На здоров’я!

На здоров’я!


Міська влада Луцька продовжує розбудовувати мережу закладів охорони здоров’я. Цими днями урочисто відкрито ще два важливих для лучан заклади.

«Швидка» приїде швидше

Пункт тимчасового базування бригад екстреної медичної допомоги комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» 9 липня  відкрили у приміщенні амбулаторії загальної практики сімейної медицини №5 комунального закладу «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №2», що на вул. Гордіюк, 39. На відкриття пункту прибули виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, радник міського голови Ігор Поліщук, депутат Андрій Козюра, начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук, начальник облуправління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. У пункті перебування бригади швидкої допомоги загальною площею 34, 2 кв. м проведено ремонт на суму 254 тис. грн: кошти були виділені з міського бюджету. За словами виконувача обов’язків директора комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимира Шмаля, пункт працює у цілодобовому режимі. За добу у Луцьку фіксують від 150 до 280 викликів «швидкої допомоги». «Тому введення в дію пункту тимчасового базування на вулиці Гордіюк зробить доступнішою екстрену медичну допомогу до мешканців прилеглих вулиць та забезпечить дотримання десятихвилинного нормативу доїзду», – зазначили в відділі інформаційної роботи Луцької міськради. 
Всього у м. Луцьку вже діє 6 таких пунктів. 
«В подальшому ми й надалі будемо розширяти мережу пунктів екстреної допомоги з метою мінімізації часу доїзду «швидкої» до пацієнтів», – зазначив Ігор Поліщук.

Амбулаторія Вересневого

11 липня відбулося урочисте відкриття відреставрованої амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3, що розташована на вулиці Корольова, 3 (мікрорайон Вересневе).
На відкриття прибули виконувач повноважень Луцького міського голови, секретар міської ради Григорій Пустовіт, перший заступник міського голови Григорій Недопад, радник міського голови Ігор Поліщук, начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук, медики та чимало мешканців прилеглих вулиць.
Екскурсію оновленим медзакладом провела головний лікар КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Лідія Кривдік. Знаково, що святкову стрічку перерізала 85-річна жителька мікрорайону Надія Іванівна. Григорій Пустовіт наголосив, що цей заклад працюватиме для людей, тому і відкривати його повинні люди.Перший етап реконструкції приміщень розпочато у 2017 р., на що з бюджету міста було виділено 3 млн грн. Для завершення робіт, придбання медичного та господарського обладнання, забезпечення інвентарем, а також облаштування прилеглої території з освітленням і капітального ремонту підсобних приміщень, було додатково виділено 10,3 млн грн. Освоєння коштів проводилось управлінням капітального будівництва Луцької міської ради. Роботи виконані підрядником ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» на високому рівні, з використанням сучасних будівельних матеріалів та енергозберігаючих технологій.
Амбулаторія загальною площею 115 кв. м обслуговуватиме майже 5500 мешканців, з них 1017 – діти. Тут діятимуть 4 кабінети сімейного лікаря, гінекологічний та стоматолога. Раз на тиждень сюди приїжджатиме невропатолог, а після ремонту амбулаторії на вул. Бенделіані плануються і візити офтальмолога.
Також тут працюватиме лабораторія. Пацієнти зможуть зробити аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз на глюкозу та холестерин, кардіограму. Можна буде пройти й обстеження на велоергометрі, який визнача єприховану стенокардію.
Крім того, функціонуватиме і денний стаціонар, що значно полегшить життя хворим, які проживають на прилеглих вулицях.«Ми намагалися зробити по-максимуму для людей. І хоча для сімейної амбулаторії не передбачається наявність денного стаціонару, ми це зробили з власної ініціативи», – зазначила Лідія Кривдік.
Також у закладі діє аптечний пункт, появу якого з нетерпінням чекали мешканці мікрорайону, а з часом тут буде облаштовано пункт базування бригад екстреної медичної допомоги.
І лучани, і керівництво міста позитивно оцінили виконану роботу, висловили надію, що надання медичних послуг стане більш доступним та комфортним. Прийом в амбулаторії буде здійснюватися з 8.00 до 19.00 години щоденно, в суботу з 9.00 до 15.00, неділя – вихідний день.

Роман УСТИМЧУК,
Ольга КОНОНЧУК.
На фото відділу інформаційної роботи Луцької міськради та Ольги КОНОНЧУК: працівники «швидкої допомоги»; урочисте відкриття амбулаторії; сучасний заклад охорони здоров’я на Вересневому.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%