Торчинська аномалія

Торчинська аномалія

У Луцькому районі 29 квітня ц. р. завершилися вибори депутатів та голови Торчинської об’єднаної територіальної громади. Як у «старі добрі часи», панували гречка, «наркомівських сто грамів», гроші і свавілля...

 

До складу Торчинської ОТГ входять Торчинська селищна рада (смт Торчин) та 4 сільради: Білостоцька (с. Білосток, Горзвин), Буянівська (с. Буяни, Усичі, Усичівські Будки), Веселівська (с. Веселе, Верхи), Садівська (села Садів, Кошів).

Що до виборів в цій ОТГ спалахнув грандіозний скандал: як виявилося, деякі сільради взагалі не хотіли входити до складу нової громади, а документи про «добровільне приєднання» просто сфальсифікували. Та вибори таки відбулися. Але – з великою кількістю порушень...

Так, депутати Волинської обласної ради від УКРОПу зафіксували, як до виборчих дільниць підвозять людей.

«Як виявилося, це був один із кандидатів у депутати Володимир Бойчук, який мікроавтобусом підвозив селян на дільниці, щоб спонукати їх голосувати за себе», – розповіла партійній прес-службі депутат облради від УКРОПу Ірина Вахович.

Окрім того, за словами людей, які приходили голосувати в смт Торчин, один із кандидатів в депутати пропонував купити голоси виборців: 200 грн перед голосуванням і 200 грн – опісля «правильного» голосування.

Також у с.Садів двоє укропівців – депутат облради Володимир Кучер та депутат Луцької міськради Олександр Кравченко зафіксували факт організації підвозу виборців.

«За словами Олександра Кравченка, він зафіксував, коли мешканців Садова в нетверезому стані привозили автомобілем на виборчу дільницю та після того, як вони проголосували, людей садили назад в автомобіль і везли нібито додому», – зазначається.

Якщо в першій половині дня спостерігачі фіксували вкрай низьку явку виборців, то пообіді ситуація дивним чином змінилася. Врешті-решт проголосували 4436 виборців із 6235, або ж 71,15% громадян із правом голосу.

Врешті-решт, «оргзаходи» дали результат: У Торчинській громаді, ймовірно, перемогу у виборах на посаду голови отримав Юрій Кревський.

«Про це свідчать попередні результати голосування, передає Перший. Він ішов на вибори як самовисуванець за підтримки партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Проголосували за Юрія Кревського приблизно 70 % виборців. Кандидат – уродженець селища Торчин, був на посаді селищного голови», – зазначають колеги з порталу «Волинь24».

Взагалі, ще напередодні волевиявлення громадян у всіх 40 нових ОТГ лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила про масові порушення та зловживання, підкресливши, що чинна влада дозволила їх проводити лише там, де адмінресурс пообіцяв досягнути переможного результату.

Світлана КОМА.

На фото ІА «Волинські новини»: автобус, яким, імовірно, возили людей «голосувати».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (579) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%