Як жили і з чим підемо у 2014-й

Як жили і з чим підемо у 2014-й

Є така традиція: на звершення року підводити підсумки, аналізувати і думати, як не повторити помилок минулого. Тож про те, чим жили 2013-го лучани – найбільші невдачі та найгучніші перемоги – та про плани на наступний рік ми запитали у тих, хто загалом і вершить долю міста.

Луцький міський голова Микола Романюк:

– Питання об’ємне... Тож, звісно, спробую окреслити лише деякі моменти. Дуже добре, що всі комунальні служби, які забезпечують життєдіяльність міста, спрацювали гарно. Маю на увазі бюджетну сферу, медицину, освіту, соціальні служби, транспорт, тепло-, водопостачання. Безперечно, не все було гладко, але проблеми, вважаю, дрібні. Основні об’єкти – створення Центру надання адміністративних послуг, який нині успішно працює. Також непогано попрацювали щодо амбулаторій сімейного типу, створили більше 200 місць у дитячих садочках. Звісно, хотілося більше. Якщо говорити про економіку, тобто промисловість, будівництво, то треба чітко аналізувати кожен показник, але міська рада допомагала тут, чим могла, адже не все у нашій компетенції. Щодо міжнародної співпраці, то сьогодні маємо додаткові міста-побратими у Швеції, Польщі, Литві, Греції, впроваджуємо міжнародні проекти: це і зоопарк, і проект, що стосується міських лікарень для хворих, котрі отримали важкі опіки, і щодо центру надання адміністративних послуг. Тож ми залучили додатково близько 2 мільйонів євро до міського бюджету.

Якщо говорити про галузь культури, то варто сказати про нові фестивалі, загалом відбувається хороший творчий пошук, цікавий лучанам та гостям міста. Можемо також відзначити гарні справи, що стосуються спорту, хоч і недопрацювань вистачає. Бо ж немає достатньо у місті спортивних майданчиків, хотілося б, аби краще й ефективніше працювали клуби за місцем проживання.

Крім того, робота міської ради була досить прозорою, є зворотний зв’язок із лучанами.

Ми пережили стихійні лиха – з цього теж зроблено серйозні висновки. Не стану приховувати: не так, як би хотілося, спрацювали структурні підрозділи міської ради, тож 2014-го будуть кадрові зміни.

А планів уже намічено достатньо. Робота плавно перейде у наступний рік. На черговому засіданні виконкому ми окреслили окремі пункти, тож деякі просто назву: це і капітальний ремонт фонтану на проспекті Волі та благоустрій прилеглої території, розробка схеми санітарної очистки міста, проведення нормативної грошової оцінки земель Луцька, розробка стратегії міста до 2020-го, підвищення рівня безпеки дорожнього руху за допомогою сучасних технічних засобів регулювання. Також, звісно, сприятимемо створенню та роботі ОСББ у Луцьку, проведенню капітальних ремонтів житлових будинків комунальної власності, будівництву доступного житла, розширюватимемо міжнародне співробітництво.

То – лише маленька частинка на перший погляд маленьких, але таких важливих для міста і його людей справ. Для цього працюємо, заради цього живемо.


Секретар Луцької міської ради Григорій Пустовіт:

– Невдач не було, але не все заплановане реалізовано. На жаль, непрофесійні дії Уряду, затримка коштів казначейством, необхідність повернення боргів, зроблених попередниками, не могли не вплинути на роботу міської ради.
2013-го Луцька міська рада провела 13 сесійних засідань, на яких розглянули 1237 питань та прийняли 1087 рішень. Депутати за звітний період підтримали 222 депутатських запити, через відділ секретаріату направили 302 звернення.
Тричі відбулися Дні депутата, обранці луцької громади не стали осторонь реалізації стратегічного курсу країни, спрямованого на підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Першочергово наступного року плануємо посилити роботу із виконання доручень виборців, прийняти збалансований бюджет міста, в якому будуть передбачені витрати на першочергові потреби громади.


Голова постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму Павло Данильчук:

– Говоритиму про конкретне. Ми ініціювали питання реконструкції дитячих та спортивних майданчиків. Постійно піднімаємо це питання на сесії, пропонуємо, аби в бюджеті було закладено достатні кошти. Є результат: минулого року на це виділили 200 тисяч гривень. Тож ми змогли зробити чимало. Не стану зараз називати всі майданчики та дворові території, які вдалося реконструювати – все це буде у нашому звіті на сайті Луцької міської ради в деталях.

Ще один момент – футбольні поля. Там є проблеми із благоустроєм, землі беруть під забудову. Тож ці питання тримаємо на контролі і намагатимемося вирішити. В принципі, розповідаючи про роботу, уже дещо окреслив плани на майбутній рік.

Згадаю ще про концепцію розвитку велоінфраструктури міста.


