Громрада: з блискавками, але без грому…

Громрада: з блискавками, але без грому…

29 березня відбулося чергове засідання Громадської ради при облдержадміністрації. Після тривалої перерви, коли попередній керівник виконавчої влади області Володимир Гунчик ігнорував роботу консультативно-дорадчого органу та навіть виключив його координатора Олександра Волянюка зі складу колегії облдержадміністрації, в роботі настав новий етап. В усякому випадку, на засідання прибула достатня для ухвалення рішень кількість представників недержавних громадських організацій, які розглянули найактуальніші питання порядку денного.

 

Запрошувався і новопризначений голова облдержадміністрації Олександр Савченко, але через велику зайнятість Олександр Ілліч на засідання не прибув, тож його очікують на майбутньому.

Присутні заслухали та ухвалили рішення з низки злободенних для Волині питань. Насамперед, після детальної інформації про критичний стан збереження національної культурної спадщини Волині, яку оприлюднили керівник ГО «Комітет правозахисту та боротьби з корупцією» Ігор Левчук, представник релігійної громади «ХаБаД Любавич» м. Луцька Ханна Матусовська, та представник ГО «Автомайдан України» Геннадій Хомутінкін, а також тривалого та бурхливого обговорення, вирішили звернутися до голови облдержадміністрації Олександра Савченка з пропозицією невідкладно взяти під особистий контроль боротьбу з масовими порушеннями та зловживаннями в цій сфері. Рекомендовано створити спеціальну робочу групу з числа представників органів влади, правоохоронців і громадськості, яка повинна проаналізувати реальний стан справ, а на час роботи цієї групи – тимчасово відсторонити чиновників обласного, районного та місцевого рівня, запідозрених у порушенні чинного законодавства, від виконання службових обов’язків.

На жаль, не прибув на засідання начальник Служби автомобільних доріг у Волинській області Анатолій Посполітак, тому проблему критичного стану автодоріг на Волині обговорювали лише за участі директора департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Івана Мирки. І тут не обійшлося без гострих дискусій, адже в нашій області більшість автошляхів перестала існувати після того, які зійшов сніг…  Врешті-решт, новому керівництву облдержадміністрації також запропоновано створити робочу групу, яка повинна проаналізувати реальний стан справ та напрацювати конкретні механізми  якісного ремонту доріг, особливо – місцевого значення.

Член Громадської ради при облдержадміністрації, очільника волинських чорнобильців Ростислав Кухтей поінформував присутніх про необхідність залучення представників громадськості до заходів із відзначення Дня прикордонника, відкриття церкви Святого Миколая Чудотворця в м. Волноваха Доенцької області та необхідність відродження шефства на військовими підрозділами армії та флоту, що отримало загальне схвалення.

А от проблема перерахунку пенсій військовим пенсіонерам викликала ще одні бурхливі дебати. Як доповів генерал-майор у запасі, очільник Спілки ветеранів Волині Олександр Булавін, масові акції протесту сивочолих захисників Вітчизни як на Волині, так і в столиці, призвели до половинчастого вирішення проблеми. Майже 560 тис. пенсіонерів цієї особливої категорії в державі дізналися, що уряд підвищуватиме їм грошове забезпечення поетапно впродовж 3 наступних років. Але слід врахувати: щороку понад 30 тис. сивочолих офіцерів і генералів помирає, тому як мінімум 100 тис. із них нового рівня пенсії не дочекається… Та й розмір набагато менший, ніж очікувалося: в середньому розмір пенсії буде збільшено на 1500 грн, але прапорщикам та мічманам – лише на 500 грн, тоді як полковникам і генералам – на 2500 грн і більше…

Натомість чинне законодавство визначає інший, дієвіший механізм вирішення проблеми військових пенсіонерів, та його ніхто в столиці не виконує. Олександр Булавін висловив щирий смуток із приводу неадекватної поведінки народних депутатів України від Волині: лише Ірина Констанкевич (Маневицький округ №23, представляє УКРОП) відреагувала на їхнє звернення, тоді як Ігор Лапін, Ігор Гузь, Юрій Савчук («Народний фронт») і Степан Івахів та Сергій Мартиняк (Група «Воля народу») його проігнорували…

Насамкінець учасники засідання обрали від Громадської ради 5 представників, які разом із іншими громадськими організаціями та облдержадміністрацією формуватимуть новий склад консультативно-дорадчого органу, оскільки термін повноважень нинішнього добігає завершення влітку ц. р.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: під час засідання Громадської ради при облдержадміністрації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%