Дезертир Євтушок гуляє окупованим Луганськом…

Дезертир Євтушок гуляє окупованим Луганськом…

Двоє військовослужбовців 14-ї окремої механізованої бригади, які 26 травня самовільно залишили розташування військової частини на Донбасі та в «сірій зоні» були затримані т. зв. «народною міліцією «»ЛНР», – волиняни. Обидва активно каються перед бойовиками та беруть активну участь у пропагандистських акціях ОРДЛО.

 

Отже, хто ж потрапив у полон (чи перейшов на бік ворога?) зі зброєю в руках?

«Один із них – мешканець с. Гірка Полонка Луцького району Яків Веремейчик, інший – житель Любомля Юрій Євтушок. Про це «ВолиньPost» стало відомо з власних джерел. Інформацію про перебування військових у полоні підтвердили у прес-службі 14-ї окремої механізованої бригади. Утім, те, чи обоє чоловіків – волиняни, та інші деталі наразі не розголошують», – зазначається в «ВолиньPost».

У соцмережах також опублікували відео, на яких видно, що один з чоловіків перебуває у м. Первомайську, а інший – у м. Луганську.

І якщо Яків Веремейчик старший і менш говіркий, то молодий Юрій Євтушок перетворився на ходяче позорище України. Представник т. зв. «МВД ЛНР» «підполковник» Андрєй Марочко в супроводі співробітників пропагандистських російських і сепаратистських каналів провів бійцю-дезертирові «екскурсіями» окупованим ворогом обласним центром Луганщини. Показав і пам’ятник Тарасу Шевченку, і монумент Владіміру Лєніну.

Потім – підвів та по фотографував біля обеліска, встановленого біля споруди Луганської ОДА на честь загиблих тут у 2014 р. внаслідок обстрілу мирних жителів. Терористи говорять, що їх убили українські військові, хоча зазвичай подібні смертельні провокації вони здійснюють самі, б’ючи з «Градів» і артилерії по підконтрольній їм території.

Ось картинка з натури, змальована представниками порталу «Луганский информационный центр»:

«Приношу, конечно, свои извинения», – обратился боец ВСУ Юрий к прогуливающимся на площадке родителям и детям.

«Будем надеяться, у нас люди добрые и все-таки простят то, что вы сделали, но, хотя, это забыть невозможно», – сказал Марочко.

…Я не понимал, что здесь было до этого, так как я не стремился попасть в армию. Террористов я здесь не увидел, я ожидал увидеть, что после 2014 года, тут руины, но тут (в Луганске) я вижу, что люди стараются, восстанавливают все назад. Много детей, много молодежи», – отметил дезертир».

Крім того, насамкінець горе-вояка озвучив і такі речення з заздалегідь заготовленого новими власниками сценарію каяття Юрія Євтушка:

«Здесь живут мирные граждане, воевать здесь не с кем. Если будет опять наступление, то я не знаю, куда смотрят наши власти. Если снова окажусь в рядах ВСУ, я уволюсь, любым способом, по статье, тюрьма не тюрма. Так как нам доводили, думали, что здесь просто людей держат в заложниках, что мирных жителей тут особо нет. Военнослужащих я в городе видел единицы и без оружия. Агрессии от мирных жителей (в свой адрес) я не увидел… Разрывайте контракты, пацаны, здесь не с кем воевать, нет против кого»…

Зрозуміло, що після таких заяв Військова прокуратура просто зобов’язана порушити кримінальне провадження за фактом дезертирства та державної зради щодо обох військовослужбовців.

Цікаво, що 25 травня в долі колись 51-ої, а нині 14-ої ОМБр сталася ще одна важлива подія, пов’язана з підозрами в дезертирстві. Як зазначає «Новинарня», «всі справи по бійцям 51-ї бригади (спочатку фігурувало 1700 бійців, зараз близько 500), яких звинувачували у дезертирстві та самовільному залишенні частини – закриті у зв’язку з відсутністю складу злочину в діях бійців! Відомості про це 25 травня 2018 року внесені в ЄРДР».

Про це написав у «Фейсбуці» адвокат Василь Нагорний.

Як складеться доля Якова Веремейчика та Юрія Євтушка, наразі невідомо.

Світлана КОМА.

На фото «ЛИЦ»: Юрій Євтушок кається біля стели, встановленої з приводу обстрілу Луганської облдержадміністрації в 2014 р.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (306) - 85.7%
Пізно (13) - 3.6%
Яка різниця? (8) - 2.2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (16) - 4.5%
Мені байдуже (13) - 3.6%