Почерк червоних катів

Почерк червоних катів


Знищуючи повстанський рух за Незалежність, окупаційний режим Москви з початку 1945 р. запровадив у Західній Україні практику масових і публічних страт полонених вояків УПА. Їх вішали і розстрілювали в Луцьку, Рівному та інших обласних центрах привселюдно, щоб залякати інших та показати власну могутність…

Таким насправді було «визволення» Волині та інших західноукраїнських областей, яке почалося взимку 1944-го.
Що в м. Луцьку на приміщенні медучилища вже не перший рік на стіні споруди нагадує нащадкам про трагічне минуле гідний пам’яті до українських повстанців барельєф, то це загальновідомо. 
Червоні карателі за вказівкою партійних більшовицьких органів влаштували справжній терор, а щоб залякати місцеве населення, вдалися до методів інквізиції. Тільки якщо в період Середньовіччя мракобісся в сутанах розправлялося з «відьмами», спалюючи їх живцем на вогні, то кати з НКВД в 40-их роках минулого століття продовжили ганебну практику нацистських окупантів та вдалися до публічної страти українських патріотів.
Тож не лише розстрілювали в казематах чи підривали гранатами в криївках… Вони встановлювали шибениці і вішали полонених вояків УПА…

«Страчені через повішення московськими окупантами 18 січня 1945 року на Ринковій площі Луцька вояки УПА В’ячеслав Новосад, «Петрусь», 1924 р. н., Антон Мельничук, «Ростик», 1920 р. н. Слава Україні! Героям слава!».
Раніше здавалося, що цей акт бузувірства в м. Луцьку – одиничний. Але, виявляється, за подібним сценарієм червоні окупанти діяли і в сусідніх областях. Мало того: у Рівненській обл. на січневі православні свята принесли в жертву сталінському молохові ще більше людей!
«Тут, на цьому місці, 4 січня 1945 року органами НКВД страчено справжніх борців за честь і свободу України – вояків Української Повстанської Армії Олександра Грицюка, Анатолія Зайчикова, Олексія Кирилюка, Володимира Логвиновича, Василя Подольця, Василя Слободюка, Миколу Слободюка, Степана Трофимчука. Вшануймо їх світлу пам’ять!», – написано на меморіальній таблиці, розташованій на будівлі нинішньої митниці в центрі м. Рівного.

Як жертви червоного окупаційного терору не можуть бути безіменними, так і є імена, прізвища та посади в тих, хто організовував масове знищення українських повстанців.
Отже, станом на січень 1945 р. першим секретарем ЦК КП(б)У був Микита Хрущов. Той самий, який після смерті Сталіна намагався списати всі злочини на вже мертвого тирана. Але коли молодих зхлопців вішали в м. Луцьку, Рівному та інших західноукраїнських містах, саме він очолював більшовицьку партію і саме з його санкції відбувалися ці публічні злочини.

Органами НКВД УРСР у липні 1943 р. – січні 1946 р. керував такий собі Васілій Рясной. Саме він наполягав на посиленні каральних методів у боротьбі з «українським буржуазним націоналістом», а ще 20 вересня 1944 р. попросив Микиту Хрущова, щоб із відділами УПА боролися не лише регулярні війська, але й партизанська дивізія Сидора Ковпака. 
За свої злочини в Західній України високопоставлений енкаведист пішов на підвищення (з 15 січня 1946 р. — перший заступник наркома НКВД СССР Лаврентія Берії). Благополучно помер від старості 12 грудня 1995 р. і похований у столиці Росії.

Ну, а основою піраміди садизму і беззаконня був тодішній Генеральний прокурор УРСР Роман Руденко, який теж помер у Москві (23 січня 1981 р.) і в історії чомусь запам’ятався не приналежністю до масових публічних убивств полонених вояків УПА, а як представник державного звинувачення СССР на Нюрнберзі, де судили гітлерівських військових злочинців…
Ось так червоний окупаційний режим та його окремі найманці з числа етнічних українців («легендарний» Роман Руденко був родом із Чернігівщини) вже в перші роки свого повернення в Західну Україну показав своє антилюдське нутро.

Роман УСТИМЧУК.

На фото Ольги КОНОНЧУК, автора і з архіву: меморіальні таблиці в Луцьку і Рівному; Микита Хрущов; Васілій Рясной; Роман Руденко. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%