Екологічна бомба чи будматеріали?

Екологічна бомба  чи будматеріали?

Чому піднімався над Підгайцями стовп куряви, який не давав життя місцевим селянам? І чи не лежить попід Луцьком екологічна зброя сповільненої дії?

Фабула цієї історії проста. На околиці с. Підгайці Луцького р-ну, на території колишнього тепличного комбінату, нині працює кілька приватних фірм. Керівник однієї з них на початку травня ц. р. не додумався ні до чого іншого, як висипав значну кількість металошламу (відходи виробництва підшипників, які містять машинну оливу і стружку) прямо на дорогу, яка веде до траси сполученням Луцьк-Дубно. Віталій Камець, як зізнався, хотів ями повимощувати, а створив небезпечний прецедент…
Оскільки металошлам абсолютно не пристосований до подібного застосування, то в околиці стався гучний скандал. Люди опинилися в епіцентрі ледь не техногенної катастрофи, а тому вдалися до радикальних дій. Це стало причиною реагування не лише правоохоронців, а й журналістів. Тож за результатами візиту у «Волинській газеті» №20 (1171) від 17 травня ц. р. було надруковано статтю «Підгайці… «залізного періоду». 
Проблема потребувала вивчення ще й тому, що, як виявилося, підприємство ТзОВ «СВК Волинь-сервіс» складувало на землях сільгосппризначення велику кількість відходів промислового виробництва. І якщо лише значна їх частина, висипана на дорогу, спричинила забруднення повітря, то що відбувається з ґрунтом, на якій вони лежать?
Саме це і викликало найбільше занепокоєння, адже неподалік – водоносні горизонти, з яких через арт свердловини дістають воду для цілого Луцька! І саме тому редакція звернулася з запитом в органи державної влади.
Відповідь підписав голова облдержадміністрації Олександр Савченко:
«З метою реагування на звернення мешканців с. Підгайці щодо порушення підприємством ТзОВ «СВК Волинь-сервіс» земельного та екологічного законодавства розпорядженням голови Підгайцівської сільради Луцького р-ну Ю. М. Семенюка від 18 травня 2018 р. №10 була створена комісія щодо перевірки підприємства. Встановлено, що ТзОВ «СВК Волинь-сервіс» знаходиться на орендованій земельній ділянці площею 2,5198 га та проводить діяльність щодо розміщення виробничих потужностей із іноземними приватними інвестиціями з виготовлення альтернативних видів палива з деревини і соломи. На зберіганні ТзОВ «СВК Волинь-сервіс» є сировина для виробництва пігменту, частину якої було використано для вимощення дороги поблизу підприємства».Як зазначає начальник управління екології і природних ресурсів Дмитро Новохатський, який готував текст відповіді, після того, як керівнику фірми Віталію Комецю повідомили, що дорогу, засипану відходами металообробки, треба очистити, він це і виконав. Щоправда, цього вимагали не органи влади, а жителі гуртожитку, розміщеного поруч: люди навіть перекрили дорогу до колишнього тепличного комбінату та викликали поліцію, вимагаючи забрати геть руду маснисту суміш зі старого асфальтового покриття, яка здіймалася курявою і практично не давала їм дихати…
Яким же ж чином ситуація буде розвиватися далі? І як довго лежатимуть на території фірми Віталія Комеця десятки тонн метало шламу, котрий повинен бути вже давним-давно вивезеним далеко за межі Волині?
«Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлено мораторій на проведення державного нагляду (контролю) до 31 грудня 2018 р., – повідомив голова облдержадміністрації Олександр Савченко. – Враховуючи вище викладене, Державною екологічною інспекцією в області звернення спрямоване в Державну регуляторну службу України для отримання згоди на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТзОВ «СВК Волинь-сервіс». Про результати перевірки буде повідомлено додатково».
Таким чином, крик відчаю людей із с. Підгайці, який почули журналісти «Волинської газети» і облдирекції НСТКУ, не розчинився в часі та просторі. Ситуація перебуває під контролем голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: гори відходів промислового виробництва на родючій землі; на територію ТзОВ «СВК Волинь-сервіс» стороннім вхід суворо заборонений.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (8) - 61.5%
Пізно (1) - 7.7%
Яка різниця? (1) - 7.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (2) - 15.4%