Подія року

Подія року

У Луцьку – «Перлина Волині»: «з’їзд» собак усіх порід світу

Еліта породистих собак з’їжджається до обласного центру Волині на свій великий «з’їзд». Саме так кажуть знавці про «Перлину Волині» – дві всеукраїнські сертифікатні виставки CAC-UA собак усіх порід та блок монопородних виставок рангу CAC-UA для німецької вівчарки, середньоазіатської вівчарки, німецького боксера, сибірського хаскі, аляскинського маламута. Вже завтра о 10 ранку на численні ринги спортивно-розважального комплексу «AdrenalinCity» м. Луцьк вийдуть найкращі собаки світу. Захід проводить Волинський обласний осередок Кінологічної спілки України. Триватимуть виставкові дійства з 31 березня по 1 квітня 2018 р.

– Це надзвичайна подія і ми готувалися до неї заздалегідь, – мовить голова Волинського обласного осередку Кінологічної спілки України «Маршал» Ігор Жмурко. – А що проходитиме вона у Луцьку, то й назву отримала відповідну – «Перлина Волині». Ви самі у цьому переконаєтесь, адже чогось подібного у нас давно вже не було.

– «Перлина Волині» – це понад 600 собак близько 90 порід з України, Чехії, Литви та інших країн, – уточнює його заступник Антон Михайлович Демчук. – Активну участь у всіх виставках візьмуть і волинські власники собак, зокрема, й засновники розплідників, представники різних шкіл собаківництва.

Організатори запросили для оцінювання екстер’єрних даних «чотирилапих зірок» найвідоміших суддів. Зокрема, до Луцька приїдуть такі відомі експертиFCI як Олена Агафонова, Анна Бишко, Микола Палій, Анатолій Дем’яненко (Україна), Галина Жук та Валентин Федоров (Білорусь).

Та й самі власники собак – цікаві й неповторні особистості. Від них можна дізнатися про найпікантніші подробиці життя їх вихованців. Чимало виставковців присвятили своїм улюбленцям велику частину свого життя, заснували власні розплідники, регулярно беруть участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних виставках, різноманітних змаганнях.

Регламент всеукраїнських сертифікатних та блоку монопородних виставок передбачає ветеринарних контроль, офіційну церемонію відкриття, різноманітні конкурси та вручення нагород переможцям… Зокрема, у номінаціях – «Племінна пара», «BestBabby», «BestPuppy», «BestYunior», «Юний хендлер», «Найкращі у 10 групах FCI», «Найкращий поза групами FCI», «Найкращий собака виставок». У всіх групах передбачено також додаткові нагороди.

Фактично, на ці два дні Луцьк стане маленькою столицею собачої еліти світу, де можна буде на власні очі побачити собак різних порід, розмірів та професійних якостей – «охоронців», «митників», «прикордонників», «шукачів вибухівки і наркотичних речовин», «мисливців», «домашніх аристократів», найнаймодніших «кавалерів і дам» з вишуканими зачісками, у крутих костюмчиках. Тільки серед зареєстрованих «виставковців-вівчарок» – австрійські, шотландські, бельгійські, маремма-абруцькі, польські, німецькі, швейцарські, південноруські, середньоазійські, східно-європейські, кавказькі. А ще можна буде поспостерігати за різновидовими хортами, вовкодавами, спаніелями, гончаками, тер’єрами, бульдогами, пуделями, мопсами, ретриверами, лягавими, ріджбеками, грифонами, лайками, таксами, шелті, шипперке… Про існування багатьох ми й уяви не маємо – настільки вони крихітні або ж величезні, рідкісних видів і порід, завезені з екзотичних країн, від імператорських родин. Гігантський шнауцер, великий швейцарський гірський собака, апенцельський собака-пастух, мініатюрні пінченри, шнауцери, пуделі, шпіци, буль тер’єри… Бесенджі, акіта, самоїд, шиба, чау-чау, пекінес, ши-тцу, салукі, бріар, тоса-ину… Ми зможемо почути їх голоси у Луцьку.

Про континенти та країни, де були виведені декотрі породи, тепер нагадують лише їх назви – ірландський вовкодав, американський бульдог, південно-африканський бурбуль, якутська лайка, афганський хорт, празький крисарик, словацький чувач, новошотландський ретривер, китайський чубатий собака, брюсельський грифон, англійський кокер спаніель, угорська короткошерста лягава, баварський гірський слідовий гончак, родезійський ріджбек, фінський шпіц, шведський волхунд, мексиканський голий собака, сибірська хаскі, аляскінський маламут, тибетський мастиф, піренейський гірський собака, італійський собака корсо, московський сторожовий… І можна буде на власні очі побачити кавалера кінг чарльз спаніеля (так-так, це вже чистопородне), маленького лева і навіть фараонову собаку… А отже й перенестися уявою як у минулі часи, так і в інші країни, на найвіддаленіші континенти… І спробувати бодай уявити, як це бути людиною-другом цих прекрасних вірних істот, що бережуть нас від початків віку, відчути відповідальність за їх життя на цій планеті.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (66) - 86.8%
Пізно (3) - 3.9%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.3%