-діагностичних маніпуляцій та операцій як амбулаторним хворим, так  і стаціонарним.  Пріоритетним напрямком діяльності центру є мікрохірургічні втручання на всіх відділах ока. За допомогою хірургічного лазера здійснюються оперативні втручання при різних паталогіях сітківки: діабетичній ретинопатії, віковій макулодистрофії тощо. В апараті є спеціальне програмне забезпечення, яке застерігає нанесення опіків на сітківку під час оперативних втручань. В центрі функціонує унікальний апарат  ОСТ (оптичний когерентний томограф), за допомогою якого на монітор проектуються гістологічні зрізи зорового нерва і макулярної ділянки сітківки в 3D-зображенні. 
Окрім того, функціонує спеціалізований офтальмологічний ультразвуковий сканер, який діагностує відшарування сітківки, новоутвори ока, крововиливи тощо. Придбано ще один спеціальний лазер, за допомогою  якого проводиться лікування вторинної катаракти і глаукоми тощо. 
Комп’ютерний периметр дає змогу автоматично визначати поле зору при глаукомі і неврологічних захворювань та є золотим стандартом в їх діагностиці.
 За допомогою факоемульсифікатора здійснюються оперативні втручання на очному яблуці із імплантацією штучного кришталика. Центр також оснащений апаратом для вимірювання внутрішньо очного тиску, визначення кривизни і товщини рогівки та рефракції для корекції зору, а також щілинними лампами для біомікроскопічного огляду передніх та задніх відділів ока.

