Відчуття спорідненості

Відчуття спорідненості

Бажання всіх і відразу – так визначають у коледжі технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки головну причину відкриття у 2011 р. православної каплички в навчальному закладі на пр-ті Волі в м. Луцьку. У складний час, який переживає суспільство, така ініціатива особливо актуальна.

Вона, головним чином, торкається сфери духовного життя, адже виникає гостра необхідність набуття нових джерел формування у молоді моральних мотивів. Переважна більшість студентів відносить себе до числа віруючих. І цю обставину необхідно враховувати при організації і проведенні суспільно-просвітницької підготовки у колективах молоді.
«Це була ініціатива студентів, і її підтримали викладачі та керівник закладу Станіслав Щеблюк, – говорить завідувач відділенням спецдисциплін Наталя Мойсеєць. – Ми спостерігали, що діти постійно відпрошуються із занять до церкви, і вирішили для їх духовного комфорту зробити капличку у холі на першому поверсі».  
Своїми силами педагоги та студенти впорядкували приміщення, придбали ікони, тетрапод, чашу для причастя, свічники. Чин освячення провів владика Михаїл, капеланство здійснює отець Володимир із Луцького Свято-Троїцького кафедрального собору УПЦ Київського патріархату.
«Нині це повноцінна церква, адже ми маємо відокремлений вівтар, регулярно відбуваються богослужіння, студенти та випускники з власної ініціативи також допомагають в облаштуванні. Ікони також дарують священнослужителі, які відвідують капличку на різноманітні празники. Цього року вдалося придбати Голгофу і плащаницю.  Часто службу відвідують мешканці навколишніх районів, однак переважна більшість прихожан – студенти коледжу.  Особливу активність спостерігаємо у період сесії», –  розповідає Наталія Мойсеєць. – Богослужіння традиційно супроводжується церковним хором, учасниками якого є викладачі закладу. Четверо колежанок самотужки  опанували мистецтво церковного  співу, у поміч ентузіастам – хороша акустика та внутрішня потреба служіння Богу. 
Одразу після створення каплички виникла ідеє побудови окремої церкви на подвір’ї закладу, таке прагнення знайшло підтримку у тогочасної обласної влади, однак фінансова нестабільність змусила відкласти втілення цієї ідеї.  

Військовий конфлікт, який триває на Сході держави, змусив молодь швидко подорослішати. Представники різних конфесій, які навчаються у коледжі технологій, бізнесу та права, добре усвідомлюють, що головне – це відчуття спорідненості та дотримання Божих заповідей, адже зневіра та бездуховність – шлях у прірву. Більшість молодих людей, які регулярно відвідують церкву, відчувають позитивні зміни у своєму житті. З їхніх уст можна почути, що у храмі вони отримали важливу для себе інформацію, якої раніше ніде не чули. Ці нові знання зупинили їх на неправильному шляху, допомогли зрозуміти, які вчинки несуть добрі наслідки, а які – злі.
Молоді люди тут діляться один з одним труднощами, з якими вони зустрічаються у навчанні, стосунках; вони моляться одне за одного, разом читають Слово Боже, роздумують над ним. Усе це допомагає їм бути стійкими у вірі, вирішувати щоденні життєві завдання.  
Пропонуючи молоді брати участь у, церковних служіннях, церква тим самим допомагає юнакам та дівчатам зростати у бажанні жити корисним для інших життям. Вони крок за кроком здобувають досвід у реалізації своїх талантів, здібностей не заради власного егоїстичного задоволення, а заради ближніх.  Це  дає змогу молоді жити осмисленим життям не наодинці зі своїми проблемами.
Нині у капличці, яка  носить ім’я великомучениці Тетяни, покровительки студентів, богослужіння відбуваються щонеділі, а також – із нагоди релігійних свят. 

Наталія ПОЛЯКОВА.
Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%