Олександр Саченко почав роботу над помилками

Олександр Саченко почав роботу над помилками

Якщо до виходу з глухого кута протиріч і перешкоджань і розвитку галузі торфовиробництва в нього голови облдержадміністрації руки вже дійшли, то ціла низка інших, не менш актуальних завдань, перед ним ще залишається.

 

За ініціативи голови Асоціації «Українське торфове товариство» Андрія Озерчука відбулась зустріч голови облдержадміністрації Олександра Савченка із працівниками Державного підприємства «Волиньторф», за участі народного депутата України Ірини Констанкевич, голови районної ради Анатолія Мельника та інших посадових осіб місцевих органів влади.
«Слід зазначити, що наразі у підприємства проблеми із виділенням земель для видобутку сировини. Наявні площі закінчуються, а тому ситуація критична. Проблема полягає у тому, що прилеглі землі відносяться до особливо цінних, позаяк глибина залягання торфу становить більше одного метра. Тож мова йшла про 190 гектарів землі, документи на які знаходяться у Кабінеті Міністрів України. Про це розповів директор Маневицького торфозаводу Володимир Щербачук. Зустріч з керівником найвищої виконавчої гілки влади в області відбулася на території сировинних площ, де Олександр Ілліч  оглянув поля видобування торфу.

За словами керівника заводу, сировинна база має запаси торфу 4 мільйони 400 тисяч тонн. На сьогодні видобуто 1 мільйон 200 тисяч тонн. Для того, щоби стабільно працював Маневицький торфобрикетний завод, потужність якого 30 тисяч тонн, потрібно видобувати як мінімум 60 тисяч тонн торфу, тому що на 1 тонну готової продукції потрібно 2 тонни сировини. Адже волога торфу, який поступає на завод – 50 відсотків, далі її треба висушити до 17-18 відсотків вологи. Тому виходить, що на тонну торфобрикету – 2 тонни сировини. Для того, щоби заготовляти 60 тисяч торфу потрібно мати площу у 100 гектарів, тому що з одного гектара ми збираємо приблизно 60 тонн за сезон добування. В останні роки при дефіциті площ у 50-60 відсотків, ми видобували вдвічі інтенсивніше, аби втриматись на плаву. Раніше ми 10-20 гектарів щороку вводили нових площ, але останніх 6 років ми зовсім не вводили нових площ», – сповістив відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

«Причина – нас блокують із відведенням нових площ. Наразі наші землі знаходяться під лісом. Згідно із 149-ою та 150-ою статтею Земельного кодексу у нас залягання торфу становить більше одного метра, а це особливо цінні землі, тому на даний час погодження відведення йдуть дуже важко. А взагалі запаси торфу із заляганням торфу менше одного метра, то вони нам не придатні для промислової розробки. Адже наші землі знаходяться під лісом, а на їх підготовку йдуть дуже великі затрати. Для цього треба вирізати ліс, викорчувати пеньки, зробити канали, положити мости, зробити профіль карти. І якщо ми візьмемо площу із заляганням метр і менше, то вони практично не придатні. Затрати великі, а візьмемо там дуже мало», – розповів Олександрові Савченку Володимир Щербачук, маючи на увазі, що саме екс-голова облдержадміністрації Володимир Гунчик і його безпосередній (і нинішній!) керівник виконавчої влади Маневиччини Андрій Линдюк заблокували виділення площ для видобутку сировини.

Відтак, із проханням посприяти вирішенню проблеми у Кабінеті Міністрів України й звернулися до нового голови облдержадміністрації керівництво підприємства.

«Очікуємо, щоб Ви нам якось, все-таки, посприяли у виділенні земель. Допомогли нам вирішити питання у Кабінеті Міністрів України. Там зараз знаходяться наші матеріали на 190 гектарів. Бо наразі у нас залишилось 40 відсотків площ від видобуток торфу, і щоби завод далі працював, то потрібно вирішувати це питання негайно», – цитує Володимира Щербачука відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Який же ж толк від візиту з Луцька в Маневицький р-н керівника виконавчої влади Волині?