– Складною не тільки в області, а й в Україні лишається ситуація з онкозахворюваннями. Що можете сказати з цього приводу?
– В лікарні успішно функціонує єдине в області онкопроктологічне відділення. Проводяться найскладніші оперативні втручання як при онкопроктологічних, так і при проктологічних захворюваннях. Придбано сучасний гастро- та колоноскоп для ранньої діагностики захворювань. Лікарі, які працюють у цьому відділенні, пройшли навчання в європейських клініках, зокрема Німеччини та Польщі, а також в республіканському профільному інституті раку. У відділенні працюють два кандидати медичних наук.
Наші спеціалісти зарядженні на інновації. Так, скажімо, відділення  ендоскопічної хірургії – єдине в західному регіоні. Успішно проводяться оперативні втручання при механічних жовтяницях як на жовчному міхурі, так  і жовчовивідних  шляхах,  ретроградна панкреатохолангіографія.
Не можна не відзначити роботу відділення ортопедії та травматології, де протягом року вживлюється близько 300 штучних кульшових та колінних суглобів. На увагу заслуговують такі операції: малоінвазивний остеосинтез блокуючим стержнем із мінідоступу, остеосинтез при пошкодженнях кісток великого та малого тазу, однополюсне монокондулярне  ендопротезування суглобів.
В минулому році відкрито новий артроскопічний центр, здійснюються найсучасніші внутрішньо суглобові діагностичні та лікувальні оперативні втручання.
В  лікарні відкрито пульмонологічний центр, аналогів якому немає в Україні. Центр відповідає європейським зразкам. Зміцнили його матеріально-технічну базу – проведено капітальний ремонт із реконструкцією. Розгорнуто 25 ліжок. Встановлено відеоспостереження за важкими хворими, централізовану подачу кисню.– Знаю, що Ви особисто багато уваги приділяєте діяльності лабораторій...
– Відкрита лабораторія дихання, кабінет ультразвукової діагностики легень, а також малоінвазивних методів діагностики. Більше того, відкриті кабінет імунодіагностики, кабінет імунотерапії. В палатах біля кожного ліжка встановлені монітори та дозатори  подачі кисню. Пульмонологічний центр оснащений сучасними небулайзерами для інгаляційної терапії. Функціонує потужне фізіотерапевтичне відділення, що оснащене апаратурою європейського рівня та немає аналогів в лікувальнопрофілактичних закладах України. У складі відділення 21 лікувальний кабінет, де надаються всі види фізіотерапевтичної допомоги, включаючи лікування електричними струмами, електромагнітними та магнітними полями, світлолікування, водолікування (підводний душ масаж, циркулярний душ, душ «Шарко», вихрові ванни, чотирикамерні гальванічні ванни), пресотерапія, ударно-хвильова терапія, інгаляції небулайзерами, киснева терапія тощо.
Колектив лікарні, а також вся медична громадськість області пишається створеним  в обласній клінічній лікарні  лікувально-діагностичним центром, який оснащений  високотехнологічним устаткуванням європейського, американського та японського виробництва. Працівники лікарні роблять все необхідне для зміцненню імунної системи охорони здоров’я.
Так, в діагностичному центрі функціонує  магнітно-резонансний томограф на 1,5 Тесла, який дає можливість в повному обсязі діагностувати будь-яку складну патологію. У цьому центрі функціонує сучасний ангіограф «Тошиба», за допомогою якого  можна проводити діагностику та стентування коронарних судин та судин головного мозку. На цьому устаткуванні здійснюється діагностика всіх судин людського організму  та проводиться  ендоваскулярне лікування захворювань різних органів та систем.
Діагностичний центр оснащений також потужним рентгенівським  обладнанням.  Придбані сучасні цифрові апарати: «Баккара» ( Франція) на три робочі місця, «Мовіплан» ( Італія ) на два робочі місця, «Дженерал Електрик» ( США ), який дає найменше опромінення – 0,6 млЗіверт. Окрім того, придбано два мобільних рентгенівських апарати для відділень анестезіології та ортопедії-травматології.
Закуплено найсучасніший 12-канальний електронейроміограф «Ніхон-Коден» ( Японія), який дає можливість діагностики уражень периферичних нервів та сплетінь, а також оцінки викликаних потенціалів: зорових, слухових, когнітивних). – Відомо, що Ви пишаєтеся, що відділення ультразвукової діагностики оснащене 11 апаратами... 
– І не тільки цим! Важливим досягненням колективу лікарні є придбання ультразвукового апарату для еластографії. За його допомогою  визначається ступінь фіброзу печінки, що частково замінює гістологічне дослідження. Доплерний датчик дає змогу визначити стан вертебральних та сонних артерій, що живлять головний мозок.
Три апарати ехокардіоскопії дають повну характеристику патології серця. Особливо важливим є цей метод дослідження  у роботі кардіохірургів. 
 В діагностичному центрі розгорнуто кабінети пункційної біопсії щитоподібної залози, печінки, підшлункової залози, нирок та наднирників. Під контролем ультразвукового сканера забирається матеріал для цитологічного дослідження, а у випадку необхідності – для гістологічного, що дає повну діагностику цих органів.
Тут функціонує також кабінет стрес-тестів, де при навантаженні на біговій доріжці знімаються ЕКГ та показники артеріального тиску. Це на 80% є методом відбору на проведення  коронарографії  та коронарного стентування.
В лікарні розгорнута найсучасніша повністю автоматизована лабораторія, де проводиться весь спектр загальноклінічних, біохімічних та імунохімічних досліджень. Апаратура  «Кобас» ( США ) дозволяє визначати  за одну робочу зміну понад 7 000 показників крові, в тому числі 27 онкомаркерів.
Колектив лікарні із міцним інтелектуальним ядром опанував сучасну апаратуру європейського та світового виробництва, а також  всіма видами  діагностики та лікування, за допомогою якої вони проводяться.
Відкрито другу чергу діагностичного центру, в якому розгорнуто ще один рентгенохірургічний операційний блок, оснащений новим ангіографом. 
Придбано сучасний радіочастотний абблятор для лікування аритмій серця та новітня бактеріологічна лабораторія. 
Придбано сучасний ультразвуковий апарат, новий апарат штучного кровообігу та апаратура для моніторування вітальних функцій у важкохворих.
Всі вікна в лікарні поміняні на енергозберігаючі склопакети. Проведено капітальний ремонт із реконструкцією та перекриттям даху відділення спортивної медицини. Побудована киснева станція. Проведено капітальний ремонт території лікарні - асфальт, що прийшов в непридатність, своїми силами замінено на тротуарну плитку. Також своїми силами поміняні паркани від пр. Президента Грушевського, від пологового будинку та від вул. Гулака-Артемовського. Проведено озеленення території лікарні, висаджено сотні дерев, що поглинають вуглекислий газ та виділяють кисень, в основному – сосни.

– Що ж, від імені всіх волинян, які прагнуть бачити в особі обласної клінічної лікарні й надалі передовий медичний центр обласного рівня, бажаємо подальшого розвитку!
– Щиро дякую! Наш дружний колектив над цим працює, не покладаючи рук.

Розмовляв
Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото Ольги КОНОНЧУК: Іван Сидор з колегами у кабінеті МРТ; колектив ендоскопічного відділення; огляд пацієнта в офтальмологічному центрі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%