Не забувайте про... піст

Не забувайте про... піст

Митрополит Волинський і Луцький Ніфонт запросив у єпархію журналістів, аби за посередництвом преси всім нагадати: розпочався... передріздвяний піст. Зважаючи на загальнодержавні події, оминути увагою питання ставлення Церкви і владики особисто до ситуації на євромайдані теж не могли.

–  Так сталося, що початок року за новим стилем відзначають у період посту... Тож треба молитися, не перетворювати свято у безлад... – сказав митрополит Волинський і Луцький.

У жодному випадку неправильно думати (незважаючи на те, що у ЗМІ часто можна натрапити на таку інформацію), наче піст у новорічні свята хтось відмінив.

– Цього ніхто не може зробити, у жодному випадку, – наголосив Ніфонт.  Владика також нагадав, що для певної категорії людей є послаблення, але за порушення посту все одно кожен має попросити у Бога прощення під час сповіді...

Відійшовши від теми посту, говорили про події, котрі турбують усіх українців, – євромайдан.

– Церква ніколи не ділила людей на кращих чи гірших, – розпочав митрополит. – Люди самі якось влаштовують своє життя... Церква тільки переживає, аби не сталося чогось гіршого...

Владика розповів, як нещодавно, повертаючись із с. Галичани Горохівського р-ну, де освячував відновлений Петропавлівський храм, по обидва боки дороги бачив кукурудзяні поля. Нікому не потрібен той урожай...

– Мені так це боляче... Нині мирні часи, ми маємо гарну державу... Але нема де рук прикласти... – сказав митрополит Ніфонт.

Нагадав владика і про Конституцію та закони України.

– Має бути «послушаніє» до керівників, котрих ми самі ж обирали... В тому стані – «збудораженому», в якому нині перебуває наша молодь, держава загалом, ми маємо всі проявляти толерантність. Треба терпіти... Прикро, що так сталося... Слава Богу, у нас є все: держава, керівництво, ми не голодні, не босі, війни нема, але самі люди бунтують... Наша молодь повинна поважати старших людей, котрі мають досвід... – запевнив керуючий Волинською єпархією УПЦ.

Згадав і про війну, коли був період розрухи, наголосивши, що молоді треба навчитися у того покоління здатності «поступатися своїм заради добра загальнодержавного».

Звісно, жорстокість, котру проявила міліція стосовно мітингувальників у Києві, – недопустима, бо то – прояв насильства. На цьому акцентував протоієрей Валентин Марчук, особистий секретар митрополита Ніфонта.

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%