«Я не бачу якихось великих проблем для того, щоби підтримати вас. Але я повинен розуміти прозорість вашої роботи. Це, в першу чергу, – якість. Мене цікавить, щоби всі ваші суб’єкти господарювання, яким ви поставляєте торф, були задоволені якістю продукції. Далі разом будемо вирішувати цю проблему. Ми не можемо порушувати закон, адже не ми з вами його писали, але у нас є народні депутати, які можуть ініціювати внесення змін до законодавчих актів, – навів слова Олександра Савченка відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Крім цього, Володимир Щербачук, повідомив, що у минулому році на Маневицькому торфозаводі виготовили 40 тисяч тонн торфобрикету, з яких практично 80%, а це 32 тисячі тонн, пішло у межах області. Зокрема, 30% пішло на соціальну сферу. Також майже 15 тисяч тонн споживає населення області.

Користуючись нагодою, голова облдержадміністрації відвідав Маневицький торфобрикетний завод ДП «Волиньторф», де ознайомився з виробничими потужностями та зустрівся із колективом на території підприємства ДП «Волиньторф».

Як розповів генеральний директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик, загалом виробничі потужності підприємства становлять 100 тисяч тонн торфобрикету в рік, який виробляють 2 торфозаводи, потужністю 30 та 70 тисяч тонн відповідно. З них 80 відсотків продукції реалізовується в області. 10 % – це експорт, ще 10 % йде за межі регіону.

«Взагалі питання виділення землі для видобутку торфу не сьогоднішнє, воно тягнеться практично з 2012-го року. В нас щороку спрацьовуються торф’яники, і щороку ми повинні вводити 60 гектарів площ для видобутку торфу. Одні передавати, а інші вводити. З 2012-го року це питання зависло в повітрі і на сьогоднішній день маємо критичний стан з наявністю площ під видобуток торфу. Ми залежимо від погодних умов при видобутку торфу, і якщо буде дощове та мокре літо, то ми не зможемо добути потрібну кількість торфу для забезпечення роботи підприємства протягом року, – поділився проблемою Іван Киричик.

Тож головне питання, яке цікавить колектив підприємства, чи будуть виділені землі під видобування торфу.

Олександр Савченко, на основі повідомлення відділу інформаційної політики облдержадміністрації, підсумував:

«Те, що кажуть сьогодні працівники з якими ми зустрічалися, то їх, напевно, зрозуміти можна. Вони повинні мати перспективу, вони повинні знати, що їм далі робити. Слава Богу, що не прозвучало жодного заклику, що ми кинемо все і поїдемо до Польщі. Всі хочуть залишитись тут, тому думаю, що ми зрушимо це питання з мертвої точки. Є певні аспекти в законодавчому плані, але з нами сьогодні була й народний депутат Ірина Констанкевич, яка каже, що вона внесла відповідну ініціативу. Також будемо виходити на Кабінет Міністрів для того, щоб забезпечити це підприємство майбутньою роботою з великою перспективою. Створимо робочу групу, яка найближчим часом зможе дати свій висновок. В основному – це юристи. Тому що є протиріччя в діючих законодавчих актах, і в нормативних, які на сьогодні існують. Тому вийдемо таким чином, щоб все було дотримано, звичайно, можливо й великих змін не потрібно буде вносити. Єдине, що ми домовилися розібратися з роботою самого підприємства, наскільки воно ефективне».

Українське торфове товариство висловило підтримку ДП «Волиньторф» та у подальшому спрямовуватиме свою роботу на захист його інтересів як найпотужнішого виробника торфопродукції в Україні.

Але якщо до вирішення хронічних і рукотворних проблем, створених попереднім головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком у галузі торфовиробництва в його наступника Олександра Савченка руки вже дійшли, то чимала низка негараздів, отримана в спадщину, залишається актуальною. Зокрема, 26 квітня ц. р. секретаріат облорганізації НСЖУ ухвалив і скерував керівнику виконавчої влади області перелік питань, які потребують якнайшвидшої та повного вирішення вже найближчим часом.

Чи зверне увагу на велику кількість проблем в інформаційному просторі області Олександр Савченко, а чи відкладе їх розгляд та вирішення по суті в довгу шухляду, покаже найближче майбутнє.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото відділу інформаційної політики облдержадміністрації: Олександр Савченко, Іван Киричик та інші на ДП «Волиньторф».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%