Фінансово-економічна допомога – пріоритет

Фінансово-економічна допомога – пріоритет


Президент України Віктор Янукович відзначає, що тристоронні переговори у форматі Україна – Євросоюз – Росія необхідні для того, щоб усунути перешкоди на шляху підготовки до створення Зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

У коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» після саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі Віктор Янукович підкреслив, що українська сторона запропонувала провести переговори, аби зняти ті «вимоги Росії», які виникли на цьому шляху. «Ми в цьому дуже зацікавлені, щоб розблокувати підписання Угоди про стратегічне партнерство з Росією», – зазначив глава держави.

Крім того, Президент підкреслив: Україна має безліч питань, котрі необхідно найближчим часом вирішувати у форматі «Україна – ЄС – Росія». «У цьому трикутнику є питання і ГТС, котрі ми обговорювали не лише з керівництвом Єврокомісії, а й на двосторонньому рівні, наприклад із Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель», – додав він.

Також Віктор Янукович підкреслив, що сьогодні в жодному разі не слід протиставляти політику «Схід – Захід»: «Ми маємо знайти такий шлях, який був би вигідним для всіх сторін». Президент підкреслив: українська економіка не повинна нести втрати через якісь протиріччя, які виникають із партнерами, – і додав, що Україна та РФ також мають багато двосторонніх питань, «котрі останнім часом не вирішуються».

А невдовзі Україна і Європейський Союз проведуть переговори на двосторонньому рівні про підписання Угоди про асоціацію. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Що стосується умов і вирішення тих проблемних питань, які на сьогодні є в Україні, їх, безумовно, потрібно обговорювати. Тому ми домовилися з керівництвом Європейської комісії, що найближчим часом повернемося до розгляду цього питання на двосторонньому рівні», – сказав Віктор Янукович після саміту «Східне партнерство» у Вільнюсі. За словами Президента, цей документ є пріоритетом для України. «Але також залишається багато надзвичайно важливих умов, які необхідні для його підписання», – підкреслив він.

За словами Віктора Януковича, саме обговорення проблемних питань, які залишилися, дасть можливість отримати чітку відповідь на питання, коли буде можливим підписання Угоди про асоціацію. «Безумовно, на перший план хочемо виставити питання надання Україні фінансово-економічної допомоги. Це одне з головних питань», – зазначив Президент.

Повернувшись, глава держави у зверненні до українського народу з нагоди 22-ї річниці проведення Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України деталізував зовнішньополітичні пріоритети керівництва держави: «Україна зробила свій геополітичний вибір. Ми – європейський народ, і шлях наш визначений історично. Водночас, на моє глибоке переконання, інтегруватися у співдружність європейських націй наша держава має як рівноправний партнер, якого поважатимуть і з яким рахуватимуться. Зроблю все від мене залежне для прискорення процесу зближення України з Європейським Союзом, не допустивши при цьому серйозних втрат нашої економіки та погіршення життєвого рівня громадян. Ми маємо керуватися виключно національними інтересами, бути відповідальними за власне майбутнє. Ми повинні відстояти свою країну на політичній карті Європи та світу як велику і справді незалежну державу».

За матеріалами прес-служби Президента України.

На фото прес-служби Президента України: після завершення офіційної частини саміту у Вільнюсі глави держав зробили колективний знімок.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%