Три кити закордонної практики

Три кити закордонної практики

Міжнародне професійне стажування – чудовий додаток до вашого резюме!

Студенти коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імен Лесі Українки уже традиційно беруть участь  у програмі міжнародних стажувань «Відкривай Європу – подорожуй і заробляй» за підтримки болгарської компанії «Іnternobmen». Оплачувана практика здійснюється на базі болгарських курортів.
Це чудовий спосіб не тільки поліпшити мовні навички, поглибити знання та надбати практичні вміння, але також чудова можливість отримати безцінну практику, яка, безумовно, стане в нагоді. 
«Маючи такий досвід, знайти хорошу роботу в Україні буде простіше. Найголовніше те, що ви зрозумієте, як працює певна галузь в іншій країні, зможете запозичити ідеї», – переконана учасниця програми стажувань, студентка коледжу Софія Шило. Дівчина провела три незабутні  місяці у сонячній Болгарії, поєднуючи роботу і відпочинок. Вивчаючи досвід іншої держави, вона змінила життєві пріоритети, і тепер мріє відкрити власний ресторан на Батьківщині. 

Серед багатьох плюсів, напевне, найважливішими є 3 головні кити, на яких тримається закордонна практика і навчання у коледжі технологій, бізнесу та права: 

– здобуття неоціненного практичного професійного досвіду;
– встановлення нових знайомств, які в майбутньому можуть суттєво вплинути на кар’єру майбутніх фахівців;
– формування студента, як конкурентоздатного фахівця індустрії гостинності, готового до роботи в реаліях ринку.     
 
Представники приймаючої сторони особисто відвідали навчальний заклад та поспілкувалися зі студентами. Кожен, хто має на меті скористатися такою пропозицією, повинен заповнити відповідну заявку на участь у програмі. Відповідно до напрямку підготовки та практичних навичок студентам пропонують різноманітні вакансії у сфері обслуговування: помічники кондитера, офіціанти, покоївки. 
«Я працювала помічником кухаря, – розповідає дівчина, – за обов’язками готувала різні види нарізок, смажила млинці на «гарячій» лінії роздачі, обслуговувала «шведські» столи, стежила за наявністю готових  страв».            

«Найперше, з чим доведеться зіштовхнутись – інша мова. По-друге, постійне перебування в напрузі від високого рівня професійної відповідальності. Хоча це лише стимулює працювати краще і виховувати в собі стійкість до різних стресових ситуацій та емоційну компетентність. І, загалом, перехід у новий етап життя, в якому – лише ти сам несеш відповідальність за всі свої дії, вчинки і помилки у роботі», – поділилася висновками Софія Шило.
Такий досвід  – це можливість безпосередньо зануритись у ділове життя успішних європейських підприємств. За кожним практикантом закріплюють керівника, який йому допомагає, підказує, ураховуючи його особисті успіхи, вказує на помилки. 
«Вас позиціонуватимуть як колегу та, можливо, потенційного партнера. Звісно, такі відносини з викладачами додають упевненості у своїх силах і бажання працювати далі, удосконалити свої знання й одержати більше практичного досвіду», – розповідає Софія. 
Дівчина каже, що комфортно почувала себе у новому колективі. Впевненості додавало і те, що у Коледжі технології, бізнесу та права у розпорядженні студентів обладнана за останнім словом техніки кухня-лабораторія, тож не довелося витрачати час на додаткове навчання. Завдяки такій підготовці студенти навчального закладу вигідно вирізняються з-поміж інших і є  конкурентоспроможними.
300 євро на місяць – заробітна плата, яку отримували учасники програми стажувань. На додаток – проживання та харчування за рахунок організаторів та зручний робочий графік. 

«Усе це дає можливість подорожувати, відвідувати архітектурні та культурні об’єкти на одному з найкращих еко-курортів Чорноморського узбережжя, – згадує студентка. – Цих грошей повністю вистачає на життя і дозвілля, немає необхідності шукати додатковий підробіток. Натомість в Україні, на жаль, за таку роботу платять менше». 
Цілеспрямована дівчина активно здобуває практичні навички і під час навчання у коледжі. Нині практикується у одному з ресторанів міста та розглядає запрошення відвідати Болгарію знову.  
Досвід і компетенції під час закордонної практики, яку проходять у процесі навчання у коледжі технологій, бізнесу та права, у сфері готельно-ресторанного і туристичного бізнесу – це успішне формування інноваційного, креативного, досвідченого і конкурентоздатного професіонала!

Наталія ТКАЧУК.
На фото: Софія Шило під час виробничої практики в Болгарії.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%