Коледжу технологій, бізнесу та права – 53!

Коледжу технологій, бізнесу та права – 53!


У травні  шанований, популярний на Волині та знаний далеко за її межами навчальний заклад, Коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки, святкує день народження. 

Десятиліття сумлінної роботи викладачів й адміністрації зробили навчальний заклад сучасним та престижним. Уже понад 10 років очолює коледж Станіслав Щеблюк. З нагоди свята умілий та досвідчений керіввник ділиться рецептом сталого успіху. 

– 15 травня нашому коледжу виповнилося 53 роки, – розповідає Станіслав Германович. – Я прийшов у цей навчальний заклад 25 років тому на посаду викладача історії і суспільних дисциплін.  Працював півроку, потім мені запропонували посаду завідувача денного відділення. А під час чергових виборів директора колектив запропонував і підтримав мою кандидатуру. 

– Які завдання Ви ставили перед собою, коли очолили коледж, чи вдалося їх реалізувати?
– В першу чергу я прагнув відкрити нові спеціальності, яких потребує ринок праці Волині. Ця мета досягнута. Нині коледж здійснює підготовку молодших спеціалістів за шістьма спеціальностями. 
Молодших спеціалістів-юристів готують для професійної діяльності у сфері юридичної практики. Ця сфера характеризується тим, що зв’язана з розглядом юридичних справ, здійсненням юридично значущих дій і юридичною кваліфікацією. Метою професійної діяльності молодшого спеціаліста-юриста є охорона і захист прав і законних інтересів громадян, юридичних осіб всіх форм власності і держави, всіляке сприяння зміцненню законності і правопорядку, формуванню правової держави;
При підготовці фахівців зі спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» зі спеціалізацією «Оціночна діяльність» студенти оволодівають знаннями та навиками з оцінювання проблем і тенденції світового ринку у сфері біржової діяльності, набувають вміння оцінювати та аналізувати фінансовий стан підприємства; укладати договори на брокерське обслуговування між брокерською конторою та клієнтом, здійснювати відкриття рахунку клієнта; обліковувати операції з купівлі-продажу цінних паперів, виплати дивідендів, процентів, емісії та погашення паперів в розрізі видів та строків цінних паперів;
Фахівці з спеціальності «Облік і оподаткування» зі спеціалізацією «Бухгалтерський облік» здійснюють бухгалтерський, фінансовий, податковий та управлінський облік; розрахунки з постачальниками і замовниками; нараховують заробітну плату, податки тощо. Бухгалтери приймають та контролюють первинну документацію відповідних видів обліку, готує її до розрахункової обробки, перевіряють достовірність отриманої інформації, контролюють дотримання законності при витрачанні грошових коштів;
Молодший спеціаліст за кваліфікацією «Товарознавець-комерсант» - це найстаріша спеціальність нашого коледжу і в той же час сучасна і престижна. Товарознавці-комерсанти успішно працюють в різних організаціях, підприємствах сфери торгівлі та підприємницької діяльності, мають право на відкриття власної торгової фірми;
Випускники спеціальності «Харчові технології» можуть займати первинні посади в закладах ресторанного господарства чи в їх структурних підрозділах, бути спеціалістами в підрозділах з виробництва, реалізації та організації споживання продукції харчування та послуг;
Готельно-ресторанна справа – це перспективна спеціальність. Все більше уваги ресторани приділяють тому, щоб навіть в дрібних деталях відповідати тим високим стандартам, які надає Європа. У сучасний динамічний час і особливо у зв’язку з ростом кількості кафе і ресторанів, виникає гостра необхідність у кваліфікованих спеціалістах, котрі можуть уміло керувати організацією, а також грамотно розподіляти роботу серед персоналу. 
З  2017 р. коледж також  здійснює підготовку бакалаврів за  трьома напрямками: «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Харчові технології», «Інформаційні системи та технології».
Одним із пріоритетів, також є поглиблене вивчення англійської мови. Ми прагнули, аби  на тиждень випадало не дві, а шість навчальних годин. Нині ми досягнули цієї мети. Варто зауважити, що викладання англійської здійснюється у коледжі відповідно до вимог спеціалізації із професійним спрямуванням. 

– Ви очолюєте заклад понад 10 років. Як змінилася матеріально-технічна база навчального закладу? 
– Покращення матеріально-технічної бази відповідно до вимог часу – одне з ключових завдань нашого коледжу. Нині у нас функціонує обладнана за останнім словом техніки кухня-лабораторія. Тут студенти можуть вдосконалювати теоретичні знання на сучасному обладнанні, на якому доведеться працювати надалі. Це дуже важливо, адже постійно змінюються  технології приготування, вони  потребують нового обладнання.  Пароконвектомат, конвектомат, електричні плити  – те, з чим доведеться працювати студентам на практиці. 
Нагальним також були і більш побутові, але не менш важливі моменти. Зокрема, довелося докласти чималих зусиль, аби здійснити ремонт даху. Окрім цього, вдалося капітально відремонтувати актову залу, встановити у всьому навчальному закладі пластикові вікна. Нині маємо власну котельню, яка забезпечує відчутну фінансову економію. 

– Якою є міжнародна співпраця з іншими навчальними закладами? 
– Ми активно співпрацюємо з навчальними закладами Польщі та Білорусії. Наші студенти беруть участь у наукових конференціях, семінарах, тренінгах, конкурсах професійної майстерності. Часто закордонні гості  відвідують і наш заклад. Студенти коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імен Лесі Українки вже традиційно беруть участь  у програмі міжнародних стажувань «Відкривай Європу – подорожуй і заробляй» за підтримки болгарської компанії «Іnternobmen». Оплачувана практика здійснюється на базі болгарських курортів. Це чудовий спосіб не тільки поліпшити мовні навички, поглибити знання та надбати практичні вміння, але також чудова можливість отримати безцінну практику, яка безумовно стане в нагоді. 

– Як можете охарактеризувати роботу колективу? 
– Чудовий, стабільний, професійно підготований колектив коледжу робить усе для забезпечення навчального процесу високого рівня. Маємо спільні плани, бачимо майбутній розвиток навчального закладу. 

– Чим Ви пишаєтесь найбільше? 
– Найбільша гордість – наш викладацький та студентський колективи. Їм під силу будь-які завдання. У нас чудові працівники і прекрасні студенти, яким я завжди кажу, що вони найкращі. 

– Чи вдається налагодити комунікацію з роботодавцями? 
– Коледж технологій, бізнесу та права активно співпрацює з місцевими підприємствами, великими торговими мережами та закладами ресторанного бізнесу. На їх базі студенти практикують теоретичні знання. Такі стажування – це можливість уже під час навчання вдосконалюватися та забезпечити себе робочим місцем. Адже переважна більшість  роботодавців зацікавлена у молодих, але досвідчених спеціалістах. Натомість студенти завжди можуть обирати та продовжувати навчання. Адже коледж здійснює підготовку бакалаврів за  трьома напрямками: «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Харчові технології», «Інформаційні системи та технології». Оскільки навчальний заклад є структурним підрозділом Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки,  випускники можуть продовжити навчання у цьому виші. 

Розмовляла Наталія ТКАЧУК.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%