«Воскресіння» живого Аркадія

«Воскресіння» живого Аркадія

Розстріляний ввечері 29 травня російським кілером російський журналіст Аркадій Бабченко наступного дня «воскрес». Це сталося в головному офісі Служби безпеки України по столичній вул. Володимирській, неподалік від Києво-Печерської лаври…

 

Новина про вбивство опозиційного російського журналіста облетіла весь світ і викликала гнівну реакцію на рівні ОБСЄ, ООН, Ради Європи… Але наступного дня все змінилося.

В прес-центрі СБУ керівник спецслужби генерал армії України Василь Грицак (родом із сусіднього Дубенського р-ну Рівненщини, випускник Луцького педінституту) поруч із Генпрокурором України Віталієм Луценком (теж родом із Рівненщини)  з драматизмом у голосі повідомив, що мав би принести щирі співчуття родині та друзям Аркадія Бабченка. Всім, хто переживав «під час цього дійства»… Але не робитиме цього…

Потім Василь Грицак бадьорим голосом запросив «у студію»… живого та неушкодженого Аркадія Бабченка, який і повідомив, що його «вбиство» було інценізацією СБУ, оскільки впродовж кількох місяців російські спецслужби справді хотіли його вбити. «Гонорар», який пообіцяли кілеру «за роботу» (його фоторобот і розповсюджувала поліція), складав 40 тис. доларів США. Убивця (колишній учасник АТО), втім, одумався і почав співпрацювати з СБУ. Тож лже-вбивство дозволило не лише зберегти життя Аркадієві Бабченку, але й вийти на сліди замовника – громадянина України, який діяв за вказівкою спецслужби чужої держави і вже затриманий.

З'ясувалося, що про деталі спецоперації знало обмежено коло осіб. Навіть Прем'єр-міністр України Володимир Грйосман, який закликав силовиків розкрити цей резонансний злочин, не поінформували. Натомість Президент України Петро Порошенко про спецоперацію знав, і вже доручив забезпечити Аркадія Бабченка та його родину цілодобовою охороною.

І все добре в цій історії з «воскресінням», якби не кілька «але». Насамперед, ця інсценізація викликала обурення в керівників безпекових структур Європи та світу.

Зокрема, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив:

«Щасливий, що Аркадій Бабченко живий. Я висловлюю жаль через поширення неправдивої інформації про долю журналіста. Обов'язок держави – надавати суспільству коректні відомості».

По-друге, почали виникати великі сумніви щодо того, чи взагалі готувався замах на Аркадія Бабченка. Можливо, це самі силовики придумали «це дійство», щоб «у студії» прозвітувати про свою результативну роботу?

Світлана КОМА.

На фото порталу «Апостроф»: фоторобот «убивці» Аркадія Бабченка.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%