Поєднуємо приємне з корисним

Поєднуємо приємне з корисним

Заочне навчання: фінансова незалежність та ґрунтовні знання.

Ще 20 років тому, щоб навчатися на заочній формі навчання, при вступі необхідно було обов’язково  надати довідку з місця роботи. Тоді «заочку» обирали зазвичай дорослі, які бажали підвищити кваліфікацію. Нині ж «заочка» значно помолодшала. Тому в абітурієнтів все частіше виникають запитання: «Яку форму навчання обрати»? 
Все більше бажаючих вступити на заочне відділення, адже воліють придбати практичні навички на роботі вже з молоду. А досвід після закінчення навчального закладу буде неодмінною перевагою у резюме. Поєднувати навчання та роботу непросто, але можливо, Коледж технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки уже понад півстоліття пропонує навчання без відриву від виробництва.
Заочне відділення коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки розпочало свою діяльність з часу заснування навчального закладу. За цей час змінювалися напрямки підготовки, але незмінним залишалося одне – висока якість освіти та затребуваність випускників коледж на ринку праці. 
Що спонукає студентів обирати цей непростий шлях та поєднувати навчання та роботу? 
– Багато молодих мам, перебуваючи в декретній відпустці, не можуть щодня їздити на навчання, проводячи там по кілька годин, оскільки маленька дитина потребує особливого догляду.
– Деякі юнаки та дівчата змушені після школи йти працювати або просто хочуть якомога раніше здобути необхідний досвід. Для них заочна освіта - оптимальний вихід.
– Варто врахувати і щорічну вартість оплати за навчання – зазвичай вона нижча, ніж оплата за навчання на денній формі. 
– Самостійне планування занять. Шукати матеріал по темі, складати конспекти, обробляти отриману інформацію набагато простіше, встановивши індивідуальний режим дня. Однак подібний графік передбачає високу ступінь організованості і відповідальності, адже спокуса знайти більш цікаві заняття дуже велика.
– Багато жителів віддалених куточків краю з цілком зрозумілих причин хочуть отримати освіту, але не мають можливості переїхати. Заочна форма навчання в такій ситуації – чудовий варіант.
«Викладачі коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки активно співпрацюють із закладами професійно-технічної освіти та спільно розробили інтегровані навчальні плани, аби студенти, здобувши спеціальність кваліфікованого робітника, мали можливість продовжити навчання у коледжі за відповідним напрямом підготовки. Навчальні плани, за якими відбувається підготовка заочників, зосереджені на формуванні студентів уже як керівників середньої ланк, –  наголошує завідувач відділення харчових технологій та заочного навчання Ніна Михайлівна Ковальчук. – Нині у коледжі технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки на заочному відділенні актуальними є дві спеціальності: «Харчові технології» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Робота зі студентами заочного відділення вимагає від викладачів індивідуального підходу, адже чимало з них уже працевлаштовані за фахом, не, зважаючи на це, завдяки злагодженій співпраці викладача, студента та керівництва навчального закладу їм вдається досягти  поставленої мети. Аби навчання стало більш доступним та зручним для студентів, ми впроваджуємо елементи дистанційної форми навчання. Зараз викладачі, які попередньо отримали відповідну підготовку під час тематичних курсів за участю фахівців   Сумського державного університету, розробляють навчальні програми, які зроблять можливою індивідуальну роботу кожного викладача із студентом». Серед суттєвих переваг дистанційної форми навчання можна відзначити наступні:
– Можливість навчатися у будь-який час. Студент, який навчається дистанційно, може самостійно вирішувати, коли і скільки часу упродовж семестру йому приділяти на вивчення матеріалу. Він будує для себе індивідуальний графік навчання.
– Можливість навчатися в будь-якому місці. Студенти можуть вчитися, не виходячи з дому чи офісу, перебуваючи у будь-якій точці планети. Щоб приступити до навчання, необхідний лише комп’ютер з доступом в Інтернет. Відсутність необхідності щодня відвідувати навчальний заклад – безсумнівний плюс для людей з обмеженими можливостями здоров’я, для тих, які проживають у важкодоступних місцевостях, батьків з маленькими дітьми.
– Навчання без відриву від основної діяльності. Для навчання зовсім не обов’язково брати відпустку на основному місці роботи, виїжджати у відрядження. Також дистанційно можна навчатися на декількох курсах чи у декількох навчальних закладах одночасно.
– Можливість навчатися у своєму темпі. Не обов’язково навчатися у тому ж ритмі, що й інші студенти. Студент завжди може повернутися до вивчення більш складних питань, кілька разів подивитися відео-лекції, перечитати листування з викладачем, а вже відомі йому теми може пропустити. Головне, успішно проходити проміжні та підсумкові атестації.
– Доступність навчальних матеріалів. Доступ до всієї необхідної літератури відкривається студенту після реєстрації в системі дистанційного навчання, або він отримує навчальні матеріали електронною поштою. Зникає проблема нестачі чи відсутності підручників, навчальних посібників чи методичок.
– Мобільність. Зв’язок з викладачами, репетиторами здійснюється різними способами: як on-line, так і off-line. Проконсультуватися з викладачем за допомогою електронної пошти іноді ефективніше та швидше, ніж призначити особисту зустріч при очному або заочному навчанні.
– Індивідуальний підхід. При традиційному навчанні викладачеві досить важко приділити необхідну кількість уваги всім студентам групи, підлаштуватися під темп роботи кожного. Використання дистанційних технологій дає можливість для організації індивідуального підходу. Крім того, що студент сам обирає собі темп навчання, він може оперативно отримати у викладача відповіді на будь які питання.
– Зручність для викладача. Викладачі, що займаються педагогічною діяльністю дистанційно, можуть приділяти увагу більшій кількості студентів і працювати, навіть перебуваючи у відрядженні чи на конференції за кордоном..
На заочному відділенні у Коледжі технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки за інтегрованими навчальними програмами підготовка відбувається відповідно за  спеціальністю «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» – півтора роки, «Харчові технології» – два роки. У навчальному закладі також можна здобути кваліфікацію «бакалавр» за відповідними спеціальностями. Безперечною перевагою на користь коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки є також  наявність місць державного замовлення, а отже кожен, хто має мету, бажання та наполегливість може здобути тут омріяний фах. 

Наталія ТКАЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%