З диктатом монополіста – боротися спільно!

З диктатом монополіста – боротися спільно!

Навіть листоноша Пєчкін не вижив би в реаліях «Укрпошти», а про читачів і творців газет і говорити не варто…

 

12 червня у конференц-залі НСЖУ відбулась робоча зустріч редакторів національних та місцевих газет, активістів та керівництва ПАТ «Укрпошта» щодо тарифів на доставку газет передплатникам та хід передплати. НСЖУ уже звернулося до керівництва країни (відповідно до рішень правління найбільшого творчого об’єднання в державі) з закликом прийняття невідкладних рішень щодо негайного захисту українських видань. Тепер слово повинні сказати редактори місцевих медіа.

«На жаль, дискусія, була вкрай напруженою, адже тарифи на доставку газет зростають, розрахунки з видавцями затримуються, згортається робота поштових відділень та масовими є нарікання на неякісну поштову доставку газет. Перший заступник гендиректора ПАТ «Укрпошта» Олександр Чернявський намагається аргументувати дії менеджменту ПАТ «Укрпошта» госпрозрахунковою оптимізацією, але фактично її результатом є погіршення поштової доставки друкованих видань та відмова українців від читання газет», – зазначає Служба інформації НСЖУ.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко вже звернулося до керівництва країни (відповідно до рішень Правління) із закликом прийняття рішень щодо втілення протекціоністської політики в інтересах українських видань (критичною є ситуація з поштовою доставкою та різким здорожчанням газетного паперу).

Водночас керівництво Спілки звернулося до редакторів місцевих газет із проханням надати до НСЖУ коментарі щодо діяльності системи «Укрпошти», ходу передплати на друге півріччя 2018 р., розміру поштових тарифів. Отримані коментарі від редакцій газет будуть передані до Кабінету Міністрів та сприятимуть активу НСЖУ у відстоюванні інтересів газетярів та читачів.

Нагадаємо: одностороннє підвищення тарифів із боку ПАТ «Укрпошта» – це системне явище. З 1 січня 2014 р., наприклад, ПАТ  «Укрпошта» вирішила підвищити тарифи на 45% на доставку періодичних видань для населення і підприємств.

«Тільки так вона може покрити збитки, що виникли від зменшення кількості доставки періодики і тим ж не закривати поштові відділення по країні. Підвищення вартості послуг може призвести до подорожчання самої передплати на друковані видання на 10-15%, оскільки вартість доставки газет і журналів не є головним чинником формування вартості передплатних видань. Куди більше на вартість самих передплатних видань впливає вартість їх друку і доходи видання», – намагався тоді захистити на сторінках порталу «Іpress» представників «антинародного режиму» президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Але навіть після «Революції гідності» нічого на краще не змінилося. Лише погіршилося для читачів газет та журналістів…

Наш кор.

На фото порталу «Іpress»: кадр із мультика про листоношу Пєчкіна.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (542) - 87.8%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%