Медицина європейського стандарту

Медицина європейського стандарту


Подібна думка з’являється, напевно, у кожного новоприбулого в c. Боратин, коли він бачить ряд привабливого типу соціальних об’єктів, які давно стали окрасою села. Серед них і ошатна двоповерхова будівля, на першому поверсі якої знайшла прописку понад десять років тому амбулаторія загальної практики сімейної медицини. 

Коли разом із заступником голови Боратинської об’єднаної територіальної громади Віктором Бехнюком входимо на чисто прибрану територію, на сходах приміщення нас очікує чоловік. Не важко догадатися, хто він, але Віктор Миколайович відрекомендовує: 
«Знайомтеся! Сергій Лемчук – найкращий доктор нашої Боратинської громади, за посадою завідуючий амбулаторією загальної практики сімейної медицини».
На правах гостинного господаря Сергій Іванович запрошує подивитися його володіння. Почергово оглядаємо кабінети. У кожному з них ідеальна чистота та порядок. Дивуватися не доводиться, назва закладу говорить сама за себе.   Не дарма під час минулорічної міжнародної науково-практичної конференції у Києві на тему «Первинна медична допомога: кращі практики сімейної медицини» голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ольга Богомолець відзначила найкращі вітчизняні медичні установи, а однією з них у номінації «Служіння людям» була визнана амбулаторія загальної практики сімейної медицини в с. Боратин Луцького р-ну!
«Родзинкою» сільської медустанови є УЗД-апарат, який дає можливість оглядати органи черевної порожнини. Наявний портативний кардіограф виявляє відхилення в роботі серця. У маніпуляційній виконуються внутрішньом’язові та внутрішньовенні ін’єкції. Амбулаторія забезпечена медичними препаратами, закупленими за кошти Боратинської сільської ради – серцево-судинними, протизапальними, знеболювальними, а також для покращення мозкового кровообігу. Тут роблять загальні аналізи крові й сечі, визначають рівень холестерину та цукру в крові, є денний стаціонар на 5 ліжок, операційний блок, гінекологічний кабінет, окреме приміщення для щеплень. 
У закладі можна пройти фізпроцедури. Зокрема, УВЧ-терапію, лікування струмом низьких потужностей, інгаляції, кварц. Для зручності пацієнтів працює аптечний пункт, де можна придбати медикаменти за соціальною програмою.

– У тому, що оснащення амбулаторії  на високому рівні, є велика заслуга Боратинської сільської ради, яка нам в усьому допомагає, –  каже пан Сергій. – Спільно спрямовуємо зусилля на створення умов для максимального надання медичної допомоги саме на первинній ланці, бо після реформи охорони здоров’я лікування на вторинному рівні вимагатиме від людей значних грошових витрат.
 Ще у 2007 р.з’явилася у Боратинського сільського голови Сергія Яручика ідея будівництва в селі лікарської амбулаторії. І ось ця думка, попри всі негаразди, втілилася в життя. Через певний проміжок часу в Боратині постала ще одна сучасна двоповерхова будівля, в які знайшлося місце і для лікарської амбулаторії загальної практики  сімейної медицини. На новобудову було витрачено 5 млн грн із різних джерел. І що ці струмочки фінансування вдалося звести в одну річку загального кошторису – теж заслуга Сергія Яручика.
Нині  пацієнтів сільської ради обслуговують сім медпрацівників, серед  яких два лікарі: стоматолог і сімейний терапевт. Тут створені усі умови для надання первинної медичної допомоги, функціонує денний стаціонар.
– Маємо п’ять ліжок, хворий цілий день під нашим наглядом, приймає необхідні процедури, а на вечір іде додому, – видає ще одну інформацію завідуючий амбулаторією. – Думаю, що це досить зручна та не обтяжлива форма і для медиків, і для пацієнтів. Докладаємо максимум зусиль, аби людина одужувала якнайшвидше. Це наша головна мета.

Олег ЛОКАЧУК.
На фото автора: будівля амбулаторії; завідуючий Сергій Лемчук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%