Безпековий форум України

Безпековий форум України


На базі Волинського ОУЛМГ відбувся Всеукраїнський семінар-нарада з охорони праці. У ньому взяли участь представники Держлісагентства, Волинської, Львівської, Кіровоградської, Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Чернігівської, Вінницької областей України. Серед присутніх були також фахівці українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства «Укрцентркадриліс» та управління Держпраці у Волинській області. 

Урочисте відкриття відбулося в актовій залі Волинського ОУЛМГ. До учасників всеукраїнського семінару-наради з вітальним словом звернулися головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів та охорони праці управління використання лісових ресурсів та науки Держлісагентства України Андрій Мусійовський, начальник управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько, заступник начальника Волинського ОУЛМГ Олександр Рибчинський.
Того ж дня учасники наради відвідали Лісовий молодіжний центр, рекреаційний пункт ДП «Ківерцівське ЛГ» «Пролісок», садибу Колківського лісництва ДП «Колківське ЛГ», цех переробки деревини та гаражі ДП «Колківське ЛГ», лісову дорогу протяжністю 8 км з проміжним складом і навіть роботу «Харвестера» та «Форвардера» у лісовому масиві Осницького лісництва цього ж лісогосподарства, а ще автоколону, цехи переробки, нижній склад, цех по виготовленню хвойного екстракту, консервний цех ДП «Маневицьке ЛГ». 
Та, на мій погляд, все-таки кульмінаційною і дуже важливою частиною наради-семінару стала його теоретична конференція. Розмова зайшла про виконання вимог FSC стандарту відповідального ведення лісового господарства. Такий формат був погоджений керівництвом лісової галузі і мав сприяти виконанню Меморандуму про взаєморозуміння між FSC та Держлісагентством України. У цій частині до роботи семінару долучилися заступник голови Держлісагентства України Володимир Бондар та начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, голова та інспектор обласної профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк та Анатолій Родюк, представник аудиторської компанії «Легалліс» Ігор Поліщук.
– Питання охорони праці не може бути другорядним, адже від цього залежить життя людей, – наголосив Володимир Налькович. – За кожне порушення будемо суворо питати відповідальних осіб. 
Також заступник голови держлісагентства звернув увагу на роботу найманих бригад. 
– Робота найманих бригад, здавалося б, – суто їх, внутрішнє питання, але, наголошую, нема питань їх і наших. За все, що відбувається у лісі, відповідальні ми. Відтак заступник голови державного лісоагентства коротко проаналізував безпекову діяльність Волинського ОУЛМГ, зауваживши, що у сфері охорони праці та безпеки на виробництві тут зроблено багато. Є результати, зміни на добре.
Начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко у свою чергу подякував керівництву державного лісоагентства за довіру.
– Я радий, що багато семінарів проводиться на Волині, – зауважив. – З приходом нового обласного спеціаліста з охорони праці у нас відбулося чимало позитивних змін. Минулого року ми виділили на охорону праці 10,5 мільйона гривень, у І кварталі цьогоріч – уже 4. 
Про те, що ніхто у галузі не застрахований від травматизму та нещасних випадків, говорив й Андрій Мусійовський, що вів це засідання. Він підкреслив: «Питання охорони праці були, є і будуть пріоритетними. На жаль, жодного року не було винятків, щоб у нас в галузі хтось не загинув... Торік ми втратили 11 наших і ще 10 працівників найманих бригад. Чотири смертельних випадки – три у державних лісогосподарствах і один у приватних наших партнерів – сталося впродовж І кварталу цього року». Андрій Йосипович зупинився на актуальному нині державно-приватному партнерстві, презентувавши при цьому і свій авторський підручник з цього питання. Водночас зупинився на розбіжностях у баченні такого партнерства різними сторонами, зауваживши, що від непорозумінь та небажання співпрацювати страждають лісоруби.
– Якщо у лісогосподарських підприємствах чітко налагоджений оперативний контроль від І до V рівня, від майстра лісу до голови держлісоагентства, то у приватника такого нема, – констатував доповідач. – Одним із найпроблемніших для нас лишається контроль на лісосіці. Часто приватник навіть говорити не хоче. У Київській області стався нещасний випадок, телефоную директору, а приватник і трубки не бере. Сказав: «Будете спілкуватися тільки через мого адвоката»...
