«Учорашні» і «завтрашні»

«Учорашні» і «завтрашні»

Позачергова сесія, де мали б розглянути «європитання», не відбулася. Таким чином більшість обранців означила свою позицію: депутати Волиньради приймали звернення до Президента України щодо підтримки євроінтеграційних процесів в Україні не так давно – 13 листопада. А тому, вочевидь, збиратися вдруге, аби зробити фактично те ж саме, не вважали за необхідне. Тим часом емоції у сесійній залі вирували ще ті: трибуну атакували окремі «вчорашні» політики, а «завтрашні»  (частина тих студентів, які цього дня мітингували під стінами облради) кричали «Україна – це Європа!», «Ганьба!» і … «Смерть ворогам!».

Доки депутати поволі сходилися на позачергове зібрання, частина учасників луцького Євромайдану жваво займала місця для запрошених, із прапорами, плакатами та гучномовцями. Кількасот інших молодих людей мітингували під вікнами облради. За дотриманням громадського порядку пильно стежила міліція. У залі був присутній і головний міліціонер області Олександр Терещук.

Однак порожні депутатські місця були очевидними… Після реєстрації на табло: 27. Голова облради Володимир Войтович оголошує: сесія не є повноважною. І зазначає: він як керівник представницького органу влади зробив усе, що повинен був. На вимогу третини депутатів скликав позачергову сесію і навіть почекав кілька хвилин, щоби дати можливість дійти до зали тим, хто спізнився… Коли стає зрозуміло, що нічого не буде, молодь організовано здіймається з місць. Оцінку подіям демонструє тупотінням ніг аж так завзято, що Олександр Терещук зривається з місця… І не дарма: місця для запрошених, де зібралася молодь, знаходяться саме в тій частині зали, яка потребує невідкладного ремонту, тож у випадку надмірної вібрації це загрожувало руйнацією…

Президію одразу ж займають: народний депутат України від «Свободи» Анатолій Вітів, лідер фракції «Батьківщина» в облраді Роман Карпюк, нашоукраїнець Сергій Слабенко, керівник фракції «Свобода»  Олександр Пирожик та віднедавна член «Батьківщини» Ігор Гузь. До речі, у залі цього дня були присутні й деякі «вчорашні» політики. Скажімо, екс-голова облдержадміністрації, екс-депутат облради Володимир Бондар , його екс-права рука та потім колишній Луцький міський голова Богдан Шиба. З-поміж інших активістів і партійників – керівник облорганізації «Батьківщини», чинний секретар Луцької міськради Григорій Пустовіт та депутат цієї ж ради, який курує роботу міських білосердешних, Сергій Григоренко…

Користуючись присутністю електорату та телевізії, політики проводять збори. З трибуни  до присутніх звернулися Анатолій Вітів, Роман Карпюк, Олександр Пирожик, Ігор Гузь, Сергій Слабенко, Володимир Бондар, представниця Євромайдану з Луцького національного технічного університету Майя Москвич та ін. Тим часом «підтягуються» до зали деякі обранці: бютівці Євген Недищук та Богдан Дівнич, усе ще єдиноцентрист Борис Загрева...  

У промовах усі закликають до зміни влади і навіть розпуску «волинського парламенту». Ті, хто прийде навзаєм, переконані оратори, змінять країну. Правда, ніхто з «учорашніх», які вже були при владі на серйозних посадах (скажімо, голови облдержадміністрації – як Володимир Бондар, чи заступника голови облради – як Борис Загрева) – ні словом про те, чому ж вони  не змінили країну ще «вчора», коли мали реальні шанси?..

І лише виступ Маї Москвич дещо вирізнявся: «Нас сьогодні більше, ніж депутатів, – сказала юнка. – Ми розуміємо, що Угоду про Асоціацію з Євросоюзом не підпишуть завтра. Але нема іншого шляху. Вважаємо, що Президенту треба оголосити імпічмент. Мені більше нічого сказати. Слава нації!»

Довго проголошувати промови політикам молодь не дозволила, наприкінці зібрання студенти перебивали ораторів вигуками «Давай резолюцію!», а Григорія Пустовіта, який спробував кинути у студентський гурт гасло «Юлі волю!» своїм голосом підтримали лише одиниці… Зрештою, присутні прийняли резолюцію, подякували молоді за підтримку, пообіцявши прийти до них на Театральну площу.

Сесійна зала спорожніла. Під акомпанемент гучномовця молодь рушила «коридорами влади». Ніхто, правда, цього дня студентству не перечив. Вони – молоді, вони вчаться відстоювати майбутнє держави і, схоже, добре розуміють підводні течії місцевої політики й не бажають бути рупором чужих ідей.

Єдине: коли хлопці й дівчата під українським стягом кричали «Смерть ворогам!», ні про націю, ні про інтеграцію думати не хотілося. Бо думалося про інше: хай би ця молодь ніколи не бачила смерті й не виконувала функцію ката...


Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.

P.S. Анатолій Вітів уже не вперше займає чуже місце в президії облради, де зазвичай працюють Борис Клімчук, Володимир Войтович, Валентин Вітер і Юрій Лобач. Цікаво, чи дасть можливість цей парламентар хоча б комусь із них попрацювати на своєму місці – у Верховній Раді?

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%