У Боратині дбають про малечу

У Боратині дбають про малечу


Малечі добре – батькам також У позитивному вирішенні цього завдання вважав своїм початковим обов’язком новообраний керівник Боратинської громади Сергій Олександрович Яручик ще за першої виборчої каденції у 2000 році. 

На той час не так вже й просто було вирішити проблему облаштування сільського дошкільного закладу, – пригадує завідувач Боратиським закладом дошкільної освіти Галина Василівна Киричук. – Будова зведена у вісімдесятих роках і не всі сьогоднішні вимоги стосовно санітарних і технічних норм передбачалися проектною документацією. Якщо докорінно змінювати обличчя села, зводити за зразком європейських стандартів – садочок об’єкт номер один для проведення першочергової реконструкції. Реконструкція тривала кілька років: впорядковувалася зусиллями педколективу та батьків прибудинкова територія. Сільська рада виділяли необхідні кошти для реконструкції ДНЗ. На перших порах практичної роботи у Лаврівському садочку не звертала уваги на невибагливий внутрішній комфорт садочка, пристосованого у звичайній сільській хаті. комун. – Педагогічна рада, на якій були присутні керівники господарства, – ділиться спогадами Галина Василівна,- а тоді колгосп був в числі кращихі господарств Луцького району, - запропонувала освіжити інтер’єр групових кімнат. За підтримки обох зацікавлених сторін, а також батьків вдалося завершити обнови до нового навчального року.
 Велику допомогу у становленні як спеціаліста та керівника надала Євгенія Іванівна Роюк,яка  на той час очолювала районний відділ народної освіти. ЇЇ багатий досвід роботи з людьми і спеціалістами підказував, що з цієї амбіційної жінки вийде кваліфікований спеціаліст-педагог і керівник.
 – Євгенію Іванівну в районі поважали за її вимогливість і справедливість, – продовжує Галина Василівна. – Якщо бачила якийсь успіх, прагнення його досягти вміла підтримати порадою і допомогти. Така моя думка, – зізналася, адже за плечима тридцять років педагогічного стажу в системі дошкільної освіти. 
Наприкінці грудня 1986 року Галина Василівна Киричук очолила Боратинський дошкільний заклад. Стандартна будівля з  притаманними недоліками у проекті. Дах над харчоблоком протікав, окремої кімнати для заняття фізкультурою немає, блок пральні бажав бути набагато кращим, туалетні кімнати вимагали оновлення,як і електроплити для приготування їжі. Прилегла територія також потребувала не лише ідей, а й робочих рук та коштів. На той час у садочку було лише дві групи.

 – Перших п’ять років, – розповідає Галина Киричук,- жили і працювали за наїждженим правилом: у час літніх канікул проводили свіжаючийремонт.
Задум оновити дошкільний заклад підтримав Боратинський голова Сергій Олександрович Яручик. Передбачали на другому поверсі розмістити залу для занять фізкультурою, а на першому додаткову кімнату для групи. Потім настала черга покриття даху та реорганізації харчоблоку. Збудували автономну котельню з використанням газу або твердого палива. Раніше садочок опалювався від дріжджового заводу. В кімнатах було постійно холодно. Далі настала черга змінити технологічне устаткування у харчоблоці.
 – Вкладаємо кошти у наше майбутнє, переконував на сесії депутатів Сергій Олександрович. – Не шкодуйте мільйони! Ще заробимо. Це ж для дітей!.. – підсумовував голова.
 Настала черга і до реконструкції кімнати для прання і сушіння білизни, закупили чотири пральні машини, а сушильний апарат, швейна машинка вже були.
- Те, що маємо сьогодні і чим гордимося домоглися не одразу, розповідає Галина Василівна. – Все робилося відповідно до щорічного плану, поступово приводячи приміщення садочка, його територію у такий стан, який бачите сьогодні. У всіх наших планах відчуваємо дієву підтримку сільської ради. Цього року виділено значні кошти на ремонтні роботи. Добудовуємо шостий павільйон.
 Справді, Боратинський дошкільний заклад милує оком своєю нарядністю, компактністю, практицизмом і домашнім затишком. Привертає увагу дизайн кімнат, виконаний у певному стилі. У 2009 році дитячий садок став переможцем загальнонаціональної громадської акції «Флагмани освіти і науки України». Отримав Диплом лауреата і статуетку кришталевої сови в номінації «Дошкільна освіта». Ми зрозуміли – кадри вирішують все! Фраза відома багатьом, але в в Боратинській громаді вона має своє практичне втілення. На всіх відповідальних ділянках роботи працюють професіонали своєї справи. Не залежно від того, чи ти будівельник, чи скажімо керівник любої ланки виробництва або суспільно-корисної діяльності. 
Через місяць у садочку наступлять літні канікули. Це гаряча пора для виконання запланованого обсягу робіт. Планують до зими утеплити приміщення садочка, завершити покриття шостого павільйону. В коридорах хочуть замінити, за вимогою працівників МЧС, пластик і покрити стінку сучасною штукатуркою. У перспективі вкладення з каменю доріжки до нового павільйону. Спільно з батьками хочуть обновити новими насадженнями та квітами зелену зону, яка, до речі, займає дев’яносто соток земельної території садочка. Заслуговує на увагу ідея висадження дерев кожною із випускних груп, щоб можна було з часом пригадати роки свого зростання у доросле життя. Є ще одна потаємна мрія керівника закладу Галини Василівни Киричук – прийняти до дитячого садочка до сьогоднішньої кількості дітей – це 160, ще 30 дошкільнят.

Степан ШЕГДА.
На знімку:  колектив садочка.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%