Спочатку була євроінтеграція…

Спочатку була євроінтеграція…

14 і 15 грудня в столиці відбулося багато важливих та велелюдних подій.

Насамперед, на Майдані Незалежності пройшов виступ групи «Океан Ельзи», що став підсумком першого етапу боротьби людей за євроінтеграційну перспективу нашої держави. Перед присутніми виступили і сенатори Конгресу США – республіканець Джон Маккейн і демократ Крістофер Мерфі. Потім заокеанські гості провели зустріч із лідерами опозиційних партій, а також – із Президентом України. Як поінформувала прес-служба глави держави, «Віктор Янукович учергове підкреслив незмінність євроінтеграційного курсу України, вірність національним інтересам країни, а також запевнив, що влада зробить усе можливе для забезпечення права громадян на мирні демонстрації і для проведення чесного та прозорого розслідування подій 30 листопада 2013 р. на Майдані Незалежності у Києві».


На підтвердження сказаного стали два укази Президента Януковича – про відсторонення із займаних посад голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова і заступника секретаря РНБОУ Володимира Сівковича, які разом із керівником столичної міліції Валерієм Коряком та його заступником Петром Федчуком організували побиття студентів на Майдані Незалежності вдосвіта 30 листопада. Щоправда, причетних до цієї авантюри може бути й більше, адже ГПУ продовжує розслідування, а підозрювані дають розлогі свідчення…


Тими ж днями на сусідній Європейській площі мітинг організувала й Партія регіонів. У заході взяли делегації з усіх областей держави, зокрема – з Волині. З-поміж промовців вирізняється не тільки виступ Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, але й нашого земляка – уродженця с. Житнівка Камінь-Каширського р-ну, регіонала Григорія Смітюха: останній говорив російською мовою, з допомогою якої скандував «Пу-тін, Пу-тін!» та просив «цю велику людину» – главу сусідньої держави – допомогти Україні вирішити економічні проблеми… Щоправда, в резолюції мітингу жодних звернень до Владіміра Путіна немає. Натомість сказано, що «євроінтеграція була і залишається стратегічним курсом, який проводить Президент України Віктор Янукович, уряд і Партія регіонів», але вони виступають «за євроінтеграцію не за будь-яку ціну, а тільки з урахуванням національних інтересів країни, інтересів кожного її громадянина».


Через нагнітання пристрастей навколо маніфестацій та оприлюдненням заяв та інформацій про ймовірні провокації з непередбачуваними наслідками, група позафракційних народних депутатів на чолі з Ігорем Єремеєвим в цей непростий період не тільки поспілкувалася з учасниками обох мітингів, але й зробила все можливе задля недопущення зіткнень між носіями діаметрально протилежних ідей. Результату з допомогою організаторів мітингів та правоохоронців вдалося досягнути позитивних.


А ситуація продовжує динамічно розвиватися. І хоча вічно люди мітингувати не будуть, до перемир’я, після якого наступить мир, ще далеко. Проте рано чи пізно, але проблему підписання Угоди про асоціацію з ЄС треба вирішувати, як і причини протиріч, що викликали масові акції громадян і в Києві, і на Волині.


Наш кор.

На фото Володимира ДАНИЛЮКА, Ігоря ПАНАСОВА, прес-служб Партії регіонів і «УДАРу» та Ірини СЄРОВОЇ: Святослав Вакарчук і його «Океан Ельзи» зібрали на Євромайдані десятки тисяч людей; наші козаки надійно захищають барикаду на Хрещатику; виступає регіонал Григорій Смітюх; у перших лавах мітингу Партії регіонів – представники Волині; Віталій Кличко, Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок ведуть переговори з Джоном Маккейном і Крістофером Мерфі; позафракційний Ігор Єремеєв спілкується з активісткою Євромайдану співачкою Русланою Лижичко; ялинка у Києві.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%