Перша перемога «євробляхарів»!

Перша перемога  «євробляхарів»!

Верховна Рада України 13 липня ц. р. таки підтримала в першому читанні законопроекти про зниження акцизного податку з автомобілів і про посилення контролю над переміщенням і використанням транспортних засобів, зареєстрованих в інших державах.

Нинішня Верховна Рада України, як і всі попередні, дуже ретельно використовує встановлений самій собі пільговий режим праці та відпочинку. І нехай в країні хоч каміння з неба падає: парламентарі після свята Петра і Павла дружно зібралися відпочивати, проігнорувавши розгляд величезної кількості злободенних для громадян проблем.
Серед найгостріших: голосування за цивілізований законопроект щодо порядку розмитнення автомобілів із іноземною реєстрацією. «Євробляхарі» впродовж 2 діб мітингували під стінами Верховної Ради України, один із них навіть потрапив під колеса депутатського джипа, але спікер Андрій Парубій (в недавньому минулому – комендант «Євромайдану» в Києві!), дуже швидко призвичаївся до комфортної краватки на шиї замість «революційної» жовтої хустинки, тому розпустив нардепів на відпочинок, за день до довгих літніх канікул…
Проекти законопроектів були розроблені комітетом Верховної Ради з питань податкової політики для врегулювання ситуації з автомобілями на єврономерах, які масово заполонили українські дороги, стали причиною збільшення кількості ДТП, але є наслідком непродуманої економічної політики держави щодо власних співгромадян.Як не намагалася правляча більшість та сформований нею уряд відтягнути неминучу зміну правил гри на ринку вживаних авто, кінець-кінцем їй довелося здатися. За ухвалення законопроектів за основу та в першому читанні 13 липня проголосували відповідно 265 і 256 народних депутатів.
«Зокрема, ухвалені документи передбачають, що базові ставки акцизного податку будуть такими: для авто з бензиновим двигуном – 50 євро, для авто на дизелі – 75 євро. При цьому розмір акцизу буде дорівнювати базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку. Коефіцієнт двигуна пропонується розраховувати за такою формулою: об’єм двигуна розділити на 1000. Коефіцієнт віку: кількість повних календарних років», – деталізували колеги з «Радіо «Свобода».
«Розраховані за новим принципом акцизи будуть значно меншими, ніж чинні, а різниця в розмірі ставок для різних за обсягом двигунів авто не буде суттєвою. При цьому акцизний податок на старі авто, звичайно, буде вищим за рахунок збільшення на віковий коефіцієнт, що стимулюватиме купувати більш нові авто», – казала раніше голова профільного комітету Ніна Южаніна.
Крім того, підтримані за основу законопроекти передбачають внесення змін до Митного кодексу і деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів в Україну і посилюють відповідальність за порушення митних правил. Іншими словами, їздити такими машинами в Україні зможе лише той, хто реально ввіз транспортний засіб через кордон, а не якась інша особа.
Невдовзі після цього Верховна Рада закрила свою восьму сесію. Спікер Андрій Парубій оголосив, що нова, дев’ята, відкриється 4 вересня. До цього часу «слуги народу» будуть відпочивати, бо перепрацювалися. Відповідно, з ухваленням законів у другому, остаточному читанні, доведеться зачекати до осені. І ще немає гарантії, що навіть проголосовані документи не заветує глава держави…

Роман УСТИМЧУК.

На фото Сергія НУЖНЕНКА («Радіо «Свобода»): мітинг «євробляхарів» під парламентом.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%