Виставки

Виставки

Дерево життя,

Або як з’явилася«Мода з Трипілля»у Луцьку

У Волинському краєзначому музеї до великодніх свят відкрилася виставка «Спогади Трипілля» викладача Нетішинської міської художньої школи Тетяни Погуральської та відбувся майстер-клас від автора.

Тетяна зі своїми колегами по роботі та чоловіком приїхала до Луцька вперше з авторською виставкою, на якій представлено колекцію одягу, розроблену майстринею за мотивами трипільських символів. Виставка вже експонувалася в Нетішині, Шепетівці, Острозі, Хмельницькому.

Пані Тетяна розповідає «Оскільки я за фахом вчитель технології, професійного навчання (швейна справа) і креслення. Водночас вчитель інформатики за дипломом після закінчення Рівненського гуманітарного університету. Завдяки поєднанню цих спеціальностей та творчому натхненню вдалося створити власну колекцію. А ще дуже важливим поштовхом стали учні художньої школи клас «дизайн одягу» для яких випускною роботою вважалася власноруч змодельована та пошита сукня. Хотілося допомогти їм знайти щось цікаве з українського вбрання та перевтілити його на сучасний лад. Я ще викладаю такий предмет як «історія костюма»,що й допомогло мені вивчити древні українські символи –дерево життя, роду, різні тваринки та поєднувати їх у кольорах. Експериментом було пошиття сукні для старшої доньки, на якій я з допомогою сакральних знаків – Сонця,Землі побажала їй безкінечного щастя!»Тетяна Василівна стверджує, що наші пращури з допомогою різних знаків та символів зверталися до Бога, створювали собі захист. Тому для кожної задуманої сукні було дуже тяжко підбирати тканину. Так вийшло що не склалося з тканиною для першої сукні. Я підібрала для неї ситець, потім льон, але це були не ті тканини, лише згодом я знайшла потрібний матеріал. Одного разу для однієї з модель сукні я використала старовинну тканину, якою вже помили підлогу! Використовує майстриня для створення жіночих спідниць, плахт, поясів різноманітні старі матеріали з скринь своїх родичів – мішковину, покривала, простирадла і вправно перевтілює їх на сучасний лад!

Наразі у дизайнерки одягу жіноча колекція, але в планах на майбутнє створити авторську чоловічу та дитячі колекції. Тому вона закликає усіх не викидати старий одяг, а експериментувати з ним!

Авторці трипільського одягу допомагають у цьому та підтримують - чоловік, старша донька, менші дівчатка-двійнятка, ну і звичайно вихованці художньої школи! Тому хочеться побажати майстрині творчого натхнення!

Виставка трипільських робіт Тетяни Погуральської діятиме у Волинському краєзнавчому музеї до кінця квітня. Варто ознайомитися!

Довідка: З 2009 року Тетяна Погуральська бере участь у виставковій діяльності. З нагоди 20-річчя Нетішинської міської художньої школи вчителі представили зразки своїх досягнень. Наступного року на «Замкових гостинах» у Острозі, а у 2011 році у Сатанові, Хмельницькому та тому ж таки Острозі виставлялись її вироби. У 2015 році вона бере участь у Всеукраїнському святі народного костюма «Жива традиція», а наступного року стає переможцем обласного фестивалю народної творчості «Одна Україна» у Хмельницькому. Там же у минулому році в рамках обласного огляду-конкурсу «Лесина казка» її виріб визнається як краща дизайнерська робота. Вона була учасником обласного пленеру-конкурсу викладачів  образотворчого мистецтва початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області у Старокостянтинові.

Руслана МЕЛЬНИК.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (404) - 87.1%
Пізно (15) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 1.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 4.3%
Мені байдуже (16) - 3.4%