«Необхідно визначити стратегію в поствільнюських реаліях»

«Необхідно визначити стратегію в поствільнюських реаліях» Інтерв’ю Президента Республіки Польща для телебачення «Polsat».

– Необхідно визначити польську стратегію у поствільнюських реаліях, зокрема захист того, що вже вдалося досягти у відносинах ЄС – Україна, – зазначив Президент РП Броніслав Коморовські у «Polsat News».

Звернув увагу на переговорний процес довкола Угоди про асоціацію, глибокі зміни в українському законодавстві, а також на величезну підтримку громадської думки України прозахідного напрямку.

– Вдалося досягнути складну, але дуже важливу річ – схвалення країнами Європейського Союзу зацікавленості справами в Україні, а не відпихання і дарування її Сходу, – підкреслив Президент.

В оцінках Президента Польща в українському питанні має діяти, беручи до уваги два можливі сценарії:

– Позитивний, відповідно до якого в ближчій (кілька місяців) або дальшій (кілка років) перспективі вдасться підписати Угоду про асоціацію з Україною. Натомість песимістичний варіант передбачає, що Україна надалі залишатиметься між Європейським Союзом і Митним союзом із Росією.

– Маємо проводити гру на всіх площинах. Впливати на політичні сили в Україні, і на опозицію, впливати і солідаризуватися з українською проєвропейською громадською думкою, утримувати контакт з офіційною владою, а також заохочувати її до продовження і наповнення змістом попередніх декларацій про утримання проєвропейського курсу, – підкреслив Броніслав Коморовські. – А найголовніше – це утримання політики відкритих дверей ЄС для України.

На питання, чи існує в Польщі спільна політика всіх політичних сил щодо України, Президент Коморовські відповів:

– Ні, не існує. І це найгірше, що може статися для тих, хто бажає Україні найкращого.

Нагадав також про те, що українське питання обговорювалося на Раді національної безпеки, а пізніше під час зустрічі з лідером партії Союзу демократичних лівих сил Лєшкем Міллєром, лідером «Твого Руху»  Янушем Палікотом, головою парламентської комісії з закордонних справ Гжегожом Схетиною, Єжи Бузкем, а також із заступником голови партії «Право і Справедливість» Адамем Ліпинським.

– Я не приховую, що для мене є дуже важливим, щоб всі розуміли, що двері до Ради Національної Безпеки для партії «Право і Справедливість», так само як і двері України до Європи, відкриті і запрошення завжди актуальне, – зазначив. – А те, що його не хочуть прийняти, – шкода.

Офіційна сторінка Президента Республіка Польща.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (581) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%