Ступенева освіта та ЗНО у коледжах: додаткові можливості та перспективи

Ступенева освіта  та ЗНО у коледжах:  додаткові можливості та перспективи

Для студентів коледжів та учнів закладів професійно-технічної освіти, які вступили до цих закладів на базі 9-річної середньої освіти, протягом декількох наступних років буде запроваджено складання державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти у форматі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Натомість переваги ступеневої освіти, які забезпечені випускникам коледжів , діятимуть і надалі. 

Нині випускники коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки  при закінченні навчального закладу отримують атестат про базову середню освіту,  диплом молодшого спеціаліста та посвідчення про здобуття робітничої професії. 
 Окрім того, випускники користуються усіма перевагами ступеневої освіти, зокрема – скорочений термін навчання до отримання освітнього рівня «бакалавр» з можливістю подальшого продовження навчання з метою опанування наступними освітньо-кваліфікаційними рівнями «спеціаліст», «магістр». 
Для випускників коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки, які вступають на навчання на базі здобутого рівня «молодший спеціаліст», для продовження навчання в рамках неперервної освіти до отримання освітнього рівня бакалавр» з відповідного напрямку підготовки, проходження зовнішнього незалежного оцінювання, сертифікат не є обов’язковим. Нині ж сертифікат ЗНО для студентів коледжу –  це лише додаткова можливість. 
«Згідно з рішенням Міністерства освіти і науки, з 2018 р. для державної підсумкової атестації як студентів коледжів, що здобувають рівень молодшого спеціаліста, так і учнів закладів професійно-технічної освіти використовуватиметься формат ЗНО. Цього року  один предмет – українська мова та література. Протягом двох-трьох років складання державної підсумкової атестації у формі ЗНО як в старшій школі, так і в коледжах, і закладах професійно-технічної освіти, планується привести до однакової схеми, – запевняють у департаменті вишої освіти МОН, –  в подальшому буде вводитися така система, коли результати ЗНО для молодших спеціалістів будуть враховуватися при вступі на бакалаврат».
«У 2019 р. для тих спеціальностей, де підготовка молодших спеціалістів на базі 9 класів триває три роки, можна передбачати врахування результатів ЗНО з української мови та літератури при їхньому вступі для продовження навчання на бакалавраті на старших курсах або зі скороченим терміном навчання. Відповідно, у 2020 р. можна буде враховувати ЗНО на тих спеціальностях, де навчання на базі 9 класу триває 3,5 або 4 роки», –  зазначають у департаменті вищої освіти МОН. 
Запровадження ДПА у форматі ЗНО дозволить студентам коледжів та учням закладів професійно-технічного освіти користуватись усім спектром пропозицій закладів вищої освіти.
Варто зазначити, що випускники коледжу технологій, бізнесу та права СНУ імені Лесі Українки мають нагоду вступити у вищий навчальний заклад за спрощеною системою, а також продовжити навчання у коледжі за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр». 

Дирекція.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (596) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%