Хай гречка, аби не суперечка?

Хай гречка, аби не суперечка?

28 лютого, як уже повідомляла «Волинська газета», в Києві відбулася двогодинна  прес-конференція Президента Петра Порошенка на тему «Виклики – 2018». З-поміж іншого глава держави поділився своїм баченням щодо дострокових та чергових виборів усіх рівнів, а також розкритикував експеримент із виборів обласних рад за відкритими списками.

 

У київському Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» Петро Порошенко назвав «популізм та отаманщину» однією з найбільших загроз для державності:

«Я захищу країну від безвідповідальних популістів, навіть попри те, що вони… уклали ганебний союз із псевдореформаторами з-за кордону».

Він не шкодує, що надавав Міхеїлу Саакашвілі українське громадянство і так само не жалкує, що позбавив та відправив спецлітаком у Польщу…

У глави держави уточнили: чи не шкодує, що спочатку надав Міхеїлу Саакашвілі український паспорт, а потім – забрав?

«Я паспорт у нього не забирав, хоча громадянство йому надавав свідомо… І коли відповідні служби мені надали матеріали перевірки, так само свідомо підписав указ про позбавлення його громадянства...  Він мав шанс себе проявити на посаді голови Одеської облдержадміністрації, але не скористався ним. Хто знає, якби цієї перевірки не було, залишалися б мрії, сподівання… Я не думаю, що зараз Міхеїл є щасливою людиною…», – сказав Петро Порошенко.

Про скандальний відпочинок на Мальдівах. Президент сказав, що нікому не передоручав виконання своїх обов’язків на час відсутності в Україні. Кордон він перетинав за своїми прізвищем і паспортом. Сам заплатив за літак і готель в українському банку.

«За це не було витрачено жодної копійки з українського бюджету», – наголосив.

Що робитиме, коли Президентом оберуть Юлію Тимошенко чи когось іншого?

Петро Порошенко сказав, що не займається рейтингами, «і ніколи за них не переживав»… А щодо другого терміну при владі зазначив:

«Рішення щодо участі в виборчій кампанії прийматиму тоді, коли вона почнеться…».

На уточнююче запитання Петро Олексійович зізнався:

«Я точно, на сто відсотків, братиму участь у президентських виборах. Буду голосувати на виборчій дільниці в Києві в Будинку офіцерів. І житиму в Україні навіть після виборів. Зроблю все, щоб не допустити реваншу… І не розумію, про який варіант «Б», ви говорите, бо я не програв у своєму житті ще жодної виборчої кампанії…».

У цьому контексті він не бачить підстав оголошувати дострокові парламентські вибори доти, доки ця Верховна Рада здатна «продовжувати забезпечення курсу реформ». А вона, на його переконання, такою наразі і є… Особисто участі в парламентських виборах він восени 2019 р. не братиме.

«В нашій країні зараз всі проти всіх... Чемодани компроматів, які здебільшого нічим не підтверджені… Ми, влада, суспільство, журналісти, повинні мати певні стандарти, перевіряти інформацію, яка є в нашому розпорядженні. Так, як це роблять західні медіа», – порадив гарант Конституції.

Запитали в нього, чому досі не змінено закон про вибори народних депутатів України, як це він особисто обіцяв 4 роки тому і як це обіцяла його партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»?

Пролунала відповідь, із якої випливає таке. По-перше, на думку Петра Олексійовича, сам парламент має вирішувати, за яким законом його обирати – старим чи новим. Його функція – не допустити порушень та зловживань у виборчому процесі. По-друге, він не переконаний, що пропорційна система з відкритими списками зараз є конструктивом, і як негатив згадав результати виборів до обласних рад за новим законом.

«Це був успішний експеримент чи ні? Треба аналізувати… Наразі місцеві ради занадто політизовані… 3 млрд на їхніх рахунках, це результат децентралізації, але ці гроші не працюють… Натомість всю відповідальність вони перекладають на Президента, на Уряд…».

З цього слід зробити висновок: нинішня парламентська більшість із «БПП «Солідарність» і «Народного фронту» залишить для себе старий закон про вибори, з партійними закритими списками та мажоритарними округами. Знову буде гречка, підкупи, зловживання та продаж «прохідних місць» і списках та поділ округів між «сферами впливу».

Що ж, якщо це все Петра Порошенка влаштовує, то суспільство тепер хоча б знає про його позицію.

І не дивно, що обрані через рік після того, як Петро Порошенко став Президентом України, обласні ради у двох третинах своєї кількості – опозиційно налаштовані до нинішньої центральної влади та її ставлеників в вигляді голів облдержадміністрацій, пост яких також обіцяв Петро Порошенко в травні 2014 р. в обмін на префектів та голів облвиконкомів.

Ще один позитив прес-конференції: запитання мали шанс задати всі присутні журналісти, тож пролунало чимало неприємного для Петра Олексійовича. А от посланці Волині (якщо вони там узагалі були) традиційно промовчали...

Сергій ШРАМЧУК.

На фото прес-служби Президента України: Петро Порошенко спілкується з журналістами.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (407) - 87.2%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%