Голова фракції Європейської партії України Олена Голєва:

– Наша партія стала першою політичною силою у державі, котра отримала повноправне членство в політичній структурі, представленій в Європарламенті. Незважаючи на результати виборів до парламенту, соціальна програма безкоштовної підтримки всіх, хто цього потребує, «Народний адвокат» продовжує активно працювати. Станом на сьогодні у 2013 році ще більше волинян, а саме – 2183 людини – отримали безкоштовну юридичну допомогу. За сприяння нашої політсили Європейським судом із прав людини були винесені рішення, що стосуються невиплат людям, які мають статус «дитина війни», постраждалим під час ліквідації на Чорнобильській АЕС, учасникам бойових дій у Афганістані, стягнень грошових коштів із ПАТ КБ «Західінкомбанк». Окрім належних виплат, їм присуджено і матеріальну та моральну шкоду у немалих розмірах.

Робота стане ще активнішою. Ми збільшили кількість юристів, не опускаємо рук та будемо продовжувати боротьбу за гідне майбутнє!


Заступник голови постійної комісії з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності та регламенту Андрій Осіпов:

– 2013-й став непростим і водночас визначальним як для лучан, так і українців загалом. Суспільство прокинулося. У стандартній системі влади з’явилася третя сила, яка здатна самоорганізуватися – Євромайдан. Це змусить систему влади стати якісно іншою. Нас чекає революція. Вона в першу чергу буде в наших головах, душах. Тепер люди не боятимуться протистояти беззаконню і несправедливості. Україна перехворіла на недугу байдужості... Знаєте, все, що відбувається – то подарунок Бога нашому народові.

Щодо роботи комісії, справами котрої як голова тимчасово займаюся після смерті голови Андрія Калахана, то можу лише відзначити, що ми завжди давали висновки принципові і справедливі. Працювали і працюватимемо для того, аби лучани у своєму рідному місті почувалися якомога захищенішими. На особливому контролі – перевезення пільгових категорій громадян.


Голова групи «Рідне місто» Євгеній Ткачук:

– Рік був дуже насиченим. Не стану заперечувати, що в основному робота, котрою займаюся, стосується жителів мікрорайону, де обирався, – ДПЗ. Дуже гарні двори облаштовано біля будинків Грабовського, 7, 7А, 9, також – Шота Руставелі, 10. Там нині асфальтове покриття, є пішохідні доріжки, новий дитячий майданчик, відремонтовані майданчики, що були. Також це стосується і критих маршрутних зупинок. Ми об’єднали зусилля із Миколою Яручиком, тож тепер разом працюємо на двох округах. Іноді робимо своїм коштом. Часто оформляємо депутатські запити.

Така робота триватиме. Правда, шкода, що у нас бюджет не такий, наприклад, як у польському Любліні. Там для потреб інфраструктури виділяється мільярд євро на рік. Але треба вирішувати питання тими грішми, які є.

Одна з моїх ініціатив – розгляд земельних питань у числі перших. Тим більше, що на комісії ми розглядаємо все детально, тож на сесії приймаємо їх частково пакетами. Та й група «Рідне місто», вважаю, працює плідно, бо в ній – депутати відповідальні, люди, які в житті чогось досягнули.


Голова постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Олег Чернецький:

– Якщо не заперечуєте, розпочну з невдач 2013-го. То – недофінансування бюджету міста, його недовиконання. Звісно, така або ж подібна ситуація всюди в Україні, але ми все одно повинні про це говорити.

Крім того, не схвалюю, що земельні ділянки були передані в оренду  не на завжди зрозумілих умовах, тоді як чимало можна було продати з аукціону й отримати значні надходження в бюджет міста.

А ще ситуація із підписанням Угоди з ЄС…

Було й хороше. Коли приймали бюджет на 2013-й, усі політсили конструктивно підійшли до цього питання і приймали більш-менш злагоджені рішення.

А про мрії і плани на рік прийдешній можу сказати таке: нам потрібен бюджет, він має бути прийнятий вчасно, інакше... Хотілося б не відходити від європейського курсу, налагоджувати співпрацю з європейськими країнами. А щодо нашого міста, то маю два найбільших побажання: це підземні переходи (треба, аби нарешті вистачило на це грошей) та наявність у Луцьку громадських туалетів.


Голова постійної комісії з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою Олександр Семенюк:

– Щодо завдань комісії: найголовніше, що ми затвердили, – план зонування у Луцьку, який після генерального плану є чи не основним документом. Головне, аби зараз відбулася проплата через казначейство проектному інституту, аби він розробив його. Ми не встигли цього у 2013-му. То – один із недоліків.

Шкода, що не вдалося виконати всіх зобов’язань перед лучанами щодо ремонту дворів, перелік яких ми затвердили на сесії. Просто не вистачило грошей у закладеному кошторисі, бо ремонт в окремих коштував дорожче запланованого.

Але багато зроблено: окремі двори, під’їзди, сходи або реконструювали, або й повністю відновили. Така робота й надалі триватиме.


Голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження Роман Бондарук:

– Розпочну з хорошого. На моє переконання, найбільший успіх – реформа ЖКГ, створення ОСББ. Цього року ми були найкращі не лише в області, а й в Україні. У нас працює дві програми, затверджені міською радою: одна передбачає  підтримку розвитку ОСББ – фінансування капітального ремонту будинків та гроші на енергоефективність (цього року було передбачено 1 мільйон гривень), інша – відшкодування відсоткової ставки за зручними кредитами. Також ефективно спрацювала. Тож ми довели, що, залучивши людей, можемо суттєво покращувати становище.

