Реалії та перспективи

Реалії та перспективи

Борис Клімчук: «2014-й буде роком розвитку регіонів!»

Ще у вересні 2013-го перебуваючи з робочим візитом на Волинській землі, Президент України Віктор Янукович чітко означив: пріоритет розвитку країни у прийдешньому році – розбудова інфраструктури . Тоді глава держави акцентував насамперед на залученні інвестицій у розвиток регіонів та будівництві доріг. Стратегія залишилася незмінною. Бюджет-2014 свідчить про зростання капітальних державних інвестицій. «Ми будемо працювати, щоби отримати максимум цих коштів», – запевнив краян голова облдержадміністрації Борис Клімчук. За його словами, 2014-й в Україні упевнено можна назвати роком розвитку регіонів. Саме таку позицію нині декларує Президент.

Згода будує, незгода – руйнує…

Волинь проводжає 2013-й із хорошим багажем здобутків. Ні в аграрній галузі, ні в промисловості не допущено спаду виробництва. Волинським аграріям вдалося зібрати хороші врожаї, а відтак – у особливо піднесеному настрої завершити сільськогосподарський рік. Загалом у січні-листопаді ц. р. валової сільгосппродукції вироблено на загальну суму 6191,4 млн грн, що на 2,5% більше як торік. Уже другий рік поспіль продовжує зростати поголів’я ВРХ в усіх категоріях господарств. Завдяки інвестиціям Волинь заявила про себе на зерновому ринку. Наші виробники експортували рекордні обсяги зерна. А саме через волинські вузькоколійки експортери збіжжя проторували нові шляхи до країн Європи. Інвесторам, які працюють в аграрному секторі Волині, тут – комфортно й надійно. Про що у 2013 р. свідчили нові об’єкти, що збудовані ними та введені в експлуатацію. А це і зернокомплекси, і сучасні тваринницькі ферми, і багато іншого…


На фоні успішного розвитку аграрного комплексу, індекс промислового виробництва за 9 місяців ц. р. сягнув 102,8%, тоді як загалом по Україні цей показник на рівні 95%. За темпами росту реальної заробітної плати до відповідного періоду минулого року область – на першій (другій) сходинці в Україні. На 10,3% збільшився і рівень середньомісячної заробітної плати та наразі сягає 2555 грн. Завдяки наполегливій і злагодженій роботі органів влади у взаємодії з бізнесом та правоохоронними структурами вдалося досягнути зменшення заборгованості з виплати заробітної плати. Цей показник на Волині у 2013-му скоротили на 42,8%.

Промовистим результатом успішної політики щодо впровадження принципів державно-приватного партнерства стало створення понад 16 тис. нових робочих місць (за січень-жовтень 2013-го, що становить 94,1% до річного завдання). Майже на 2 тис. чол. зменшилася й чисельність безробітних громадян.

Про підсумки розвитку області у 2013-му йшлося під час нещодавньої оперативної наради в облдержадміністрації. Як наголосив Борис Клімчук: за січень-вересень ц.р. в економіку Волині вкладено 1 млрд 896 млн 900 тис. капітальних інвестицій: «На сьогодні маємо неповну статистику, всі річні дані будуть зафіксовані у лютому наступного року. Однак за розміром капітальних інвестицій на одного жителя Волинь у державі посідає 17 сходинку. Це означає, що динаміка розвитку нашого регіону – непогана. Значні капітальні інвестиції надходять в аграрну та промислову сфери».


Для приладу, на ПрАТ «Едельвіка» введено в експлуатацію сучасну снувальну машину з широкими можливостями для виготовлення основ під тканину. Нову потужну лінію з виробництва паперових рушників та туалетного паперу «Ruta» (вартістю понад 80 млн грн) впроваджено на ПАТ «ВГП». Майже 80 млн грн у сучасне обладнання вкладено ПАТ «Володимир-Волинською птахофабрикою», де оснастили та запустили в дію нові майданчики для вирощування птиці потужністю 1,14 млн гол. одноразової посадки, завдяки чому створено нові робочі місця. ТзОВ «Волинь-зерно-продукт» продовжило інвестувати у будівництво зерносховищ. Так, нові об’єкти введено в дію у селах Дерно Ківерцівського р-ну (вкладено 10 млн грн, створено 30 робочих місць), Звиняче Горохівського р-ну ( вкладено 14 млн грн, створено 30 робочих місць). ТзОВ «П’ятидні» спорудило зерносховище у с. Колона на Іваничівщині (1,14 млн грн), підприємство «Ратнівський аграрій» відкрило сучасний зерновий елеватор на Старовижівщині (6,1 млн грн). У будівництво тваринницької ферми в с. Охнівка Володимир-Волинського р-ну ТзОВ «Прогрес» інвестувало 7,5 млн грн…

Загалом, на соціально-економічний розвиток Волині у 2013-му передбачалося 287862,6 тис. грн субвенцій із Державного бюджету. Ці кошти були спрямовані на реконструкції та будівництво численних об’єктів у галузі освіти, медицини, культури. Левова частка фінансування спрямована на зведення чи ремонти навчальних закладів різного рівня, серед яких – школи у селах Білин на Ковельщині (6936,1 тис. грн), Житнівка на Камінь-Каширщині (3540,3 тис. грн), ДНЗ – у селах Бузаки цього ж Камінь-Каширського р-ну (6000 тис. грн) та смт Турійськ (3000 тис. грн) і багато-багато інших об’єктів.


