«Миколайчик» від Катерини

«Миколайчик» від Катерини Довгождане сучасне рентгенологічне обладнання стало справжнім дарунком для мешканців Локачинського р-ну до дня Святого Миколая.
19 грудня у стінах медустанови урочисто перерізали стрічку на вході до кабінету, де віднедавна розташувався цифровий рентген-апарат «Квант», вартість якого сягає мільйона гривень. Медперсонал упевнено називає це подією не те що року, а й цілого десятиліття! А сталася вона за сприяння народного депутата України Катерини Ващук.
Локачинська районна лікарня збудована понад 30 років тому, відповідно й обладнання, що слугує лікарям та пацієнтам, досить давнє, а відтак і малоефективне. За останні два-три роки вдалося змінити багато. Однак попри все проблемою номер один залишалася нагальна потреба у новому рентген-апараті. Власне, йшлося не тільки про необхідність поліпшення умов праці для медперсоналу, скільки про здоров’я локачинців. Торік Катерина Ващук втілила в життя свою медичну програму «Будьмо здорові, люди добрі!», що передбачала проведення виїзних медичних оглядів мешканців кількох районів Волині, в тому числі й Локачинського. Катерина Тимофіївна потурбувалася, аби селяни отримали змогу пройти ретельне обстеження, у селах працювала група фахівців і виїзні флюорографи. Результати цього масштабного проекту, зрозуміло, оголили проблему зі станом здоров’я сільського населення і вкотре засвідчили: якісна і вчасна діагностика вкрай необхідна. Прикро, але вона все ще не є доступного для цієї категорії громадян. Підсумовуючи проведення оздоровчої кампанії, Катерина Ващук поставила собі за завдання – ціною будь-яких зусиль добитися, аби в Локачинській районній лікарні, яка, не секрет, не є кращою з кращих за рівнем медичного обладнання,був хороший ренген-апарат. І наприкінці року закипіла у медустанові робота…
Як тільки нове обладнання встановили (а це теж непросто, бо потребує створення умов, що відповідають вимогам виробника), одразу запросили перерізати традиційну стрічку помічника народного депутата України Катерини Ващук, заступника голови-керівника секретаріату облорганізації «Народної партії» Олександра Симінського, голову райдержадміністрації Володимира Мазурка та голову райради Василя Демидюка. На превеликий жаль, не змогла прибути на оглядини Катерина Тимофіївна, хоча й планувала. У цей день у столиці відбувалися бюджетні парламентські слухання, де депутат відстоювала чергову порцію цільових субвенцій для районів її округу: по мільйону на кожен. Однак вона пообіцяла локачинцям за першої ж нагоди обов’язково навідатися у лікарню.
«Головний герой» дійства запрацює для людей уже після Нового року. Під керівництвом фахівців підприємства-виробника медперсонал має навчитися працювати з обладнанням. Діагностика на такому рівні є не тільки набагато якісніша, а й зручніша. Адже пацієнт може отримати результати обстеження на цифровому носії, та й інформацію про стан здоров’я можна зберігати й передавати в електронному форматі. Є можливість обстежити більшу кількість людей. Для Локачинського р-ну, запевнив Сергій  Ляшенко, представник харківського заводу-виробника, такого рентген-апарата цілком достатньо. Тому фахівець порадив завантажувати його «по вінця». Серце і мозок апарата (трубка і блок живлення) іноземного виробництва, все решта – вітчизняне. Харківські рентген-апарати  вже працюють у багатьох клініках Волині. В обслуговуванні – прості. Обладнання поєднує в собі і флюорограф, і рентген… Передбачає вертикальне обстеження, горизонтальне, скринінг легень.
Не приховував цього дня емоцій і головний лікар ЦРЛ Олег Франчук:
«Це і радість наша, і гордість за тих людей, яким вдалося зробити таку подію можливою. Йдеться про новий рівень діагностики, що дозволить нам йти в ногу з часом. Крім того, значно меншою є доза опромінення (у п’ять разів). Тобто люди зможуть пройти обстеження з меншим навантаженням на здоров’я».