Оскільки я є членом Національної ради при Кабінеті Міністрів з підтримки розвитку ОСББ, то багато їздив на різноманітні все-українські та міжнародні семінари. Приємно сказати, що представники багатьох міст держави та й інших країн визнавали, що у них такого, як у нас, немає. Тож ми – лідери.

Щодо негативу. Вважаю, що про ці процеси мало розповідається. Адже для того, аби люди захотіли щось змінити, їм треба показати переваги. Очевидно, все пов’язано із недостачею фінансів.

Наступного року працюватимемо над якістю надання житлово-комунальних послуг – будемо вивчати і використовувати  досвід колег із Вінниці.


Голова фракції Партії регіонів Іван Смоленг:

– Якщо говорити про невдачі... Ми втратили однопартійця – депутата-мажоритарника Леоніда Лабу... Ще одне: програли вибори на 10-му окрузі, хоча й результат досить стабільний. Є й свої плюси: ми перемогли три основних опозиційних сили.

Щодо показників. Працювали, працюємо і працюватимемо за програмами обласними та міськими. Зроблено: відкрили новий садочок, також добудовуємо школу, відремонтували драмтеатр. Дороги. У Луцьку вони набагато кращі, як, скажімо, у Рівному. Цього року з обласного бюджету на це виділено 30 мільйонів гривень, минулого – 3-4 мільйони. Як би сьогодні не критикували владу, справи таки свідчать про те, що людей чують і допомагають.

Щодо програми «Будуємо нову Волинь». Не вдалося виконати зобов’язань щодо електротранспорту – то стане одним із нагальних завдань 2014-го. Тож намагатимемося за можливості оновити цей машинний парк. Дороги, дворові території – теж у пріоритеті.

Наступний рік – час підготовки до президентських виборів. Буде багато політики. Треба, аби в місті об’єдналися всі сили, щоб була добра господарка: взимку щоб не засипало снігом, а весною не затоплювало.


Голова фракції «Наша Україна», голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, мови Анатолій Пархом’юк:

– Якщо коротко, то можна сказати, що робота була позитивною: і в групі «Рідне місто», і в комісії. Ми ініціювали багато рішень, розглядали чимало питань, що стосувалися життєдіяльності і соціального забезпечення життя міста. Питання різні: починаючи із проблем зовнішнього освітлення у житлових мікрорайонах та завершуючи такими великими капіталовкладеннями як прокладання доріг, комунікацій, асфальтування дворів.

Оцінюючи діяльність міської ради загалом, можу зазначити, що надто   багато часу ми приділяли врегулюванню процесу прийняття рішень. На важливе не вистачало сил.

Плани. Першочергово треба розібратися із бюджетом, бо ж для того, аби про щось думати, треба бачити реальні цифри. Але вже можемо говорити про вирішення проблемних моментів: необхідно зробити реєстр пам’яток архітектури. Бо ж якщо ми бачимо розвиток міста у туристичному плані – без цього ніяк. Також фестивалі, які ми започаткували 2013-го, будемо й надалі розвивати.


Голова постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства Ганна Кравчук:

– Завдяки консолідації коштів Державного бюджету, обласного, місцевого та коштів благодійних фондів «Новий Луцьк», «Рідна Волинь» медицина Луцька зробила вагомий крок уперед: зміцнили матеріально-технічну базу лікувальних закладів. Успішно втілюється в життя регіональна програма із запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард», прийнята Волинською обласною радою, діє центр медичних оглядів школярів у дитячій поліклініці. З метою профілактики онкологічних захворювань кишківника в поліклініках міста відкрили кабінети для проведення колоноскопій. Провели реорганізацію Луцької станції швидкої допомоги, успішно працюють пункти із надання невідкладної допомоги пацієнтам при поліклініках, оновили автопарк пунктів невідкладної допомоги, що дало змогу протягом години здійснювати доїзд до пацієнта.  

Цей перелік можна продовжувати, що особливо приємно. Наступного року ми знову братимемося за основні для лучан питання: вони стосуються їхнього здоров’я.


Голова фракції «ВО «Свобода», голова постійної комісії з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва Юрій Вега:

– Важких невдач чи провалів не бачу, але... Ми цього року втратили нашого однопартійця Андрія Калахана... З досягнень: не будуємо свою діяльність на яскравих речах, хоча нашій партії іноді таке закидають. Займаємося переважно рутинною, на перший погляд, не надто значною роботою, котра забирає багато сил і часу.

Ми провели через міську раду питання про забезпечення наших дітей підручниками з історії, що є альтернативою „табачницьким”, які викривляють факти. Ми успішно супротивилися спробам дерибану комунального майна. Це і незаконне виділення земель (близько 1 гектара) під забудову у парку 900-річчя Луцька, питання так званої медичної реформи...

Запитувала Світлана ДУМСЬКА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%