Доля директора вирішиться завтра

Доля директора вирішиться завтра

24 травня в овальному залі Будинку органів влади на луцькому Київському майдані, 9 об 11.00 розпочнеться засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму. Серед внесених до порядку денного питань як мінімум два стосуються кадрів, одне з яких – щодо директора Краєзнавчого музею Анатолія Силюка, якому на сесії депутати не продовжили термін перебування на посаді буквально за кілька місяців до виходу на пенсію.

 

Насамперед комісія, яку очолює депутат Петро Савчук (УКРОП), розгляне питання «Про директора обласної бібліотеки для юнацтва». Доповідач: Валерій Дмитрук – начальник управління культури облдержадміністрації.
Запрошені виконуюча обов’язки директора обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова та заступник керуючого справами, начальник відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності облради Мирослава Якимчук.
А от під №5 значиться питання «Про першочергові питання діяльності Волинського краєзнавчого музею». По ньому доповідатиме в. о. директора Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Анатолій Михайлович – керівник, якого 8 лютого ц. р. облрада не затвердила на посаді директора на новий термін.

Як писала про цей випадок «Волинська газета» в статті «Один в музеї – не директор!», у проекті порядку денного сесії було написано:

«Про призначення Силюка А. М. на посаду директора Волинського краєзнавчого музею».

І тут почалося несподіване...

Без будь-якого обговорення питання поставили на голосування, і за нього проголосувало якихось 26 депутатів. Тобто, кандидатура Анатолія Силюка, багаторічного директора краєзнавчого музею, не пройшла...

«Навіщо ми людину дьоргаємо і позоримо на сесії?», – висловив здивування Володимир Гунчик.

Він нагадав, що одразу дві профільних комісії на своїх засіданнях підтримали ідею продовжити співпрацю з Анатолієм Михайловичем, тож здивувався, чому на сесійному засіданні більшість депутатів раптом змінили свою думку.

Від імені інших виступив голова профільної комісії Анатолій Вітів, заявивши, що  «люди – не машини».

«Тільки дурень не змінює власної думки!», – пояснив причину саме такого голосування за кандидатуру Анатолія Силюка Анатолій Вітів, не побачивши нічого дивного в тому, чому комісії підтримують його кандидатуру, а сесія – ні.

Анатолій Вітів також нагадав, що директора Краєзнавчого музею не призначають ні голова облради Ігор Палиця, ні голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, а відбирають на конкурсній основі. Відтак, Анатолій Силюк може подати документи на новий конкурс...».

Потім у Краєзнавчому музеї відбулося зібрання громадських діячів, істориків і краєзнавців. Прийшов туди не той час і голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Усі вимагали продовжити контракт із Анатолієм Силюком і звинувачували більшість в облраді в «політичних переслідуваннях інакомислячих».

Як бачимо, печальний прогноз не справдився. Анатолій Михайлович продовжує очолювати музей і все ще сподівається продовжити контракт.

Світлана КОМА.

На фото автора: Волинський краєзнавчий музей, ще до війни був штаб 5 Армії РККА, потім – дитяча лікарня, а згодом – музейна установа.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%