Ерік Найман: "Дефолт України відміняється (якщо Майдан не проти)"

Ерік Найман:

Професійний фінансовий аналітик прокоментував підписані українсько-російські  угоди.
Доктор економічних наук, професійний фінансовий аналітик, котрий у різні роки стабільно входить у п'ятірку найбільш впливових фігур фондового ринку України, на часі - керуючий партнер інвестиційної компанії "Capital-Times" Ерік Найман у персональному блозі від 18 грудня 2013 року так прокоментував підписані вчора українсько-російські  угоди: "Росія та Україна домовились. Дефолт України відміняється (якщо Майдан не проти). Тимчасово, але знаково. При цьому окремо заявлено, що мова про вступ у МС не йде».

 «Нова ціна на газ складе майже 270 доларів, що майже на 140 доларів дешевше поточної ціни і є вже справедливою, виправданою з урахуванням вартості транспортування, ціною, - стверджує економіст. - Це зекономить Україні близько 5 млрд дол. в рік. Всі проблеми торгівельного балансу це не вирішить (його дефіцит складає близько 14 млрд дол), але дозволить вивести в плюс платіжний баланс»
Росія також купить українські євробонди на 15 млрд дол, в тому числі частково - уже в поточному році, - продовжує аналітик. - Цих грошей вистачить закрити боргову проблему 2014 року і в першу чергу погасити кредит МВФ. Можливо, частина цих грошей піде на погашення боргів за газ НАК "Нафтогаз України", сформованих  в останні місяці 2013 року. По суті Кремль кредитує Україну її ж грошима, які були викачані у вигляді завищених цін на газ у попередні кілька років - в середньому 5-6 млрд дол. на рік протягом 4 років - так за "дружнім" газовим контрактом з України було вимито близько 20-25 млрд дол. Хоча деякі російські експерти і кажуть зворотнє, вони, скоріше за все, так повірили у свою ж пропаганду, що тепер не в силі відокремити вимисел від правди".Коментуючи реакції ринків на угоди, Ерік Найман відзначає різке зміцнення гривні на ф’ючерсному ринку Московської біржі, очікування на раллі за українськими євробондами та прогнозує  підвищення кредитних рейтингів України міжнародними рейтинговими агентствами.
Крім того, каже фінансовий аналітик, «угоди з Росією також відкривають дорогу Києву знову домовлятися з МВФ - причини підвищувати ціну на газ для населення відпадають (бюджет НАКу з новою ціною на газ певне що буде збалансованим), а НБУ поповнить валютні резерви і отримає можливість піти на лібералізацію валютного ринку. Так що формальних причин в МВФ відмовити у відновленні співпраці з країною не буде. От і побачимо, чого у рішеннях фонду більше - економіки чи геополітики. Правда, ми зможемо це перевірити, тільки якщо сама Україна тепер стане просити грошей у МВФ».
«Окреме питання - як буде реагувати на нову домовленість з Росією опозиція? Якщо казати, що це - погано для України, то з такою тезою навряд чи погодяться люди - адже зниження ціни на газ дозволить втримати її стабільною для населення (на відміну від кредитів МВФ, у випадку отримання якого підвищення було б неминучим). Крім того, покращення стосунків з Росією дозволить відновити роботу українських підприємств, що експортують росіянам продукцію. А це - питання робочих місць і зарплат. До того ж, вирішення боргової проблеми та покращення економічної ситуації дозволить зробити бюджет на 2014 рік більш соціальним. А значить, частина грошей дійде і до простих українців. Проти чого тут може виступити опозиція?», - риторично запитує Ерік Найман.
Вл. інф.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%