Угоди з РФ принесуть рекордну кількість інфраструктурних проектів

Угоди з РФ принесуть рекордну кількість інфраструктурних проектів Домовленості з Росією, ухвалені 17 грудня в Москві між президентами держав-сусідів, дозволять наступного року зреалізувати в Україні рекордну кількість інфраструктурних проектів, що спрямовані на економічні перетворення задля наближення до європейських стандартів. Як зазначає Президент України Віктор Янукович, нарощування виробничих потужностей стало можливим завдяки наповненню держбюджету-2014. Відтак, новаторства варто очікувати передусім у суднобудуванні, літакобудуванні, енергетичному та транспортному машинобудуванні.
«Нас очікує будівництво разом з Росією двох блоків на Хмельницькій АЕС, а також зведення заводу з виробництва ядерного палива в Кіровоградській області», - повідомив глава держави під час інтерв’ю з представниками українських ЗМІ.
Віктор Янукович також наголосив на важливості співпраці з іншим стратегічним партнером – Китаєм, який сьогодні демонструє фантастичну динаміку власного розвитку. «Ми вже маємо товарообіг 10 мільярдів доларів, - констатує Президент. - Наша мета в найближчі роки - збільшити цей товарообіг у рази. Тому ми дали згоду стати стратегічним партнером Китаю у будівництві проекту «Великий шовковий шлях», який передбачає будівництво величезної інфраструктури навколо транспортного коридору». До слова, попередньо Україна та Китай уже підписали угоди щодо будівництва великого порту в Криму, теплоелектростанції в Одеській області, «Повітряного експресу», кільцевої дороги навколо Києва. Крім суто економічних проектів, обидві держави розробляють соціальний пакет співпраці. Скажімо, за результатами домовленостей з Китаєм активніше реалізовуватиметься програма з будівництва доступного житла.
Щодо наповнення казни після домовленостей з Росією, глава держави Віктор Янукович наголошує на остаточному вирішенні проблеми з вкладами українців часів Радянського Союзу. Адже в Державному бюджеті-2014 передбачено 6 мільярдів гривень на повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР. «Я знаю цей бюджет, до пізньої ночі переглядав і вирішив залишили в бюджеті 6 млрд гривень на повернення заощаджень, - розповів журналістам глава держави. – Інакше зробити не міг. Бо необхідно виконати свій обов'язок перед вкладниками, які повірили державі, але не отримали свої кошти. Нам треба цю помилку виправити».
Заодно, глава держави вважає актуальним виправлення ще однієї несправедливості – невиправдано жорсткі умови Євросоюзу до вітчизняних товаровиробників. Власне, заради цього й узято паузу в підписанні Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС. «Ми зробили цю паузу для того, щоб знайти відповідь, і це для нас дуже принципове питання: на яких умовах ми підписуємо угоду про зону вільної торгівлі, - каже Віктор Янукович. - І зараз цю відповідь повинен дати уряд, який сьогодні співпрацює з об'єднаннями товаровиробників, з експертами, вченими».
За словами Президента, ця робота має бути прозорою, за участю об'єднань товаровиробників, громадськості, ЗМІ, щоб всі мали можливість побачити як переваги, так і недоліки угоди. «Коли ми з вами побачимо, що нас такі умови влаштовують, це фінансово вигідно і ми тут захищаємо наші національні інтереси, безумовно, рішення буде прийнято позитивне, - переконує глава держави. - Якщо під час цієї роботи нам треба буде виконати якусь роботу, про яку ми кажемо, на тристоронньому рівні - у нас є такі домовленості і з ЄС і з Росією…»
До речі, до переліку нагальних питань входить і лібералізація візового режиму з Євросоюзом. Як наголошує Президент Віктор Янукович, ми будемо домовлятися з партнерами із ЄС про якомога швидше вирішення питання лібералізації візового режиму для українців. «Ми над цим питанням уже працюємо», - повідомив глава держави.
Прес-служба Президента України.
На фото: Віктор Янукович спілкується з представниками медіа.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%