ІТ-бум

ІТ-бум

Як стати успішним програмістом світового рівня? 

Ринок розробки програмного забезпечення   – єдина експортна галузь України, що стабільно зростає, за 2014-2017 рр. показавши приріст на 58%. Експорт послуг із розробки програмного забезпечення торік склав 3,2 млрд доларів США, що вивело галузь на 3-те місце за обсягом валютної виручки країни і забезпечило 26% від загального експорту послуг. 

Ринок створює майже 100 тис. високооплачуваних робочих місць і має величезний потенціал до зростання. Та для продуктивного функціонування ІТ-галузі необхідні кваліфіковані фахівці. І не просто теоретики, а практики галузі, що стабільно та стрімко розвивається і потребує кваліфікованих кадрів. Компенсувати нестачу ІТ спеціалістів взялися у коледжі технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки. Й успішно реалізовують цей напрямок!
«Інформаційні системи та технології» – нова спеціальність, що викликає чималий ажіотаж з-поміж абітурієнтів. 
Для конкурентоздатного ІТ-спеціаліста важливо мати практичний досвід. Аби забезпечити студентам таку можливість, коледж активно співпрацює з успішними ІТ-компаніями. 
«На сьогодні попит ІТ-компаній на компетентних фахівців перевищує пропозицію. Це одна з найбільших проблем, – наголошує керівник ІТ-компанії Віктор Левандовський. – Великі корпорації, які є лідерами ІТ-ринку, самостійно створюють освітні структури, орієнтовані на підготовку відповідних кадрів. Однак система освіти, безперечно, має неймовірний педагогічний потенціал, у цьому – головна перевага. Адже ми, як представники бізнесу, не можемо конкурувати у цьому сегменті, але ми маємо знання та практичний досвід. Використовуючи  наявний у нас контент та освітні методики, вдається готувати конкурентоздатного фахівця».
Оскільки серед проблем, які постають перед гравцями ІТ-ринку, головною називають кваліфіковані кадри, на базі навчального закладу створені всі необхідні умови для підготовки фахівців за бакалаврською програмою «Інформаційні системи та технології». 
«У першу чергу ми дослідили потребу ринку праці, виробили стійку стратегічну лінію, спрямовану на підготовку конкурентноздатного спеціаліста в ІТ-сфері. Набір студентів ми здійснюємо на базі молодшого спеціаліста, на заочну та денну форми навчання», – розповів директор коледжу технологій, бізнесу та права Станіслав Щеблюк. 
«Це успішний приклад ефективного ринку, що саморегулюється, і це не варто змінювати. Капіталізація 10 найбільших українських IT-компаній вже сьогодні перевищує 4 млрд дол., і на відміну від сировинних гігантів, їх вартість базується на людському капіталі. За умови забезпечення державою стабільних умов ведення бізнесу, зокрема оподаткування, а також врегулювання кількох регуляторних перепон прибуток галузі може зрости до 6 млрд дол. США у 2020 р.», – зауважують експерти.    
Заробітна плата в галузі IT в 5 разів вища за середню в країні. При цьому високий рівень оплати зберігається не лише в столиці, але й в регіонах, де працює 56% спеціалістів, і це є суттєвим фактором регіонального розвитку. 
Важливим для успішної реалізації поставлених роботодавцем завдань є втілення власних проектів, тому для ІТ-спеціалістів важливо на момент працевлаштування отримати глибокі фахові знання і бути готовим до професійної роботи. 
«Є тренд запиту на певні технології і, спостерігаючи динаміку замовлень, можна орієнтуватися  та відповідно позиціонувати свій бізнес, – наголошує Віктор Левандовський. – Бізнес має визначити свій пріоритет і у цьому напрямку розвиватися та ставати найкращим».  
Фахівці галузі активно популяризують ІТ-напрямок серед майбутніх абітурієнтів та наголошують на перспективах даного фаху:
«Має бути ретельний відбір, у заклади освіти мають потрапляти кращі з кращих. І ті, що дійсно хочуть бути ІТ-ішниками та готові приділяти час самоосвіті».
Для IT-індустрії сьогодні є 3 зрозумілі цілі і три способи їх досягнути. 
По-перше, розвивати те, що змогло вирости самостійно. IT-галузь має всі шанси повернутися до зростання у 25-30% щороку. 
Друга ціль – розвиток внутрішнього ринку, бо без нього важко говорити про стабільний розвиток індустрії у довгостроковій перспективі. 
І третє – підтримка стартапів, продуктових компаній, адже саме вони зможуть принести значні інвестиції в країну. 
За даними дослідження «Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry», Україна посідає четверте місце в світі за кількістю сертифікованих ІТ-спеціалістів після США, Росії та Індії. Саме фахівці ІТ-індустрії формують інвестиційну привабливість України, успішно працюють з провідними міжнародними компаніями, сприяють залученню інвестицій і зміцненню економіки. 
Кількість ІТ-фахівців в нашій державі є такою, що найшвидше зростає в Європі, і тут надзвичайно важливим, безперечно, залишається питання якості освіти. 
Отже, обираючи ІТ-спеціальність у коледжі для майбутнього розвитку, є усі шанси стати успішним, затребуваним та реалізувати наявний потенціал. Але усе це можливо за умови наполегливого навчання та застосування новітніх підходів в освітньому процесі. 

Наталія ТКАЧУК.
Фото з порталу «Hi-News».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%