Мистецтво самопізнання

Мистецтво самопізнання

Роботи вишивальниці Ірини Трунової не можуть не дивувати. Попри напружене навчання у коледжі технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки, вона багато часу присвячує улюбленому заняттю. Її друзі жартують: «Ніхто не повірить, що це ручна робота».  

«Вишивка – це втеча від негативу: особистого і загальносуспільного. Є люди, яких вишиття дратує, запитують мене: «Як ти витримуєш?». Даю відповідь, –«Нерви відпочивають, коли руки трудяться, а тіло набирається сил, коли працює голова». Таке захоплення прийшло до мене несподівано, – розповідає дівчина. – Півтора роки тому, навчаючись у дев’ятому класі, мені довелося познайомитися з мистецтвом вишивання бісером. Спочатку це здалося складним, але викладач з трудового навчання  показала нам основи техніки вишивання, і це заняття мене захопило».
Тож буквально на одному диханні вишивала вона свій перший, дуже гарний, пейзаж «Зима». Потім були інші, що склали, врешті, серію «Пори року». 

«Під час вишивання я відчуваю, як відходять втома і знервованість, переливи маленьких намистинок тішать око і діють, як ліки. Бісером вишивають за певною схемою, тут є простір для творчої фантазії – картина виходить оригінальною завдяки власноруч підібраним кольорам та відтінкам бісеру. У цьому процесі мені часто допомагає порадами моя мама», – зізнається Ірина.
Навчаючись у коледжі, попри напружений навчальний графік, дівчина вдосконалює навички вишивання, захоплення свого не покинула. Перший курс виявився не легким, та коли з’являється вільний час – віддає його улюбленому захопленню.

«Найбільше люблю вишивати квіти і картини природи: наша земля – прекрасна! Із задоволенням дарую свої вироби рідним, а для себе вишила ікону Святої Ірини», – каже.
Студентка коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки презентує свої роботи на виставках різного рівня. Зокрема, в 2017 р. роботи мисткині відзначено дипломом ІІ ступеня міської виставки-конкурсу «Знай і люби свій край!» в номінації «Вироби з бісеру».
 «Скоро завершення навчального року, сподіваюся, що зможу під час канікул втілити у життя свої задумки і вишити кілька гарних картин, схеми яких вже чекають на мене в скриньці для рукоділля», – поділилася найближчими планами студентка.

Наталія ТКАЧУК.  
На фото: майстриня Ірина Трунова.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%