Депутатський День міліції

Депутатський День міліції Сивочола лучанка Лариса Франчко з милицею прийшла на сесію Волинської облради, аби прочитати депутатам вірша про думи столітнього стола й надихнути їх реанімувати санаторій в с. Журавичі Ківерцівського р-ну. «Болить, а я йду…» – говорила жінка римами. Звідки їй, старенькій, знати, що наразі принаймні частині обранців болить дещо інше. 20-го грудня у сесійній залі знову не знайшли компромісу щодо порядку денного. Знову була міліція (хоча в цей день у міліціонерів – професійне свято), гасла, діти з плакатами… А в коридах на декого з депутатів чатували слідчі прокуратури. Було все. Не було тільки – сесії.
Чергова спроба провести позачергове зібрання облради лопнула, наче мильна кулька. Сесійна зала, правда, цього разу дещо різнилася від попередньої. У ній з’явилася новорічна ялинка. Але зеленій красуні з білосніжними прикрасами не вдалося внести в гарячу атмосферу святкового настрою. Вона самотньо і навіть недоречно мерехтіла за спинами обранців…
Уранці зареєструвалося 56 депутатів. Після вручення низки державних нагород пролунала заява Петра Олешка: обранець прийняв рішення увійти до депутатської групи «Нова Волинь». Здивування заява не викликала: із колишніми партійними колегами з «Батьківщини» Петро Степанович давно побив горщики.
Робота закипіла, коли настала черга запитів та запитань. Євген Недищук («Батьківщина») звернувся до керівника головного управління юстиції у Волинській області: родину з Нововолинська, на його переконання, передчасно виселяють з помешкання. На вулиці ризикують опинитися двоє хворих дітей. Бабуся погрожує самоспаленням. На що голова облдержадміністрації Борис Клімчук реагує миттєво: просить керівництво органів юстиції негайно розібратися у ситуації й доповісти про наслідки.
Згодом Ігор Гузь («Батьківщина») озвучує запит, в якому закликає до відставки прокурора області Андрія Параки та начальника УМВСУ у Волинській області Олександра Терещука. Принагідно інформує: вранці дорогу його авто перегородив автомобіль із правоохоронцями. У такий «ганебний», на його думку, спосіб міліція вручила активісту Євромайдану повідомлення про підозру у правопорушеннях, повістку про виклик до слідчого та повідомлення про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Однак  запит не підтримали. Проти тиску влади на учасників Євромайдану виступили й Олександр Пирожик («Свобода») та Валентина Блінова («Батьківщина»). А депутат від Партії регіонів Олександр Курилюк продемонстрував і прокоментував відео, на якому ще 23 листопада на вулицях столиці у натовпі людей, що брали участь у сутичці з правоохоронцями, помітили депутатів Луцької міської ради Петра Данильчука та облради Ігоря Гузя.
У запиті Антона Турака (позафракційний) – ні краплини майданівських емоцій. Депутата хвилювала якість харчування у садочках, зокрема – молокопродуктів, й необхідність посилення контролю у цій сфері. Більшість проголосувала «за». Нашоукраїнець Володимир Навроцький адресував запит прокуророві області з приводу того, що помічник першого заступника голови облради не працює за посадовими обов’язками. Перебуваючи у штаті апарату облради, нібито насправді трудиться у прес-службі Партії регіонів. Правда, Юрій Лобач тут же заперечив інформацію. Та й обранці Навроцького не підтримали. Анатолій Грицюк («Батьківщина») вкотре поцікавився, як виконується указ Президента щодо створення національного природного парку «Цуманська пуща» (теж безрезультатно).
На завершення депутати погодилися дати слово лучанці Ларисі Франчко. Жінка була на одній із комісій облради і висловила бажання виступити на сесії. Волинянка зібрала понад 250 підписів за те, аби в області відновили санаторій у с. Журавичі Ківерцівського р-ну. Був час, коли там зцілювали людей. Зараз же – руїни… А санаторій належав до комунальної власності. Лариса Франчко просить обранців звернутися до керівника Державного лісового агентства України Віктора Сівця, аби той «віддав санаторій». А ні – вона поїде до нього в столицю. Зібрані підписи та письмове прохання вона передали до секретаріату ради.
На цьому робота фактично завершилася. Бо дійти згоди щодо того, яким має бути порядок денний, лідерам фракцій в черговий раз не вдалося. Опозиція наполягала, аби розглядали її варіант, в якому враховані питання про недовіру Борисові Клімчуку та звільнення Володимира Войтовича. Фракція Партії регіонів погоджувалася працювати тільки з порядком денним із трьох проектів рішень (де лише звернення з приводу суспільно-політичних подій)…
«Ви добре розумієте, що ми не підтримаємо ваш варіант. Як і те, що відставки не відбудеться, – звернувся до представників опозиційних фракцій Борис Клімчук (депгрупа «Нова Волинь»). – Так уже склалося, що нас такими обрали… Визріває правильне рішення: робити перерву і радитися лідерам фракцій».
Зрештою, так і сталося… Після 10-хвилинної перерви, яку оголошували на прохання біло-сердешних, як тільки депутати зареєструвалися, до зали вбіг Ігор Гузь і повідомив: у коридорі невідомі з прокуратури намагаються йому «щось вручити». Опозиція пішла захищати колегу. Як з’ясувалося, слідчі прокуратури області дійсно прийшли до облради, аби вручити повітку на допит кільком депутатам. Спроба зірвалася. Ігор Володимирович із допомогою народного депутата Анатолія Вітіва та ще кількох «бойових побратимів» довів, що воліє отримати повідомлення в інший спосіб. Як хотів, так і сталося: повістку ввечері йому вручили біля дому…
Тим часом Володимир Войтович закрив сесію. На обід депутати пішли за графіком… А потім – спалили кілька тонн бензину, доки машинами доїхали до місць проживання.

Олена ЛІВІЦЬКА.
Н а фото автора: Сергій Слабенко у стилі "ностальджи"; Лариса Франчко у сесійній залі; віч-на-віч із прокурорськими слідчими; ялинка натякала на свято.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (193) - 86.2%
Пізно (7) - 3.1%
Яка різниця? (7) - 3.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (9) - 4%
Мені байдуже (7) - 3.1%