Окрім того, суттєві кошти вкладено у продовження будівництва обласного перинатального центру (яке заплановано завершити 2014-го), першочергові заходи щодо укріплення берега р. Стир на вул. Героїв УПА в Луцьку задля запобігання надзвичайній ситуації.

Від школи в Осівцях – до дороги навколо Світязю

2014-го держава спрямовуватиме в регіони левову частку коштів. Саме потужний розвиток областей – головний пріоритет, закладений в основу Державного бюджету-2014.

«Готуючи проект головного фінансового документа на 2014 р., уряд, за дорученням Президента України Віктора Януковича, передбачив на розвиток областей значно більший обсяг коштів», – наголошує Борис Клімчук. Наразі проект «фінансової конституції» на рік прийдешній прийнятий Верховною Радою у першому читанні, триває копітка й напружена робота у комітетах. Однак аналіз параметрів нового бюджету засвідчує гарні перспективи. А для волинян – зокрема: «Волинь має хороші шанси на збільшення державних інвестицій у соціально-економічний розвиток. З огляду на це й обласний бюджет буде добре збалансованим», – вважає голова облдержадміністрації. У перспективі передбачено також зростання обсягів Фонду регіонального розвитку – до 3,4 млрд грн. Відтак, на Волині планують збільшити перелік об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися коштом Фонду. «Ми упродовж декількох місяців напрацьовували перелік об'єктів на фінансування з Фонду, оскільки сума коштів зросла, варто подати ще декілька варіантів», – наголосив Борис Клімчук.

«Вочевидь, зростуть і суми державних капіталовкладень, якщо загальнодержавний ресурс очікується понад 3 мільярди гривень, то мінімум, який може отримати Волинь, – 80 мільйонів. Немало, погодьтеся», – акцентував Борис Петрович.

У проекті Держбюджету враховано й кошти, які передбачено спрямувати в області на виконання трьох доручень Президента України (від 2010, 2012 та 2013 рр.). Чимало з окресленого цими дорученнями вже зроблено. До речі, доручення глави держави від 31 жовтня 2013 р. №1-1/2883 стало одним із ключових положень при формуванні Програми економічного і соціального розвитку області на 2014-2015 рр. Відповідну програму внесено у порядок денний чергової сесії облради й розроблено з урахуванням Програми економічних реформ Президента на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».


Акцентом у розвитку Волинської області 2014-го буде розбудова інфраструктури регіону. Як наголосив Борис Клімчук, продовжать практику капіталізації землі іноземним інвесторам, оскільки це приносить хороші результати. Серед переліку важливих соціально значимих об’єктів пріоритетним є фінансування будівництва низки шкіл у селах області (це – Житнівка, Оленине та Осівці Камінь-Каширського р-ну; Башлики Ківерцівського р-ну, Білин на Ковельщині, Четвертня Маневицького р-ну тощо) та дитячих садочків (у селах Холонів на Горохівщині, Радовичі на Іваничівщині, Муравище на Ківерцівщині, у с. Смолигів та смт Торчин Луцького р-ну, с. Ветли на Любешівщині та ін.)

Особлива роль – мережі дорожнього господарства. У планах – здійснення будівництва, реконструкції та капітального будівництва. Насамперед, завершення ремонтно-будівельних робіт за маршрутом Шацьк-Світязь-Залісся-Пульмо-Шацьк та автомобільної дороги загального користування державного значення Т-03-02 на ділянці Шацьк – Любомль, на проведення ремонту автомобільних доріг державного значення Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне, Р-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі – Дольськ, Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква. Програмою передбачено й будівництво мосту через р. Прип’ять у с. Щитинь Любешівського р-ну.

Серед важливих завдань для області – завершення протипаводкових робіт, проведення ремонтно-реставраційних робіт пам’яток культурної спадщини і багато-багато іншого.

Тож наразі усі плани та прогнози свідчать, що рік 2014-й для волинян мине у клопотах та турботах. Одначе – приємних. Як знову ж таки не згадати слова, сказані Президентом Віктором Януковичем у Луцьку: «За роки Незалежності нашу українську хату лише білили, підмазували, натомість настав час узятися за капремонт!».

Олег ГАВРИЛЮК.

На фото: під час відкриття ДНЗ "Казка" у с. Боголюби Луцького р-ну; урочистості у Боголюбах зробили яскравими ось такі артисти; Боголюбський сільський голова Марія Якубовська, Борис Клімчук, голова Луцької райради Ігор Волошенюк та голова Луцької райдержадміністрації Володимир Демчук; Борис Клімчук відкриває музей-садибу Ігоря Стравінського в Устилузі з міністром культури Леонідом Новохатьком та праправнучкою славетного композитора; голова облдержадміністрації під час зустрічі з мешканцями багатостраждальної вул. Героїв УПА у Луцьку.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (169) - 88%
Пізно (5) - 2.6%
Яка різниця? (4) - 2.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (8) - 4.2%
Мені байдуже (5) - 2.6%