Друге місце Волині, за яке соромно

Друге місце Волині, за яке соромно

Волинь – печально друга серед областей, де найгірше виконують обов’язкові приписи ДСНС, що загрожує загибеллю людей. Тому Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликав місцеву владу «навести лад» і провести в одному з закладів-порушників «показові навчання спецпризначенців».

 

Державна служба з надзвичайних ситуацій перевірила понад 13 тисяч торгівельних центрів, лікарень, шкіл та дитячих садочків, де знайшла 167 тисяч порушень  із забезпечення протипожежної безпеки. Про це у середу під час засідання уряду заявив керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

Як повідомляють колеги з «Української правди», на урядовому засіданні 23 травня ц. р. Микола Чечоткін доповів, що запланована перевірка 32 тисяч об'єктів масового скупчення людей, з яких більше 4 тисяч ТРЦ, майже 2 тисячі лікарень зі стаціонарним лікуванням та понад 25 тисяч шкіл та дитячих садочків.  Вже перевірено 13360 об'єктів, що складає 41% від запланованої кількості, з яких – 10720 дошкільні ті шкільні навчальні заклади. 500 лікарень та 2140 ТРЦ.

«Перевірками виявлено понад 167 тисячі порушень, з яких 63 тисячі не усувалися протягом тривалого часу», – сказав Микола Чечоткін.

Він зазначив, що найгірший стан з виконання приписів склався на об'єктах, розташованих у Чернівецькій області, де не виконано 59% раніше запропонованих заходів, у Волинській – 57%, Дніпропетровській – 55% та Одеській – 54%.

«Всього на керівників об'єктів накладень 12837 адміністративних стягнень. За порушення до суду подано на закриття 405 об'єктів. З них 155 ТРЦ, 30 лікарень, 220 дошкільних і шкільних закладів», – сказав голова ДСНС.

Він додав, що аналіз перевірок показав, що окрім порушень загального характеру, існують і системні проблеми. За його даними, у кожному восьмому ТРЦ виявлено порушення щодо утримання шляхів евакуації:

«Більше 30% ТРЦ не в повній мірі забезпечені первинними засобами пожежогасіння, понад 45% не обладнані системами протипожежного захисту або дані системи знаходяться в неробочому стані та не обслуговуються. Серед поданих до суду матеріалів на призупинку об'єктів, увага до питань безпеки  практично не приділяється у ТЦ «San Siti» у Харкові, у ТРЦ «Марципан» у Тернополі, у магазині «Дитячий світ» та у ТРЦ «Магелан» у Києві, у ТРЦ «Вавілон» у Дніпрі, де шляхи евакуації не відповідають вимогам норм, а системи протипожежного захисту та оповіщення роками залишається у непрацездатному стані».

Керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій  також зазначив, що під час проведення профілактичних заходів, було 36 випадків недопуску співробітників ДСНС до перевірок, серед яких найбільше таких випадків у Херсонській області – 11 і у Миколаївській – 9.

«У більшості випадків, це будівельні магазини під брендами «33 квадратних метри» та «СтройКа».  По даних фактах спільно з Нацполіцією складені акти, які скеровані до суду для забезпечення перевірки», – сказав Микола Чечоткін.

Він додав, що крім того, по торгівельним центрам «Точка» і «Шоколад» у Києві Нацполіцією розпочато досудове розслідування стосовно перешкоджання виконанню службових обов'язків співробітниками ДСНС.

Поскаржився голова держслужби з надзвичайних ситуацій і на проблему із забезпеченням протипожежної безпеки у школах, дитсадках та лікарнях.

За його словами, майже у кожній десятій будівлі виявлені порушення на шляхах евакуації, кожна четверта не в повній мірі забезпечена вогнегасниками і 60% будівель не дообладнані протипожежною автоматикою. Він додав, що перевірки будуть завершені до кінця червня, у гіршому випадку - у перші тиждень-два липня.

У свою чергу Прем'єр-міністр Володимир Гройсман запитав, чи була все ж таки можливість обстежити об'єкти, по яким був недопуск співробітників ДСНС?

«Українська правда» наводить такий діалог:

«Микола Чечоткін відповів, що ні, оскільки чекає на відповідне рішення суду.

«Поки буде судове рішення, може щось трапитися. Попереджаю власника: будете сидіти у в'язниці», – заявив керівник уряду.

Він дав доручення представникам місцевої влади, де розташовані такі об'єкти, провести додаткові перевірки та «навести лад», а також запропонував провести в одному із закладів показові навчання.

«Якщо є гостра необхідність перевірки якихось закладів, то я готовий, під особисту відповідальність, щоб ми провели там навчання, із застосуванням КОРДа, евакуації і т.д. Може, якщо є такий, то давайте проведемо, покажемо, що треба відпрацьовувати. Будь-який. Візьмемо, зайдемо, а потім нехай з нами судяться!», – сказав Володимир Гройсман.

Микола Чечоткін відповів, що знайде, як це зробити у законний спосіб і що є такі «особливо нахабні».

«Так, давайте. Бо що це за нахаби? Якщо створили комерційний заклад, то нехай забезпечать безпеку людей. Я готовий нести персональну відповідальність», – додав прем'єр.

Також він доручив ретельно перевірити об'єкти літнього відпочинку дітей та усунути всі проблеми.

Слід зазначити, що масові перевірки протипожежного стану в Україні розпочалися після трагедії в ТРЦ «Зімняя вішня» в російському Кемеровому. В результаті пожежі 25 березня там загинуло 60 людей, в основному – діти.

Наразі влада вирішила знести цю будівлю до фундаменту.

Підготувала Світлана КОМА.

На фото порталу liganews.neт: горить «Зімняя вішня».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (614) - 86%
Пізно (27) - 3.8%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%