Відтак до розмови долучився директор Національного представництва FSC в Україні Павло Кравець. Виступили також заступники начальників Хмельницького та Закарпатського ОУЛМГ Володимир Колесник та Василь Кий, головний спеціаліст Львівського ОУЛМГ Василь Степанишин, юрист Волинського ОУЛМГ Євген Багацький, представник управління Держпраці у Волинській області Анатолій Мороз та інші. У їх виступах, зокрема, йшлося про досвід роботи державних підприємств Хмельницької області з приватними підрядними підприємствами (підприємцями), організацію охорони праці на підприємствах лісового господарства Закарпатської області, узгодження Правил охорони праці з принципами та критеріями FSC, актуальні питання проведення аудиту щодо сертифікації лісів у державних підприємствах, що координуються Львівським ОУЛМГ, правові аспекти державно-приватного партнерства...
Учасники наради відвідали ДП «Поліське ЛГ». Його директор Андрій Яцина та головний лісничий Анатолій Іщик ознайомили присутніх з роботою лісогосподарства, його безпековою складовою, зокрема й інформаційно-правовою. Охоронці праці оглянули адмінбудівлю, пожежну станцію. Змістовною виявилася і поїздка до ДП «Городоцьке ЛГ», директор якого Віктор Данилюк ознайомив з організацією безпечних робіт в цеху переробки деревини та на нижньому складі ДП «Городоцьке ЛГ», а згодом – і з дотриманням безпечних умов праці під час проведення лісозаготівельних робіт та організацією гарячого харчування робітників на лісосіці головного користування Боровського лісництва цього лісогосподарства.. 
Цього ж дня вже надвечір учасники семінар-наради дісталися бази відпочинку волинських лісівників на березі озера Світязь. Директор ДП «Шацьке УДЛГ» Андрій Самолюк та головний лісничий учбово-досвідного лісогосподарства Микола Кузнецов проявили неабияку гостинність. 
Цілюща вода озера, відомчий пляж, дизайн будиночків, ошатність кімнат, облаштованість території, загальна атмосфера перебування настільки вразили присутніх, що всі по доброму стали заздрити працівникам лісопідприємств Волинського ОУЛМГ, які відпочивають тут сім’ями. При цьому звернули увагу і на дотримання життєво важливих безпекових правил: усі приміщення обладнані пожежною сигналізацією, мають необхідний пожежний інвентар, плани евакуації. 
Наступного ранку чоловіцтво пошубовстало у цілющу світязьку воду, а відтак усі пішли на прощу до знаменитого Світязького монастиря. Як мовиться, від озера набралися сили, а від православної святині – міцного праведного духу.
Лісівники ДП «Шацьке УДЛГ» запросили ще на огляд лісової восьмикілометрової щебеневої дороги, що має також важливе соціальне значення для жителів поблизьких сіл, оскільки з’єднала віддалене село Кропивники з райцентром. Ця дорога по своєму унікальна. Добротне щебеневе покриття, обабіч якого облаштовано розриви, кишені, роз’їзди, виставлено знаки і вказівники, десятки інформаційних щитів і бігбордів. Тут є і пожежні водойми, і рекреаційні пункти для відпочинку подорожніх.
Дорога веде до унікального, мабуть, єдиного такого в Україні проміжного складу, де є щебеневе покриття, складована промаркована лісосировина, будиночок майстра лісу, куточок для відпочинку...
А насамкінець учасники семінар-наради мали можливість побувати і на Ковельщині. Директор ДП «Ковельське ЛГ» Володимир Данилюк не тільки познайомив із досвідом рідного лісопідприємства, а й запропонував неодмінно відвідати садибу Косачів, де ось уже багато років успішно діє один із найкращих музеїв України – Лесин. 
Триденна Всеукраїнська нарада-семінар з охорони праці не тільки познайомила лісівників інших областей із волинським комплексним баченням забезпечення своєї безпекової життєдіяльності та культури на виробництві, підтвердивши думку Андрія Мусійовського, що волинські лісогосподарські підприємства – серед кращих в Україні, в тому числі – за рівнем організації безпечної праці, але й поставила чимало проблем, які не можна вирішити без Держпраці, профільного міністерства, уряду, а подекуди й президента України. І про це також ішла розмова на цьому безпековому лісовому форумі, що, за оцінками учасників, пройшов з великою користю для усіх сторін.

 Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%