Два звернення про один Томос

Два звернення про один Томос

Чергова сесія облради завершилася в останній день весни  одразу після 14.00, що стало своєрідним рекордом оперативності. В усякому випадку, багато попередніх засідань буквально тонули в дискусіях та виступах, і порядок денний виконувався хоч і без обідньої перерви, але часом і вже після часу на вечерю…

 

Слід зазначити, що в засіданні взяло участь аж двоє народних депутатів від Волині. Спочатку в залі був присутній Ігор Гузь (Володимир-Волинський округ №19, фракція «Народний фронт»), а потім завітав і його колега по фракції, лучанин Юрій Савчук.

Цікаво, що на початку сесії в залі були присутні представники чи керівники фактично всіх силових та контролюючих органів області, а от під завісу залишився лише один із них – прокурор області Анатолій Коцура.

У другій половині засідання, після виступу першого заступника голови облради Олександра Пирожика з приводу звернення до парламенту з вимогою ухвалити низку невідкладних законів, виникло певне пожвавлення. Традиційно активний Сергій Слабенко запитав в колеги, чи сам вірить Олександр Веніамінович, що нинішня Верховна Рада України схвалити запропоновані волинянами законопроекти? Чи це вже зробить новий парламент?

Олександр Пирожик зауважив, що не може розписуватися за законотворців, але висловив упевненість: треба спонукати парламент працювати на благо України, а не задля олігархів.

Його підтримав керівник фракції «Свобода» Анатолій Вітів.

Ігор Палиця, який цього дня був у доброму гуморі, наголосив:

«Це стосується усіх олігархів! З усіма треба боротися, правда?».

«Насправді йдеться про створення сприятливого інвестиційного клімату. Головне, правда, щоб у боротьбі з олігархами не знищити середній клас, який і так майже знищений… А спостереження в залі, в період, коли я був народним депутатом, підказує, що олігархи як такі не змінюються. Стають іншими тільки їхні прізвища…», – додав.

На репліку з залу, чи не забули про своїх олігархів, Ігор Палиця деталізував:
«Якби тут були олігархи, то вони б надовго не засиділися: перебралися б у Верховну Раду! Тому тут олігархів не шукайте…  Власне, чому ви, колеги з фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» боїтеся? Ми ж вашого олігарха не чіпаємо, в нього ж недоторканість…».

«Поки що!», – почувся невідомий голос…

Оливи в вогонь додали аж 2 проекти звернення щодо створення Єдиної помісної автокефальної православної церкви в Україні. Депутат Володимир Дейна («БПП «Солідарність») написав його до Президента Петра Порошенка і Верховної Ради, аби ті вже зверталися в Константинополь. Натомість заступник голови облради Роман Карпюк (ВО «Батьківщина»), пояснив, що підготував схожий, але вже безпосередньо на ім’я Вселенського патріарха Варфоломія, від якого і залежить надання Томосу.

Виникла нетривала дискусія, чого з цим зверненням наша облрада домагається?
Ігор Палиця був змушений пояснити, що Томос означає отримання права на створення самостійної канонічної церкви.

Тож і за це звернення більшість проголосувала. А ще присутні почули приємну інформацію, отриману головою від Фонду Віктора Пінчука. Ця структура підтвердила, що закупить необхідне обладнання та навчить ним користуватися персонал Перинатального центру на суму приблизно 10 млн грн. Це саме ті кошти, які так важко знайти в бюджеті області, аби сучасний центр для порятунку життя та лікування крихітних діток та їхніх мам, який почали споруджувати ще в 2001 р., нарешті запрацював.

Новину та рішення зятя екс-Президента Леоніда Кучми –  Віктора Пінчука (теж олігарха) – присутні зустріли оплесками.

І все б закінчилося на оптимістичній ноті, якби несподівано не підвела електронна система для голосування. «Віче» після останнього волевиявлення депутатів щодо змін у складі комісій «зависла», тож керуючий справами апарату облради Дмитро Дубняк оперативно прибув до інженерів, і вони перезавантажили комп’ютерний комплекс. Повторне натискування кнопок обійшлося без ексцесів. І на цьому сесійне засідання завершилося. Всі підвелися й дружно виконали Гімн України.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: депутати за роботою.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%