Сторінками архіву

Сторінками архіву

Сторінками архіву

75 років тому

КОРОТКІ ВІСТІ

…Вироком Рівенського Округового Суду на виїзній сесії в Дубні засуджено за розкидання летучок ОУН у червні місяці підчас відпусту в монастирі на Козацьких Могилах Леон Брощ на 3 роки в’язниці і Лукіян Кирилюк на 1 рік арешту. Теодосія Кирилюка уневинено.

До слова.Для ізоляції та перевиховання "небезпечних українців" із ОУН в 1934 р. було створено концтабір для політичних в'язнів у містечку Береза-Картузька (тепер смт Береза у Білорусі). Для ізоляції найнебезпечніших існувала монастир-тюрма Святий Хрест (Свєнти Кжиж, 1884-1939). Сюди на довічне ув'язнення відправили в 1936 р. Степана Бандеру та Миколу Лебедя.

На фото: головний будинок Берези-Картузької.

…Інженер Червінський у Рівному опрацював конструкційний проект самольоту, який приводиться в рух по роверовій системі. Проект представлено Повітовому Комітету LOPP-у, а останній скерував його до Воєвідського Комітету в Луцьку.

…10 грудня в редакції «Волині» відбулося відкриття базару Домашнього Промислу, який зорганізував Союз Громадської Праці Жінок у Луцьку. У перший день відвідало базар коло 100 осіб.

(«Волинське слово», 1938 р.)

70 років тому

ТЕГЕРАНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

Недавно закінчилася тегеранська конференція трьох великих воєнних підбурювачів та катів своїх народів маршала Сталіна, гешефгяря Рузвельта та верховного терористичного літуна Черчіля. «Дойче Україне Цайтунг» пише таке: «Будинок совєтської амбасади був окружений широким колом совєтських, англійських та індійських військ з кулеметами та дротяними засіками. В самому будинку виставлено 72 совєтські кулеметні пости, а цілий персонал амбасади та конференційних приміщень складався з службовців НКВД, озброєних машиновими пістолями…»

(«Український голос», 1943 р.)

55 років тому

ВІСТІ З-ЗА КОРДОНУ

…Парламентський секретар англійського міністерства освіти Едвард Бойл повідомив учора в палаті громад, що тепер в Англії існує близько 70 середніх і приблизно 40 вищих учбових закладів, де викладають російську мову.

…У Західній Німеччині з’явилась географічна карта, видана масовим тиражем, в якій пропагується анексія Західною Німеччиною Німецької Демократичної Республіки, західних областей Польщі та частини території Чехословаччини і Радянського Союзу.

(«Радянська Волинь», 1958 р.)

 

На фото: такий вигляд мала одна з новорічних листівок 1958-го.

30 років тому

НОВИЙ ХЛІБЗАВОД

Нове підприємство, що розпочало трудову біографію в останні дні року, – у святковому вбранні. Мітинг із нагоди введення в дію нового Луцького хлібзаводу відкрив перший секретар міського комітету Компартії України М. Т. Косенко. При будівництві заводу, кошторисна вартість якого 3597 тис. крб, застосовані найновіші досягнення. Він повністю задовольнить потреби Луцька у хлібові. Випікатиметься тільки круглий череневий хліб різних сортів і батони. У міру освоєння потужностей нового підприємства скорочуватиметься виробництво хліба на заводі №2. Його буде переобладнано для випуску дрібно штучних виробів.

(«Радянська Волинь», 1983 р.)

5 років тому

ВІП-ГОСТІ

Волинь із робочим візитом відвідав Президент України Віктор Ющенко. Главу держави волиняни на чолі з головою облдержадміністрації Миколою Романюком зустрічали у рівненському аеропорту, звідти віп-кортеж попрямував до смт Цумань Ківерцівського р-ну. Богдан Борисович і «Богдан» – ось два головні акценти перебування Віктора Андрійовича на нашій землі: малий Богданко з багатодітної цуманської родини Лінників разом із Президентом відчиняв двері свого нового дому, а корпорація «Богдан» стала другим місцем зупинки пана Ющенка на теренах області.

(«Волинська газета», 2008 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%