Олександр Симінський, у першу чергу, передав присутнім вітання від Катерини Ващук і розповів про передісторію появи цього обладнання: «Не так просто було вирішити цю проблему, яка уже, напевне, років з десять гостро звучить у районі. Катерина Тимофіївна доклала багато зусиль, аби апарат дістався сюди з Харкова. Двічі були запевнення « на верхах» у тому, що рентген-апарат буде. Однак то політичні умови ставали на заваді, то відставки урядів, то зміна міністрів охорони здоров’я… Але рік тому Катерина Ващук в межах округу вийшла з ініціативою проведення медичного обстеження людей. У кожному районі були створені медичні бригади, працювали пересувні рентген-установки – сотні й тисячі людей пройшли діагностику. Саме тоді від локачинців можна було чути багато прохань щодо сприяння у отриманні рентен-апарата. Вона поставила собі це за мету – і зуміла її досягти».
Як зауважив голова райдержадміністрації Володимир Мазурок, у районі теж довелося попотіти, аби встигти швидко і якісно забезпечити умови для встановлення рентген-апарата. Бюджетний рік невпинно наближається до завершення: не встигнули б – не мали приводу для свята і справа знову затягнулася б на роки…
«Наполегливість Катерини Тимофіївни і те, що до її слова дослухаються, зробили своє. А загалом, у цій лікарні в нас ще багато справ. Є сьогодні незадоволені, і їх можна зрозуміти. Та лише за останні два роки зроблено дуже багато. І дасть Бог, ми цю установу приведемо у відмінний стан. Добре, що маємо підтримку депутатів: Катерини Ващук, Сергія Мартиняка, який поміг відремонтувати неврологічне відділення. Таким чином зростатиме й імідж нашої лікарні, а медикам працюватиметься легше,» – переконаний Володимир Максимович.
Власне, Катерина Тимофіївна проблеми локачинців завжди тримає у полі зору. Рентгенологічна апаратура – це один із найбільших у 2013-му, однак не єдиний дарунок. Бо, як зауважив голова районної ради Микола Усік, цільові субвенції на соціально-економічний розвиток район отримує уже три роки поспіль (в 2011-му – 500 тис. грн, у 2012 – 2 млн, у 2013 – 1 млн), є наміри на 2014 рік: «Ці кошти, повірте, вкладаються у бюджетну сферу, а левова їх частка йде на центральну районну лікарню. Ми розуміємо, що життя не стоїть на місці. Світ уже в 21-му столітті, й треба його наздоганяти».
Поки поважні гості оглядають обладнання, лікарі звертають увагу журналістів на те, що із рентген-апаратом лікарня отримала ще один «презент» – молодого спеціаліста. То, так би мовити, два в одному. Жарти жартами, але дійсно, недавній випускник вузу Сергій Шевчук (а тепер лікар-рентгенолог) у нових умовах діагностики починатиме новий відлік у медичній історії галузі охорони здоров’я краю. Після реорганізації санепідслужби (де він трудився до цього) довелося перекваліфікуватися у лікаря-рентгенолога. Сергій Шевчук пройшов відповідні навчання і готовий приступати до роботи. А пацієнти цьому тільки раді. Як і у кожній районній лікарні, тут молодий фахівець – на вагу золота.
Крок за кроком в районі стараються реанімувати медицину. Цього року зроблено чимало: з дня на день тут чекають коштів на придбання квартири для лікаря (зобов’язання зареєстровані у казначействі). З’явився новий автомобіль. Вдалося купити деяке обладнання. Виготовлено ряд проектів з реконструкції інфекційного відділення, пральні, харчоблоку. На столі головного лікаря – попередній проект щодо заміни даху. Словом, робота йде…
Поки тривала церемонія відкриття, чоловік у білому халаті ретельно фіксував подію на відеокамеру… Так лікарі самі архівують фрагменти оновлення своєї лікарні. Як жартували у коридорах: щоби згодом було з чим порівняти… А старий рентген-апарат без роботи не залишать: він виконуватиме роль музейного експонату. Такий собі раритет, що відрізняється від нового приблизно так, як плівковий фотоапарат від цифрового. Або так, як минуле – від майбутнього.

Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: під час урочистостей; головний лікар Олег Франчук із колегами; рентген-апарат «Квант» – «герой року» у локачинській лікарні; Сергій Шевчук починатиме кар"єру лікаря-рентгенолога разом з новим обладнанням; головна медустанова району.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%