Народжений повзати літати не здатен?

Народжений повзати  літати не здатен?

Що на землі, що в повітрі сусіди з колишнього соцзмагання між Рівненщиною та Волинню показують нам велику дулю.

Як відомо, колишній безнадійний аутсайдер – футбольна команда «Верес» – за підсумками минулого сезону підвищилася в класі. Мало того: в Прем’єр-лізі клуб, де серед інших виступає екс-капітан «Волині» Сергій Сімінін, став грозою авторитетів і до останнього шансу вів боротьбу за право виступів у Єврокубках. І це при тому, що домашній стадіон команди не витримує ніякої критики, знаходиться в аварійному стані, тож рівняни змушені свої поведінки проводити в приймах. Натомість луцька «Волинь» має арену «Авангард!», яка відповідає найвищим футбольним вимогам, але пасе задніх у Першій лізі.
Однак сусідня область зуміла врятувати аеропорт у Рівному. Останніми роками він ледве дихав на ладан, а Державна виконавча служба навіть хотіла визнати комунальне підприємство облради банкрутом та продати частину нерухомого майна.
Депутати стали на захист свого крилатого дітища, виділивши із бюджету області 8 млн грн для погашення боргів на суму 17 млн грн. Крім того, нарешті вдалося запустити регулярні пасажирські авіаперевезення. 
Як сповістили колеги з газети «Рівне вечірнє», авіалайнер «МакДуглас» компанії «JoinUp», який літає з Рівненського аеропорту до Туреччини щочетверга, має трохи більше 170 місць. На першому рейсі 3 травня усі місця були розкуплені, 10 травня, на борту було 168 пасажирів, а на наступний рейс, 17 травня, уже продано 150 квитків. За один рейс до Анталії рівненське летовище заробляє близько 100 тис. грн. 

Але найголовніша новина полягає не в цьому!
«Як зазначають в обласному управлінні інфраструктури, Рівненський аеропорт включений у Державну програму розвитку регіональних аеропортів. Якщо вона працюватиме, підприємство зможе отримати більше 100 млн грн із Держбюджету», – зазначає «Рівне вечірнє».
Це означає, що сусідня область остаточно «стала на крило», тоді як Волинь – безнадійно плентається в аутсайдерах. Колишній цивільний аеродром у с. Крупа Луцького р-ну довели до ручки, літаки розбазарили, майно розтягнули, а землю, подейкують, будуть використовувати під… будівництво житла. Комунальні підприємства, які поперемінно створювали Луцька міська рада та облрада, теж наказали довго жити...
Щоправда, 10 років тому тодішній голова облдержадміністрації Микола Романюк у редакції «Волинської газети» розповідав про деякі інші плани використання цього летовища.
«Аеродром у Крупі реанімувати немає сенсу. Тому розглядаємо кілька варіантів раціонального використання цих площ. Можливо, корпорація «Богдан» розмістить там свій випробувальний центр. Може – з’явиться технопарк, про що зараз ведуться переговори з японськими корпораціями «Тошиба» і «Соні», аби в Крупі збудувати сучасне велике виробництво комп’ютерів», – сказав тоді Микола Романюк.
Так само не вдалося реалізувати й ідею використання для потреб цивільної авіації військове летовище в м. Луцьку, яке вже заполонили регулярні бойові підрозділи ВПС ЗСУ. Оскільки про спорудження терміналу для аеропорту та почергове використання злітно-посадкової смуги місцева влада і Міністерство оборони так і не домовилися, летовище залишилося строго в компетенції армії.

Хоча ще 10 років тому ситуація була іншою. Військове відомство та Міністерство транспорту України навіть підписали меморандум про спільне використання літно-посадкової смуги. На території Жидичинської сільради Ківерцівського р-ну навіть зарезервували 20 гектарів землі, аби там спорудити вантажно-пасажирський термінал, із перспективою спорудження готелю і аквапарку…
«Реалізація цих намірів має закінчитися до 2012 р., але насамперед треба зайнятися спорудженням новітнього аеровокзалу», – зазначив тодішній голова облдержадміністрації.
Зрозуміло, що зі зміною Президента з Віктора Ющенка на Віктора Януковича, а голови облдержадміністрації з Миколи Романюка на Бориса Клімчука ситуація кардинально змінилася. А потім була «Революція гідності», по якій як місцева, так і державна виконавча влада на Волині забули про грандіозні наміри реанімації летовища.
Тому у м. Рівному і в футбол грають, і в сонячну Анталію літають. А в нас… Замість техніки польоту освоюють вміння плазувати.

Світлана КОМА.

На фото Богдана ГОНЧАРУКА, Романа УСТИМЧУКА і з газети «Рівне вечірнє»: залишки літаків Ан-2 на летовищі в с. Крупа Луцького р-ну; сучасний вигляд розграбованого аеродрому; ці люди з сусіднього Рівного вже полетіли купатися і засмагати в Туреччину…

Малюнок Олексія КУСТОВСЬКОГО 
(«Радіо Свобода»).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%