Стратегічні напрямки

Стратегічні напрямки


Друге пленарне засідання 42-ї сесії Луцької міської ради, під час якого розглянуто більше 20 питань, засвідчило, що депутатський корпус основну ставку робить на структурні зміни в перспективних планах розвитку обласного центру.

Так, обранці громади внесли зміни до Програми соціального захисту населення міста на 2016-2020 рр., затвердженої рішенням міської ради від 28 жовтня 2015 р. №80/12, Програми профілактики рецидивної злочинності та правопорушень у місті Луцьку на 2018-2020 рр., Програми розвитку Луцького підприємства електротранспорту на 2016-2020 рр., а також затвердили реєстр адміністративних послуг. 
Тож найближчим часом в Центрі надання адміністративних послуг м. Луцька можна буде оформити перерахунок пенсії, отримати пенсійне посвідчення і послуги з реєстрації автомобіля, складання іспитів на отримання посвідчення водія тощо.
Крім цього, для комплексного вирішення питань соціального напрямку та одержання повного пакета соціальних послуг громадянами міста в одному приміщенні (з врахуванням потреб людей із обмеженими фізичними можливостями) депутати міської ради ухвалили рішення «Про створення Центру соціальних послуг «Прозорий офіс» у м. Луцьку», що дозволить об’єднати роботу всіх дотичних до надання соціальних послуг структур та вивести надання цих послуг на якісно новий рівень. Усі послуги надаватимуться в одному приміщенні, яке буде доступне, насамперед, і для осіб із обмеженими фізичними можливостями. «Прозорий офіс» запрацює у приміщенні РАГСу за адресою: пр-т Соборності, 18, на його реконструкцію будуть залучені кошти не лише з луцького, але і з Державного бюджету.

Відповідне рішення ухвалили депутати на другому пленарному засіданні 42 сесії міськради.
На повну силу почало функціонувати й новостворене комунальне підприємство «Луцькі ринки», яке очолив досвідчений менеджер Ігор Корольчук.  Підприємству надано земельну ділянку на вул. Карпенка-Карого, 1 площею 3,5294 га для обслуговування ринку «Завокзальний», яка раніше була в оренді Облспоживспілки. Ця структура виступала в ролі такого собі посередника між органом місцевого самоврядування та підприємцями, отримуючи кошти за неіснуючі послуги. 
Начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала пояснив депутатам, що земельна ділянка ринку «Завокзальний» зареєстрована в реєстрі прав комунальної власності Луцької міської ради, тобто – цю ділянку орган місцевого самоврядування може надавати своєму комунальному підприємству без будь-яких конкурсів, а лише за рішенням сесії.


Відтак, після його ухвалення на черговому засіданні виконкому встановлюються тарифи оренди торгових місць, і лише після цього з підприємцями будуть укладатися договори.
Тож керівник фракції УКРОПу, радник міського голови Ігор Поліщук подякував колегам за ухвалення цього рішення, яке «спрямоване на захист інтересів міста». 
«Це – ще одна передумова для наповнення бюджету. Нам не потрібні посередники!», – висловив Ігор Поліщук загальну оцінку ситуації.
Ще один крок до раціонального використання майна територіальної громади м. Луцька – роботи з реконструкції Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. Як розповіла депутатам начальник відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко, до органу самоврядування обласного центру звернулося управління капітального будівництва облдержадміністрації. Воно – замовник виконання робіт із реконструкції цього центру під амбулаторію, але потрібен дозвіл, бо власником споруди є міська громада. Оскільки реконструкція буде проводитися в рамках проекту Світового банку, то обранці громади підтримали проект рішення про надання дозволу на реконструкцію Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

Щодо раціонального підходу до вирішення фінансових питань та максимального залучення коштів з поза меж міського бюджету, то слід звернути увагу на ще одне важливе рішення сесії. Депутати збільшили до 1,5%  плату за земельні ділянки, надані для залізниці. Раніше залізничне відомство платило лише 0,25% . Таким чином, бюджет міста недоотримав понад 800 тис. грн земельного податку від ПАТ «Укрзалізниця». Зміни, запропоновані проектом рішення, компенсують втрати бюджету міста вже до закінчення цього року.
На розгляд сесії також виносилися проекти рішень про надання дозволу на коригування проекту детального плану території.
Насамперед слід звернути увагу на затверджені зміни в межах вул. Львівської, Цегельної та Супутника. У пояснювальній записці до проекту рішення йшлося про те, що виконавчим комітетом Луцької міської ради 1 червня 2016 р.  №314-1 було прийнято рішення про затвердження коригування детального плану території в межах зазначених вулиць. Водночас у Луцьку міськраду звернулося Управління Єпархії УПЦ КП із клопотанням внести зміни до проекту детального плану території в межах вул. Львівської, Цегельної та Супутника у у зв’язку із зміною проектних рішень. Тому виникла необхідність коригування проекту детального плану території, адже в цьому районі буде зведено православний храм із рекреаційною територією, а також у намірах – розміщення комплексу церковних споруд та облаштування паркінгу.

Крім цього, депутатами був розглянутий і схвалений ще один проект рішення про надання дозволу на коригування проекту детального плану території в межах вул. Дубнівської, Глушець та Архітектора Метельницького. Слід зазначити, що на засідання виконавчого комітету міської ради від 28 березня 2017 р. було прийняте рішення виконкому міськради №150-1 про затвердження детального плану території в межах вище названих вулиць. Відтак, у міськраду звернулося керівництво ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» з проханням внести зміни до детального плану території з намірами будівництва житлового кварталу на земельній ділянці між вул. Дубнівською і Глушець. Як пояснював раніше начальник управління містобудування та архітектури Леонід Герасимюк, будівельне підприємство свого часу придбало колишній маслозавод і на його місці буде зводити житлові будинки.  
Ще до сесійного засідання представники органу місцевого самоврядування провели переговори, і на цей момент всі зацікавлені сторони визначають проектувальника, який буде розробляти планування. Основна вимога міської влади до ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» – спорудження окремого ДНЗ, а також – надані квартири на квартирну чергу для лучан.
Відтак, друге пленарне засідання 42 сесії міськради засвідчило, що депутатський корпус та виконавчі структури вміло визначають пріоритети в своїй роботі на користь громади м. Луцька та підтримують стратегічні інфраструктурні проекти.

Світлана КОМА.

На фото автора та Ольги КОНОНЧУК: депутати обговорюють проекти рішень; Григорій Пустовіт та Ігор Поліщук у сесійній залі; роздуми у фракції «Самопомочі»; РАГС, де відкриється «Прозорий офіс»; сучасний вигляд «Варшавського» ринку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%