«Еталон» чистоти та порядку

«Еталон» чистоти та порядку


Будучи у Горохові, мимоволі звернули увагу на порядок у скверах та побіля майданчиків, чистоту міських вулиць. За це похвального слова, на думку очільника тутешньої громади Віктора Годика, заслуговує колектив комунального господарства «Еталон», що його очолює Анатолій Клемба.

Анатолій Богданович не приховує, що до пропозиції Віктора Леонідовича на початку поставився скептично: який там порядок можна навести у місті, коли навіть власне подвір’я тримати у чистоті проблематично. Там один господар смітить, а тут тисячі громадян лише своїх, не говорячи про приїжджих. Один кинув недопалок, інший обгортку з морозива чи фантик з цукерки. За кожним не встежиш. Та після деяких вагань погодився. Спробувати можна. А коли вже взявся, то вирішив, що працювати абияк не дозволить нікому. Високу планку відповідальності поставив і перед собою.
– Прийшов у комунальне господарство вісім років тому, – мовить керівник підприємства. – Прийшов, можна сказати, на голе місце. Ні колективу, ні знаряддя праці, крім кількох лопат та віників. І тих, як кіт наплакав. Про техніку мовчу. Хто ж буде триматися такої структури. Людям хочеться мати нормальну роботу і відповідно зарплату. Починати треба було з підбору кадрів, придбання техніки та трудової дисципліни. Добре, що міська влада не залишила нас сам на сам з проблемами. Голова допомагав, чим міг і як міг.
– Добре, що до нас прийшли гарні молоді хлопці, – доєднується до розмови головний бухгалтер «Еталону» Людмила Киселюк. – Бо якийсь період у нас була велика проблема з кадрами. А тут все вирішилося само собою. Молоді люди не хочуть відбувати якусь повинність, а прагнуть працювати та заробляти реальні гроші. Минув той час, коли на комунальне підприємство дивилися як на щось несусвітнє і махали на нього рукою. Тепер кожен прагне жити в чистоті та комфорті. Кому приємно ходити вулицею, на якій валяються купи сміття.
Усі ми щоденно прибираємо у своїх оселях, незалежно чи це приватний будинок, чи комунальної власності. Намагаємося повсякчас підтримувати чистоту та порядок. Місто – це спільний дім тисяч людей. І не тільки для його жителів, а й для гостей, які щоденно приїжджають кожен у своїх справах. Берегти та підтримувати його чистоту маємо спільними зусиллями. У цьому плані народ вірно підмітив: чисто там, де не смітять. У квартирі ніхто з нас не кине на долівку недопалка чи обгортку з цукерки. Чому ж дехто подібне дозволяє собі на вулиці? Мовляв, є відповідні служби, тож приберуть. Безперечно, вони це зроблять, але спершу подумайте, що казатимуть про вас, як оцінять таку незугарну поведінку? І в сім’ї, і в школі нам постійно нагадували про культуру поведінки. Вона має стати взірцем для кожного. 
Чому забуваємо таку звичну річ? Невже у такий спосіб намагаємося виділитися? Та це не той випадок. Люди подібні вчинки осуджують і засуджують. Поза очі вас назвуть не тільки невігласом чи нечипарою, а поганим ягням, котре саме собі гадить.  

Сьогодні комунальники на коні. І в прямому, і в переносному значенні цього слова. За останні роки прикупили чимало нової техніки. Торік придбали автомобіль для посипання доріг, а також нову вишку, оскільки стара вийшла з ладу. Тут щиро вдячні благодійному фондові «Європейський вибір», який допоміг придбати новий МТЗ-82. До послуг комунальників також трактор «Дон-Фен-244 Є з щіткою для підмітання вулиць». З появою техніки появилися і люди. Відслуживши строкову, у колектив комунальників прийшов Анатолій Шмід. Пораділи тут і двадцятилітньому Іванові Сойні, також нещодавньому строковику.
Добре слово мовлять тут і про багатодітного батька, у сім’ї якого виховується 6 дітей, Ігоря Мельничука. Чоловік, якого характеризують одним ємким словом – «толковий», – дуже трудолюбивий та дисциплінований. Незважаючи на те, що мусить щодня добиратися у Горохів із Мар’янівки, не було випадку запізнення. Чудові відгуки почули і про техніка-електрика Володимира Дикуна, який, окрім основної роботи, нерідко виконує обов’язки слюсаря з обслуговування техніки. Зараз у колективі – майже три десятки працівників, у тому числі 7 двірників. Про кожного у керівництва лиш добрі слова: знаючі, ініціативні, трудяги. 
– З випадковими людьми розстаємося швидко і безболісно, – – резюмує Анатолій Богданович. – Іти однією дорогою з «літунами» не випадає. Маємо стати дружним колективом, кожному членові якого повинна боліти душа за чистоту рідного міста… А ще ставку зробили на молодих…
Добре зарекомендувала себе і майстер з благоустрою Наталія Косинська. Сумлінна, відповідальна, працьовита, вимоглива до себе і підлеглих. До снаги їй інші керівники структурних підрозділів: Олена Янюк та Любов Філюк, які успішно справляються з поставленими завданнями та забезпечують стабільну роботу організації. Чимала заслуга у загальному успіху працівниць Орисі Горбенко, Світлани Іщук, Любові Веремчук, Віри Вітюк, Людмили Воскресенської та Валентини Войтович. Як результат, в «Еталоні» давно забули, що таке заборгованість. Зарплату люди отримують вчасно. Середньомісячна дотягує до 5 тис. грн. Загальний дохід підприємства торік сягнув понад 3 млн грн. Заробляють де тільки можна. Завдяки сортуванню сміття минулого року здали десять тонн макулатури, отримані кошти також пішли у касу підприємства.
– Звичайно, маємо і певні проблеми, – відверто зізнається Анатолій Клемба. – Ми не зуміли стовідсотково охопити угодами усіх жителів міста щодо вивезення твердих відходів. На жаль, далеко не всі зрозуміли, наскільки це важливо. Біля усіх багатоповерхівок поставили контейнери, гірша ситуація з приватним сектором. Назріває проблема і зі сміттєзвалищем. Уже років три триває розмова про відведення земельної ділянки під нове. З подібним явищем, знаю, стикаються і в інших містах. Коли не будемо сортувати, наробимо самі собі біди. Тішить, що знаходимо розуміння у нашому міському самоврядному органі, від якого цьогоріч отримали 2 млн грн на розвиток.
Анатолій Богданович завершує розмову на оптимістичній ноті і це вселяє впевненість, що комунальники і далі радуватимуть жителів та гостей міста чистотою та зразковим порядком на всій території.

Сергій ЦЮРИЦЬ,
Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото авторів: директор комунального підприємства «Еталон» Анатолій Клемба; на вулицях Горохова.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 57.1%
Пізно (1) - 7.1%
Яка різниця? (1) - 7.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (3) - 21.4%