Презентації

Презентації

Вірші, психологія, музика: як у бібліотеці-філії № 10 презентували проект «Очищення»

Незвична подія, анонсована як синтез поетичного і музичного мистецтв у поєднанні з психологією, відбулася у бібліотеці-філії № 10. Спільний проект поетеси й письменниці Лєни Шторм, психолога Ксенії Вдячної (Оксани Ганущак), музиканта Анастасії Гусенцевої та актора й читця Вадима Хаїнського отримав назву «Очищення». У нетиповій формі учасникам дійства запропонували поставити перед собою важливі філософські питання – життя й смерті, совісті й принципів, плинності й Вічності.

Лєна Шторм під чуттєві авторські мелодії у виконанні Анастасії Гусенцевої зачитала 6 поетичних історій про людей літнього віку. Одні з них були сумними, інші – веселими, треті – суперечливими за емоційною тональністю. Та усі вони змусили учасників дійства замислитися над важливими екзистенційними питаннями.

«Родзинкою» заходу стало те, що модератора Ксенія Вдячна після зачитаних історій пропонувала учасникам обговорення й вправи – ті, які були тематично спорідненими до тематики віршів. До прикладу, після емоційної історії «Ганс до Грейс» присутнім було запропоновано порефлексувати на тему вічного й плинного у житті.

Ганс до Грейс

Ганс кладе праву ногу на ліву, бере свій кейс,
Дістає дві газети – уламки від сліз планети.
Він гукає на кухню та кличе до себе Грейс,
А у спогадах бачить себе у її тенетах.
Грейс давно вже нема, як і кухні нема давно –
Але байдуже Гансу. На все – сторінки у плямах,
На забуте кіно, на обдерте страшне вікно,
Гансу байдуже навіть на втрачену власну тяму.
Ганс старий, як той світ. Чи бодай – як сторічний слід
Сторінок історичних, закутих в уламках літер.
Ганс водночас такий молодий... Ніби вже й не дід.
Ганс такий молодий і шалений, як в полі вітер.
Ну а, може, й не Ганс, а Гришко чи якийсь Павлусь,
Що в театрі зіграв він життя – віртуозно й вдало,
А в реальності все говорив: «Жити ще навчусь»,
А в реальності все говорив: «Ще ж прожив так мало»...
Гансу зле. Санітари спроквола йдуть,
Ганс летить у тенета до Грейс, дочекавшись миті,
Ну, а може, ще дальшу свою починає путь –
Але в край, де є Грейс; де їх душі любов'ю зшиті.

Характеризуючи свої вірші, Лєна Шторм зазначила, що свідомо утримувалась від класичних віршованих розмірів, надавши творам вільної ритміки – саме це зробило їх природними, даючи змогу під час читання робити потрібні інтонаційні паузи для роздумів. Своєрідно-римовані рядки органічно лягли на музику.

Під час презентації проекту «Очищення» організатори й гості спілкувалися про щасливий шлюб, знецінення багатьох речей у часовій перспективі, непередбачуваність життєвих обставин, вплив сьогоднішніх думок, слів та вчинків на майбутнє.

Кульмінацією дійства стало прочитання Вадимом Хаїнським прозового твору «40 хвилин цинізму, або кілька думок «шизофреніка» Льоні». Новела розповідає про юнака, котрий за такий короткий час змінює власний світогляд. Лєна Шторм зауважила, що такою добіркою власних творів хотіла нагадати просту й загальновідому істину – людина здатна будь-коли змінити власні думки, а відтак – і життя. При цьому, кажучи про літній вік, вона свідомо утримувалася від такого слова як «старість». «Я вжила поняття «очищення», аби надати цьому життєвому періоду глибшого сенсу й показати його ресурсність», – зазначила поетка.

Ділячись враженнями після заходу, Ксенія Вдячна додала, що працювати з аудиторією в майже 30 людей, на таких подіях непросто, адже для якісної роботи психологу потрібна група до 10 осіб. Кожен хоче висловитися, а час дещо обмежений. До слова, організатори зізналися – обираючи для презентації проекту вечір понеділка, вони, з одного боку, наголошували на камерному форматі й тісному спілкуванні, а з іншого – ризикували, що аудиторія буде або замалою, або завеликою. Але загалом вони залишилися задоволеними, а сама подія отримала здебільшого позитивні відгуки.

Вадим Хаїнський зауважив: «Повинно бути продовження цього проекту! Можна навіть робити заходи під окремі вікові категорії аудиторії. Адже кожному іноді потрібно зупинитися в цій метушні та замислитися над своїм життям».

Тож чекаємо на подальші заходи в рамках проекту «Очищення».

Текст і фото Анастасія Кушнарьова,

журналістка та читачка бібліотеки-філії № 10

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%