Любов і голуби

Любов і голуби


Колишній військовий Петро Пінчук, який мешкає у центрі Луцька, на вулиці Винниченка, розводить голубів.

Петро Тимофійович закохався у таку справу ще в дитинстві. Розповідає: підштовхнув його до цього дід Микита, який мав голуб’ятню з породистими птахами. Через деякий час і сам змайстрував першу домівку для птахів. Тримав голубів і батько, за якими пан Петро часто доглядав. Щоправда, своє захоплення довелося відкласти надовго.

Вступив у військове училище, служив офіцером у Тамбові, потім у Луганську, а в 1991 р. переїхав до Луцька. І ось тут виникла ідея продовжити свою улюблену справу, яка є сенсом його життя. Написав заяву до міської ради, де отримав дозвіл на будівництво.

Просторого вольєра Петро Тимофійович зробив власноруч: прибрав сміття з двору, покосив бур’ян, насіяв трави та насадив троянд. Були, звісно, «доброзичливці», які писали заяви куди тільки можна, але образ на них пан Петро не тримає. На цю красу приходять подивитися лучани та гості міста.

Зараз там мешкає багато красенів, серед яких – орловські турмани, ростовські статні, якобіни, павичі…Має і спортивних голубів, ми їх знаємо як поштових. Усього 55 птахів… Засмучено говорить, що п’ять втратив, оскільки водії стали зовсім необережні.

«Висиджують у гніздах своє потомство голуби різних порід, – ділиться маленьким секретом чоловік. – Спортивні голуби – добрі годувальники. Не такі, як декоративні. Самка висиджує малечу 18 днів, а коли прохолодно – то 21. Упродовж цілого місяця вона – біля дитинчати, доки воно  самостійно не почне літати».

Розведення голубів вимагає і практичних навичок, і терплячості та обов’язково – знань. Петро Тимофійович багато читає літератури про життя своїх підопічних.

Мріє мати свій будинок, там тримав би значно більше…

«Ще кілька порід декоративних розведу – і, напевне, зупинюся», – розмірковує пан Петро.

Хоча спинитися йому буде несказанно важко. Бо любов до голубів у нього – на все життя.

Надія ПАНАСЮК, студентка Інституту філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки.

Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%