Домовленості у Кремлі

Домовленості у Кремлі

15 млрд дол. кредиту і 268,5 дол. США за тисячу кубометрів газу. Це основні фінансово-економічні досягнення візиту Президента Віктора Януковича в Москву. А ще сторони домовилися про «тіснішу взаємодію на міжнародній арені»…

Отже, 17 грудня делегація українських урядовців на чолі з главою держави побувала в столиці Росії. До візиту в Москву активісти Майдану Незалежності та опозиціонери застерігали Віктора Януковича від підписання будь-яких угод щодо приєднання України до Митного союзу. Їх навіть не обговорювали. Натомість сконцентрувалися на інших напрямках.

«Ціноутворення – це продукт нашої спільної роботи. Якщо говорити про перспективи, ми повинні думати, як нам вибудувати роботу, яка б створювала мотивацію для двох сторін. Я маю на увазі створення умов для прозорої роботи української газотранспортної системи», – цитує слова глави держави прес-служба Президента України.


У свою чергу Президент Росії Владімір Путін повідомив, що «Газпром» та НАК «Нафтогаз» підписали доповнення до вже існуючої угоди, що дає можливість «Газпрому» продавати газ Україні за ціною 268,5 дол. за тис. куб. м. Порівнюючи з цінами в 530 дол. США за тисячу кубометрів, які діяли внаслідок підписання газових угод урядом Юлії Тимошенко, це – суттєве зниження. Щоправда, Владімір Путін зробив застереження: «Ми вважаємо, що це тимчасове рішення, маючи на увазі, що довгострокові домовленості повинні і будуть досягнуті. Це стосується і поставок газу в Україну, і забезпечення безперебійного транзиту в Європу».

Він також додав, що з метою підтримки бюджету України уряд РФ вирішив розмістити в цінних паперах українського уряду частину своїх резервів із Фонду національного добробуту обсягом 15 млрд дол. США. Президент сусідньої держави також додав, що 17 грудня не обговорювалося питання про приєднання України до Митного союзу.

Натомість Президент Янукович наголосив на важливості спрощення процедури перетину українсько-російського кордону. За словами глави держави, під час шостого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії обговорили питання міжрегіонального співробітництва, прикордонних зв’язків, а також співпрацю в транспортній сфері, взаємодію на міжнародній арені.

Україна в рамках головування у СНД у 2014 р. також має намір докласти зусиль для реалізації тих принципів економічного співробітництва, які відповідали б інтересам усіх учасників Співдружності. Йдеться про створення умов щодо активізації торгівлі товарами і послугами, ефективного механізму вирішення спірних питань, а також зняття існуючих у взаємній торгівлі бар'єрів.

Також президенти підписали Протокол шостого засідання Українсько-Російської міждержавної комісії. Окрім кредитних і газових угод, сторони домовилися про поставки товарів за виробничою кооперацією в 2014 р., технологічно взаємопов'язаних і необхідних для спільного виготовлення кінцевої продукції, які не виробляються в Україні і Росії або виробляються в кількостях, що не забезпечують потреби внутрішнього ринку. Вони не обкладаються податком на додану вартість і акцизами.

Домовилися про спільні дії з організації будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, а також етапи реалізації цього проекту.

План дій щодо врегулювання торговельних обмежень у двосторонній торгівлі між Україною та Російською Федерацією на 2013-2014 рр. відображає домовленості сторін щодо лібералізації доступу товарів на взаємні ринки.

Скріплено підписами міжурядовий протокол про спрощення перетину українсько-російського державного кордону та здійснення спільного контролю контрольними органами держав.

Набули чинності угоди між Державною службою України з контролю за наркотиками та Федеральною службою РФ із контролю за обігом наркотиків та міжурядова Угода про оперативне оповіщення про ядерну аварію та обмін інформацією в галузі ядерної та радіаційної безпеки.

Планом спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міністерства РФ у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих затверджено перелік спільних заходів.

Меморандум про наміри щодо активізації співпраці у сфері суднобудування між Міністерством промислової політики України та Міністерством промисловості і торгівлі РФ визначає пріоритетні напрями співпраці у сфері суднобудування.

Міжурядова Угода про реалізацію заходів державної підтримки відновлення серійного виробництва літаків сімейства Ан-124 із двигунами Д-18Т та їх модифікаціями відображає основні домовленості в галузі розробки, відновлення серійного виробництва, поставок і підтримки експлуатації літаків цього класу. Домовлено про співпрацю сторін у напрямку створення спільних підприємств із метою реалізації проектів «Морський старт», «Наземний старт» та програми «Дніпро»; кооперації українських і російських підприємств та організацій при виробництві космічних апаратів наукового призначення і перспективних ракет-носіїв.

На найвищому рівні ухвалено план українсько-російських заходів щодо спільного святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.

Підготував Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби Президента України: Віктор Янукович і Владімір Путін у Кремлі; під час засідання російсько-української міжурядової комісії.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%