Від Красностава до Ківерцівщини

Від Красностава до Ківерцівщини

Відтепер Ківерцівський район Волині та Красноставський повіт Люблінського воєводства Республіки Польща тісно співпрацюватимуть у багатьох сферах. Нещодавно угоду про співробітництво підписали з одного боку староста повітової адміністрації у Красноставі Януш Шпак, а з другого – голова райдержадміністрації Зіновій Колісник та голова райради Михайло Марчук.

Польську делегацію, котру очолював Януш Шпак, представляли віце-староста повіту Красностав Генрік Черней та директор регіонального дорожнього управління Мирослав Панасюк. З нашої сторони під час підписання договору, окрім Зіновія Колісника та Михайла Марчука, були присутні помічник-консультант народного депутата України Катерини Ващук, голова правління ГО «Форум українських журналістів» Володимир Данилюк та депутат облради від Ківерцівського виборчого округу № 10 Володимир Дуб, які посприяли в організації підписання договору між місцевими органами влади Волині та Люблінщини. 
Сфери, у яких співпрацюватимуть Ківерцівщина і Красноставщина, наразі в процесі погодження, проте вже під час першої зустрічі сторони намітили чимало конкретних планів.
– Ми ще неодноразово зустрінемося, про все детально поспілкуємося. Але вже зараз знаю, що наша співпраця торкнеться найважливішого: освіти, медицини, культури, економіки, –  сказав Михайло Марчук, вітаючи гостей.
Януш Шпак, зробивши акцент на власному досвіді розвитку соціальної інфраструктури і напрацювань у галузі туризму й економічного розвитку, висловив переконання, що спільні ініціативи перед європейськими інституціями дозволять польським та українським партнерам реалізувати багато потрібних для мешканців відповідних територій проектів. 
Тож сторони підписали договір і домовилися зустрічатися щонайменше двічі на рік для уточнення умов угоди та обговорення результатів співпраці. Відтепер вони обмінюватимуться досвідом та вирішуватимуть питання щодо організації і функціонування комунального господарства, охорони навколишнього середовища. Також заохочуватимуть культурно-просвітницькі установи до співробітництва й організації спільних заходів, сприятимуть створенню молодіжних груп, котрі в подальшому обмінюватимуться ідеями і планами, створюватимуть та підтримуватимуть гуртки міжнародної дружби; допомагатимуть в організації спортивних таборів, навчанні спортивної  та рекреаційної діяльності, сприятимуть співпраці між підприємствами, установами й економічним організаціями, які розташовані і функціонують на території повітової адміністрації люблінського Красностава і Ківерцівського р-ну Волині.  
Варто зазначити, що органи місцевого самоврядування Ківерцівського р-ну вже мають позитивний досвід співпраці з польськими партнерами. Жидичинський сільський голова Олег Данкевич ознайомив присутніх із спільними проектами, які реалізовуються з ґміною Сенниця-Ружана, що належить до Красноставського повіту Люблінського воєводства. Аналогічні домовленості реалізовуються  – як розповіли депутат облради Володимир Дуб і селищний голова Олександр Кобилан – між смт Цумань та містечком Отинь Любуйського воєводства РП.
Як підкреслили учасники зустрічі, шлях України до євроінтеграції буде набагато простішим та комфортнішим, якщо взаємодія буде налагоджена не тільки на рівні Києва та Брюсселя і столицями країн-членів ЄС, але й на місцевому, де українців та поляків об’єднують давні та добрі традиції взаємодії.
І наостанок – цікава деталь. На гербі Красностава та Цумані зображено прісноводну рибу короп. А це означає, що в мешканців польського повіту та українського району є спільного навіть більше, ніж хтось би міг подумати!
Світлана ДУМСЬКА.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%