«Освіта через усе життя»

«Освіта через усе життя»

Одним із напрямів активної політики зайнятості, яку реалізовує державна Служба зайнятості України, є професійне навчання безробітних за спеціальностями та професіями, що користуються попитом на ринку праці. 

Підвищення конкурентоспроможності працівників відповідно до вимог сучасного виробництва та сфери послуг здійснюється шляхом забезпечення ефективного функціонування та розвитку системи навчання. 
Служба зайнятості забезпечує сприяння у проведенні професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення у тісній співпраці з відповідними закладами освіти.
«Коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки активно співпрацює з Волинським обласним центром зайнятості. Зокрема, на базі навчального закладу здійснюється професійне навчання безробітних громадян за індивідуальним навчальним планом, яке організовується за потреб роботодавців у кваліфікованих робітниках. Фахівці допомагають опанувати професійні теоретичні знання та практичні навички, які згодом вдасться вдосконалювати уже на робочому місці. Таке профнавчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, – розповідає завідуюча методичним кабінетом коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Ураїнки   Наталія Протасюк. – Роботодавці мають можливість бути присутніми при складанні в закладі освіти державної кваліфікаційної атестації,  після завершення професійного навчання і таким чином переконатися в якості підготовки фахівця. Придивитися до майбутнього претендента на роботу можна і під час проходження слухачами виробничо-навчальної практики».     

Нині у нашому коледжі  здобувають фах кухаря п’ятеро безробітних, усі вони вже знають, яким буде їхнє перше робоче місце після закінчення навчання.  У кожного тут своя життєва історія: хтось із самого дитинства мріяв готувати, інших змінити професію змусили життєві обстави. Однак усі вони запевняють, що навчання у коледжі – це, насамперед, практичний досвід, що можна запозичити у викладачів, які десятиліттями забезпечують спеціалістами відповідного напрямку ринок праці Волині.  
«Професійне навчання безробітних є одним із актуальних інструментів зниження рівня безробіття, підвищення якості трудового потенціалу. Основними цілями такої підготовки є набуття та вдосконалення професійних знань, умінь і навичок особою, відповідно до її покликання й здібностей, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації для подальшої діяльності та конкурентоспроможності на ринку праці», – запевняють фахівці державної Служби зайнятості України. 

Професійне навчання на базі такого сучасного закладу вищої освіти, як коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки має значні переваги. 
По-перше, коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки забезпечений сучасною матеріально-технічною базою та новітніми засобами навчання. Також тут використовують нове виробниче обладнання, яке  відповідає  сучасним технічним можливостям підприємств. 
По-друге, процес навчання розрахований на здобуття необхідних знань, умінь та навичок людьми будь-якого працездатного віку. Викладачі повною мірою враховують особливості навчання дорослих, адже на зміну традиційній системі освіти, що ґрунтується на принципі: «Освіта на все життя», приходить система безперервної освіти.
По-третє, навчання дає можливість безробітним у стислі терміни опанувати професію або підвищити наявну кваліфікацію.  
Ефективність проведення професійного навчання тут підтверджується високим рівнем працевлаштування його випускників.

Наш кор.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%